י' חשון תשפ"א
דיני נפשות
ירוחם שמואלביץ ז' אדר תשע"ח    23:26 ליצמן נגד גירוש מסתננים העובדים בסיעוד

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן יוצא נגד גירוש מסתננים שעובדים בבתי סיעוד, שכן לטענתו עובדים פלסטינים אינם הפתרון לטיפול בקשישים סיעודיים. "תחום הסיעוד, הוא עיסוק בדיני נפשות וקיים משנה חשיבות בהבאת עובדים אמינים".

המאבק של בתי האבות הסיעודיים, בגיבוי איגוד בתי האבות  צובר תאוצה: סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, הודיע על החלטתו להירתם למאבק של  בתי האבות הסיעודיים, למען כוח אדם איכותי. המאבק אותו מוביל איגוד בתי האבות, נועד להבטיח שאוכלוסיית הקשישים בישראל, תהנה מטיפול איכותי ומתאים לצרכיה. במסגרת מאמציו להבטיח את הטיפול ההולם לקשישים הסיעודיים, פנה הרב ליצמן במכתב לשרי הפנים והאוצר, בדרישה למנוע את גירושם מישראל של המסתננים שעובדים בבתי אבות. ולאשר במהלך מהיר, לבתי האבות להעסיק עובדים זרים בתחום הסיעוד.

במכתב ששיגר לוועידת איגוד בתי האבות, הודיע השר ליצמן, על התנגדותו לפתרון שמציע משרד האוצר, לפיו יועסקו פלסטינים בבתי אבות.  במכתב המיוחד הודיע הרב ליצמן, כי כחלק מההשקעה הכוללת של משרד הבריאות בתחום הסיעוד, הוא מתחייב להכשיר אחיות מעשיות עם סמכויות מתאימות.

במכתב שמוען לשרי הפנים והאוצר כתב הרב ליצמן:  "לצד תמיכתי במבצע יציאה מרצון של עובדים שאינם חוקיים, מהלך זה יצריך התארגנות מחודשת ומהירה בגיוס מבקשי מקלט עם אשרות שהיה לתחום הסיעוד", כתב הרב ליצמן לשר האוצר משה כחלון.

"תחום הסיעוד, הוא עיסוק בדיני נפשות וקיים משנה חשיבות בהבאת עובדים אמינים וכאלו המקובלים על המשפחות" הדגיש סגן שר הבריאות. הרב ליצמן הדגיש את התנגדותו לפתרון של עובדים פלסטינים: "תחום הסיעוד הוא עיסוק בדיני נפשות וקיים משנה חשיבות בהבאת עובדים אמינים וכאלו המקובלים על המשפחות. בהחלטת ממשלה בנושא הגדלת היקפי התעסוקה של עובדים פלסטינים בישראל מאזור יהודה ושומרון, נקבעה הרחבת המכסה של עובדים אלו לענף הסיעוד". "מוסדות סיעודיים לא יכולים להסתמך על עובדים פלסטינים מהשטחים ולכן אני מתנגד לקליטתם",

רוני עוזרי יו"ר איגוד בתי האבות ודיור מוגן (א.ב.א) אמר בוועידה: "אנחנו רואים בסגן שר הבריאות הרב ליצמן, כאיש שהצעיד את מערכת הבריאות קדימה, ומתייצב לצדנו במאבק הנחוש לשיפור תחום הסיעוד בישראל. סגן שר הבריאות הרב ליצמן, הוכיח שהוא לא נרתע ופועל ללא לאות מול משרד האוצר, לשינוי המדיניות ולמציאת פתרון הולם לעובדי בתי האבות". מר עוזרי הוסיף: " אני רוצה להודות למנהלי בתי האבות במגזר החרדי, שעומדים לצדנו כתף אל כתף במאבק שהמטרה הראשונה שלו היא שמירה על כבודם של הקשישים בישראל, שיזכו לטיפול הולם המגיע לאוכלוסייה זו".

ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
מה מאחוריי דרישת ליצמן לסגור את 'מחנה יהודה' י"ח סיון תשע"ח
ליצמן וגפני לנתניהו: יש לזרז מיידית את חוק הגיוס ב' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה