כ"ד שבט תש"פ
מקצוע מבוקש
תוכן שיווקי י"ז אדר תשע"ח    12:06 איך להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית ?

השתלבות בתעשיית הייטק דורשת היכרות עם המשרות המבוקשות בישראל, הכשרה מתאימה והשקעה של זמן ומשאבים. מצד שני, היא לא בהכרח מחייבת ניסיון קודם וממנה ניתן להתחיל קריירה מתגמלת. הנה כל הפרטים

ענף ההייטק בישראל צומח במהירות אבל לרוב המעסיקים עדיין קשה למצוא עובדים. לפי סקר שהתמקד בתעשיית הטכנולוגיה ופורסם באוגוסט 2014, 39% מהמעסיקים אינם מצליחים לאייש משרות בגלל מחסור במועמדים מתאימים. כמו כן, 23% ציינו את החוסר ביכולות טכניות כגורם עיקרי למצב.

המסקנה היא שכדי להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית צריך לדעת איפה חסרים עובדים ולקבל הכשרה מתאימה. קורס מחשבים יכול להיות נקודת פתיחה טובה, ואחריו אפשר לבחור האם להמשיך לקורסי תעודה והכשרה מעשית. בנוסף, תמיד צריך לעקוב אחר פרסומי חברות ההייטק על משרות שלא דורשות ניסיון קודם.

מהן המשרות המבוקשות בישראל?

רוב האנשים שרוצים להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית פונים אליה מתוך שאיפה לקבל תנאים טובים, לבצע עבודה שלא דורשת ויתור על ערכים ולהגדיל את הסיכוי לקריירה מתגמלת. זו אינה תופעה ייחודית לישראל, והמשרות המבוקשות אצלנו מושכות תשומת לב גם בארצות הברית ובאירופה.

יש כמה נקודות השקה בין מחסור בעובדים בישראל לבין מה שקורה בשאר העולם. ברבעון הראשון והשני של 2015 למשל חל זינוק של 76% בביקוש למתכנתי PHP. אלו נתונים חריגים שמקבלים ביטוי גם במשכורת ההתחלתית ובתנאי ההעסקה של המתכנתים. בנוסף, ברבעון האחרון של 2016 נרשמה עלייה של מעל 30% בדרישה למומחים בתחום הנדסת אנוש ועלייה של 32% בביקוש לחוקרי אבטחת מידע.

עוד דרך להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית היא לנסות לנבא מה יקרה בה בשנים הבאות. הצמיחה הגדולה ביותר של 2016 לדוגמא חלה בתחום של שיווק דיגיטלי ובתפקידי PPC ו-SEM: קידום אתרים באמצעות פרסומות ממומנות במנועי חיפוש. הצמיחה הזו עדיין לא הגיעה לשיא, לכן זה בדיוק הזמן לעבור קורס של כמה שבועות ולהתמקצע בתחום עם ביקוש גבוה שלא בהכרח מחייב ניסיון.

טיפים לכל סוגי מקצועות ההייטק

יש כמובן עוד שורה ארוכה של מקצועות מבוקשים שבעזרתם ניתן לפתוח דלת להשתלבות בתעשיית הטכנולוגיה, אבל אי אפשר להגיע אליהם בלי להכיר כמה קיצורי דרך. הכלל הראשון הוא לפתח קשרים אישיים ולהשתתף בפורומים מקצועיים. כמו בתחומים אחרים, גם בהייטק הישראלי יש משמעות גדולה לשיטה של "חבר מביא חבר" וזה בכלל לא קשור לניסיון או להשכלה שלכם.

טיפ נוסף הוא לגלות תושייה ולא להתבייש לפנות למנהלי פיתוח בחברות גדולות כדי להציע להם פתרונות יצירתיים. במקביל, ניתן להירשם לקורסי ערב שבהם שמים דגש על ההיבט הפרקטי של ההכשרה ולהשיג יתרון מול דורשי עבודה אחרים. בסופו של דבר, הרבה תלוי באמביציה שלכם ובזמן שתשקיעו ביצירת הקשרים ופיתוח סל יכולות מגוון ורלוונטי לתעשייה.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה