י' שבט תשע"ט
מגישים לציבור
נועם זיגמן כ"ח שבט תשע"ח    21:43 איך נפלו גיבורים? - טור פרשנות

שליח ציבור או יחסי ציבור? מה קרה למשטרה ולעומד בראשה? האיש שהגיע ממקום שבו אין תהילה, ביקש לקצור את התהילה על חשבון חקירות נתניהו. מה קרה שם מאז הנאום הראשון של אלשיך ועד ההמלצות הערב?

קצת יותר משנתיים חלפו מאז נכנס מפכ"ל המשטרה לתפקידו. הרבה תקוות תלו בו עוד קודם מינויו, ובוודאי לאחר מינויו. אחת הסיבות שבגינן הוחלט לקחת מישהו מחוץ למערכת המשטרתית, הייתה בכדי לנקות את האורוות כפי שהגדירו אז.

בנאומו במשרד ראש הממשלה, אז ביום מינויו סיפר אלשיך כי לא חלם שיהיה מפכ"ל המשטרה. "לא התחפשתי אך פעם לא שוטר, וכל חלומתיי כולם התמקדו בארגון שבו גדלתי, כשהוא מתכוון לארגון השב"כ, ומציין ששם אין את התהילה האישית.

כבר בתחילת תפקידו אלשיך הביא סדרי עבודה מהשב"כ ולעיתים עשה רושם שהוא רץ בדרך הנכונה מבלי לחשוש מעיתונאי כזה או אחר, מכבוד, או מרצון ליחסי ציבור. אלא שעברו חלפו כמה חודשים ולפתע דברים השתנו. לפתע מ'שליח ציבור' שמכסה עצמו בטלית בכדי שלא יראו אותו כפי שאמר בנאומו הראשון, יחסי הציבור תפסו משקל כבד יותר. לרגעים אחדים היה נראה כי לא כוח הציבור ששלח אותו עומד מאחוריו, אלא כוחם של עיתונאים ויועצי תקשורת.

רגע השיא בכל הזמנים היה בשבוע שעבר כאשר ב"מקריות" לגמרי באותו יום שבו ישב עם הקצינים החוקרים בפרשות נתניהו שודר ראיון שנתן לתוכנית 'עובדה'. קשה היה להתנתק מהיריבות שנוצרה עם ראש הממשלה, היריבות הייתה כל כך נוכחת שם, גם אם לא נאמר השם 'נתניהו'. ורגע השיא שלא היה, הוא זה שנמנע הערב, כאשר המשטרה ביקשה לעשות לעצמה את יחסי הציבור הכי טובים ולקבוע את פרסום ההמלצות בתזמון של פתיחת מהדורות החדשות.

לרגע אחד אין מחשבה כי מפכ"ל המשטרה הוא שקבע מה תלד החקירה. ולצד כל זאת אי אפשר שלא לחוש באי נוחות ממה שיש באוויר בין אלשיך ונתניהו. לרגעים אחדים נדמה כי המפכ"ל, זה שתמיד היה מאחורי הקלעים מבקש לפצות עצמו על אותם שנים.

נאומו הראשון כמפכ"ל המשטרה היה מלא בקסם האישי שהביא עימו, אך גם בהומור הדק. הקביים הם לא חלק מהטקס אמר אז, לאחר שהגיע כשהוא מדדה על רגל אחת בעזרת קביים. "רצה הקב"ה שרגל שמאל תשבר בכדי להבטיח את כניסתי ברגל ימין", אמר אלשיך לנוכחים, ואולם כעת נראה שיציאתו מהמשטרה תיהיה ברגל שמאל. איך נפלו גיבורים? הבדיחה מספרת כי שמו להם מקל בין הרגלים, ואולם במקרה הזה את המקל שם לעצמו רוני אלשיך.

פרקליט המדינה: לא אינטרסים פוליטיים מכתיבים את דרכנו כ"ה אדר תשע"ח
מסע ציד: בכירים בליכוד במתקפת הגנה על נתניהו ו' אדר תשע"ח
עד מדינה: שלמה פילבר מוסר עדות בלהב 433 ו' אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות