ט' תשרי תשפ"א
מפריך את הדו"ח
ירוחם שמואלביץ כ"ט שבט תשע"ח    11:09 "דו"ח ההמלצות מוטעה ומחורר כמו גבינה שוויצרית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך גם הבוקר בהתקפה על המשטרה, ובכנס השלטון המקומי בישראל שנערך בשעה זו בתל אביב, הוא שב ותקף את המשטרה והגדיר את המלצותיה כמסמך מוטעה, קיצוני ומחורר כמו גבינה שוויצרית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע באיחור של שעה אל כנס השנתי של השלטון המקומי, ושם התייחס בפתח דבריו להמלצות המשטרה שהוגשו אתמול.

תחילה אמר נתניהו כי הוא מבקש להרגיע ולומר כי הקואליציה יציבה וכי אין לו או לאף אחד אחר כוונה ללכת לבחירות וכי הממשלה תמשיך עד סוף הקדנציה. לאחר מכן התייחס להמלצות המשטרה ואמר: "אחרי שקראתי את דוח ההמלצות אני יכול להגיד שזה מסמך מוטעה, קיצוני, מחורר כמו גבינה שוויצרית. ולא מחזיק מים".

נתניהו פירט בדבריו את הסיבות: ראשית, הוא מתעלם והוא מטשטש חברות קרובה מאוד במשך קרוב ל-20 שנה בין מילצ'ן לביני ובין המשפחות שלנו, חברות שהיו בה מתנות הדדיות עוד בתקופה שהיתי אזרח פרטי והרבה לפני שנכנסתי לתפקיד.

שנית, הוא מנפח את הסכומים עד לבלי היכר בסדרי הגודל. הוא מעמיד שם הוצאות ענק שכלל אינן קשורות אליי, העיקר בשביל להגיע למספר הקסם.

שלישית, הוא וגם הפרשנים מתעלמים משתי עובדות מוחצות שהבאתי אתמול ושידועות להם, שמוכיחות שלא פעלתי עבור מיל'צן אלא נגדו. ראשית כששברתי את המונופול שלו במה שקרוי מכשירי תנועה חלקי חילוף לרכב וזה היה שווה הון עתק.  שנית, כשפעלתי לסגור את ערוץ 10 שבבעלותו והמניות שלו היו הופכות להיות שוות כלום. אז איך אני יכול להיות מצד אחד שאני פועל לטובת מילצ'ן, ומצד שני אני פועל לרעת מילצ'ן, והתשובה היא לא זה ולא זה, אני פועל לפי העיקרון שאני חושב שהוא נכון למשק או החברה הישראלית ולא מעניין אותי לפעול לפי אזר זה או אחר. במקומות שנאי פועל מתוך סמכותי אני פועל נגד מילצ'ן ולא לטובתו זה עולם הפוך.

רביעית הדו"ח הופך את היוצרות גם בתיק 2000. אני לא בטוח שזה נכון לחוקר יחסים פוליטיקאים ועיתונאים, אבל איך יכול להיות שאני שבלמתי את החוק, פיזרתי את הכנסת והבאתי לקבורת החוק, ומנגד 43 חכים שהצביעו בעד החוק ויזמו את החוק וקיבלו עיתונות מלטפת, אותם לא חוקרים? זה פשוט אבסורד.
כשאני שואל מה למשל עם שרת משפטים שהביאה חוות דעת מטעם נוני מוזס בניגוד לעמדת היועהמ"ש של הכנסת זה בסדר. לא חוקרים לא ממליצים, זה פשוט היפוך היוצרות.

חמישית העולם הפוך גם בעניינו של לפיד. לפיד אמר שנחקר בערך כשעה, אולם אותי שאלו בעניין הזה כמה שאלות בלבד, ואמרתי שלא פעלתי לטובת מילצ'ן. כל זה שעה אחת לו וכמה שאלות לי בחקירה של שנה וחצי, ועכשיו מסתבר שעל הבסיס הזה לפיד הוא עד מפתח. זה אומר לכם הרבה מאוד על ההמלצות הללו ועל התהליך הזה.

נתניהו התייחס גם ללפיד עצמו ואמר כי זה כמובן אותו לפיד שהבטיח להפיל אותי בכל מחיר ושהוא עצמו גם חבר שקרוב של מילצ'ן לאחר שהוא הועסק על ידי מילצ'ן והוא זה שדן עם מילצ'ן כשר האוצר האחראי בענייניו של מילצ'ן והוא לא הדיר ידיו מלעסוק בעניינו שלמילצ'ן והוא זה שהופך להיות העד המרכזי. דמיינו לכם מה היה קורה אילו אני הייתי עושה את זה. בטח הייתי נחקר שבע פעמים. אולם  ברגע שלפיד אומר את מילת הקסם נתניהו אז אני מקבל המלצות והוא מחיאות כפיים.

לסיום דבריו אמר נתניהו: "הדו"ח הזה לא יכול להתווכח עם מערכת החברות הקרובה שהייתה לי עם מילצן והוא מנסה לייצר מצג שווא לתמורות שלא היו". "להוציא את ענין הויזה לא פעלתי מעולם בענייניו של מילצ'ן, ובמקום שכן פעלתי זה היה נגד האינטרסים שלו". "לכן דו"ח ההמלצות הזה מוטעה, קיצוני, מחורר ומנוגד לעובדות מנוגד להיגיון. ולכן אמרתי לכם אתמול אני בטוח כמו שתמיד הייתי בטוח, ששום דבר לא השתנה האמת תצא לאור ולא ייצא מזה כלום".

נתניהו: אנו לא מתכוונים להמתין שאיראן תעביר נשק כ"ד סיון תשע"ח
נתניהו התקבל במשמר של כבוד בארמון האליזה כ"ב סיון תשע"ח
השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה