י' שבט תשע"ט
תגובות הפוליטקאים
לוי אשכנזי כ"ח שבט תשע"ח    22:10 הפוליטיקאים מגיבים: בקואליציה מגבים באופוזיציה תוקפים

כמה צפוי. בעקבות החלטת המשטרה החלו גם הקולות במערכת הפוליטית. באופוזיציה מיהרו לומר כי נתניהו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה, בקואליציה נתנו גיבוי לנתניהו ולא רק ממפלגתו.

הפוליטיקאים מגיבים: בקואליציה מגבים באופוזיציה תוקפים

כמה צפוי. בעקבות החלטת המשטרה החלו גם הקולות במערכת הפוליטית. באופוזיציה מיהרו לומר כי נתניהו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה, בקואליציה נתנו גיבוי לנתניהו ולא רק ממפלגתו.

השר להגנת הסביבה, ירושלים והמורשת זאב אלקין:"פסטיבל תקשורת מתוזמן היטב סביב פרסום המלצות המשטרה בפריים טיים הוא נסיון מצער להפעיל לחץ לא לגיטימי על המערכת הציבורית והפוליטית, להפיל ממשלת ימין בניגוד מוחלט להוראות החוק. במדינה דמוקרטית מתוקנת עומדת לכל אזרח חזקת החפות גם אם הוא ראש הממשלה. צר לי לאכזב את כל חורשי רעתו של ראש הממשלה נתניהו שהתייאשו מלהחליפו בקלפי ותולים את יהבם בפסטיבל שמתקיים הערב. אין לי ספק שהליכוד והקואליציה יעמדו איתן כנגד נסיונות אלה ובנימין נתניהו ימשיך להוביל את מדינת ישראל עוד שנים רבות.


השר ישראל כץ: אני מחזק את ידיו של ראש הממשלה. יש לאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להמשיך ולנהל את ענייניה החשובים של מדינת ישראל בתחומי הביטחון והעשייה, ולהמתין להחלטת היועץ המשפטי לממשלה.

שר המדע אופיר אקוניס הגיב ואמר כי ישראל היא מדינת חוק. במדינת חוק, ראש ממשלה לא מורשע על בסיס המלצות המשטרה ולא באולפני הטלוויזיה.  אני מאמין לדברי ראש הממשלה בנושאים שאליהם הוא נדרש. אני אומר לכם גם הערב: את ראש הממשלה בוחרים אזרחי ישראל, רק בבחירות חופשיות ודמוקרטיות.

חברת הכנסת נורית קורן (הליכוד): אינני מופתעת שיאיר לפיד עומד מאחורי המסך. כבר שנים שהוא בוחר בדרך הקלה ושוכח שכדי להיות ראש ממשלה צריך לבנות את עצמו, לא להרוס אחרים. זאת ועוד, כעת אני מבינה מדוע הוא מיעט להגיע לכנסת - כנראה שהוא היה עסוק בניהול קמפיין רב שנתי נגד ראש הממשלה. אגב, אני מפנה את חבר הכנסת לפיד לחברו לסיעה, חבר הכנסת עופר שלח כדי שזה יסביר לו שלקלוע שתיים מחמש עשרה - זה אחוזים נוראיים.

סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן:  ח״כ לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון ה׳פוטש׳ נגד רה”מ, אותו ניסה להוביל כבר ב 2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר.  אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל.

כך למשל  יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אומר כי "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, המלצות המשטרה מבחינת החוק, אינן מעלות ואינן מורידות, ובמיוחד לאור האירועים האחרונים שהיו במשטרה, וכל עוד לא יוחלט אחרת בקרב הגורמים המוסמכים בעניין, ראש הממשלה רשאי להמשיך בתפקידו, זה החוק. וכך אנו מתייחסים לעניין, ואני מקווה שהוא ייצא נקי וחף מפשע".

ח"כ אורי מקלב על המלצות המשטרה: על אף ההמלצות הקשות, אי אפשר להתעלם כי החקירה התנהלה על רקע רדיפה פוליטית ואישית, החקירה זוהמה לכל אורכה ולכן צריך להתייחס אליה בפרופורציות האמיתיות.

ח"כ ד"ר נחמן שי (המחנה הציוני) התייחס הערב להמלצות המשטרה שיפורסמו היום בהמשך הערב: "אנו עומדים בפני רעידת אדמה. מהעת שיפורסמו ההמלצות, כולנו נהיה שותפים לתהליך ארוך, שוחק ומתיש שיזעזע את אמות הסיפים. לאור ההמלצות האלה יתקבלו החלטות וייעשו שינויים. איננו יודעים עוד לאן הדברים הולכים, אבל ברור שישראל של אחרי ההמלצות לא תוכל להתנהל כפי שהתנהלה ישראל של לפני ההמלצות.

ח״כ עמיר פרץ: ‫סיכום חקירות המשטרה חושף מציאות קשה של ראש ממשלה שמזמן חצה את רף ההתנהלות הראוי והמתבקש מנבחר ציבור. ללא קשר להיבט הפלילי שיתברר בהמשך, לאזרחי ישראל מגיע מנהיג שמהווה דוגמא אישית בהתנהלותו ולא ראש ממשלה שמנצל את מעמדו למתקפה שלוחת רסן כנגד מערכת המשפט, המשטרה והתקשורת.

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון בתגובה לפרסום המלצות המשטרה נגד נתניהו: "המלצות הפרקליטות בגין עבירות שוחד נגד ראש הממשלה מטילות צל כבד על ראש הממשלה, תפקודו וכושר קבלת ההחלטות שלו. לכן עליו להתפטר או לכל הפחות להודיע על נבצרות כדי לשקם את אמון הציבור בממשלה. כפי שאמר נתניהו עצמו בעבר "ראש ממשלה לא יכול לכהן תחת חקירה.  בכוונתי לפנות ישירות לכל ראשי סיעות הקואליציה ולהציע כי תוקם לאלתר ממשלה חלופית ללא נתניהו. סיעות האופוזיציה מצידן יעניקו 100 ימי חסד לממשלה חדשה".

ח"כ דב חנין בתגובה להמלצות המשטרה: "כשהמשטרה קובעת שראש הממשלה לקח שוחד אי אפשר לדעת אילו עוד קווים אדומים הוא יחצה שכל הכוח עדיין בידיו. ראש ממשלה שחשוד בשוחד חייב להשעות את עצמו מיידית. לנתניהו אין מנדט מוסרי וציבורי לקבל החלטות בנושא כלשהו החל מרגע זה".
 

תגובות נזעמות מצד הפוליטיקאים החרדים על בג"צ ו' חשון תשע"ח
'המודיע' הפתיעו והחליטו ועידה בלי פוליטיקאים ט"ו תמוז תשע"ז
הפוליטיקאים החרדים הופכים עצמם ללעג - דעה י' אדר תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה