כ"ג אב תש"פ
מוזס מאיים
שלמה רייכמן ט"ו שבט תשע"ח    12:45 "ללא פתרון מצוקת הדיור החרדי לא נתמוך בתקציב"

הדרת חרדים: בנאום תקיף במליאת הכנסת איים יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס כי ללא הצגת פתרונות מעשיים למצוקת הדיור בציבור החרדי, עשויים חברי הכנסת החרדיים להצביע נגד תקציב המדינה לשנת 2019. מצוקת הדיור.

בנאום תקיף במליאת הכנסת איים יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס כי ללא הצגת פתרונות מעשיים למצוקת הדיור בציבור החרדי, חברי הכנסת מסיעת יהדות התורה עשויים שלא לתמוך בתקציב המדינה לשנת 2019.

בדבריו אמר ח"כ מוזס: "כידוע, יש פתרונות כמו מחיר למשתכן, ועוד רעיונות, אבל אלה פתרונות שווא לכל הזוגות הצעירים. כי בעודנו מדברים גרים אלפי זוגות צעירים במחסנים! בתנאים ללא תנאים! רק 200 מטר, 300 מטר מכאן, אתם יכולים לבוא ולראות זוגות שגרים בקומה מינוס 1, מינוס 2, מינוס 3, ומינוס 4. ופה באים ומציעים לנו כל מיני תכניות במחיר למשתכן, כאשר מתוך  117,000 שנרשמו למחיר למשתכן, רק 42,000 זכו בהגרלות, ולכמה יש חוזים ביד? ל 5,700 בלבד! זה כל הסיפור!"

ח"כ מוזס המשיך ותיאר את התלאות עד לקבלת דירה ואת הצעתו המקורית לפתרון הבעיה: "נשאלת השאלה מה קורה עם כל אלה שעדיין לא זכו כלל בהגרלה, ואפילו אם יזכו, יצטרכו לחכות עוד שנתיים-שלוש במקרה הטוב, וחמש שנים לפחות, ובינתיים יורדים להם לטמיון עוד 200,000 שקל תשלומים לשכר דירה. ותכנית כזו מוגדרת "הטבה במחיר למשתכן". אבל מכיוון שאתם יודעים שאף עיר לא רוצה להכניס אותנו, לצערי הרב, ולא בונים עבורנו, אלא בונים אלפי דירות בלי סוכות ובלי שום התאמה לציבור החרדי, אשר על כן, הצעתי חוק לאשר מענק לרוכש דירה יד שנייה.

אני לא מבקש 200,000 שקל, שזה מחיר הסבסוד של מחיר למשתכן, אני מבקש 100,000 שקל בסך הכול, שינתנו לכל מי שירכוש דירה ביד שנייה כדי שיוכל לשפץ אותה ולקבל משכנתה. הרי הבנק גם לא נותן משכנתה לדירה ישנה, שלא כדבעי, כי יש בעיות בה בעיות אינסטלציה, מים, חשמל. אך ברגע שדירות אלו ישופצו הן תשודרגנה באחת! דירות כאלה יש לרוב בטבריה, בצפת, בעפולה, בקריית גת, בדימונה, באשדוד, איפה לא?

זאת אומרת, האפשרות הזאת שזוג צעיר יוכל להגיע לדירה באופן מיידי ולא לשלם 200,000 שקל, 250,000 שקל בחמש שנים עבור שכר דירה, היא האפשרות המוצלחת ביותר. אך לצערי, ועדת השרים לחקיקה דחתה את הדיון בזה לעוד חודשיים. אתם יודעים למה? כי הם מקווים שכבר תהיה הפגרה ואז כבר תהיה ההצבעה על התקציב ונישאר קרחים מכל הכיוונים".

יו"ר סיעת יהדות התורה סיים את נאומו באיום ברור וחד משמעי כלפי הקואליציה ובעיקר כלפי שר האוצר: "אני מודיע כאן, מעל במת הכנסת שבהחלט יתכן שאני ועוד כמה חברים שחתמו על החוק, לא נצביע יחד בקריאה השנייה והשלישית על התקציב, כל עוד לציבור שלנו ולציבור הזוגות הצעירים לא יוצא פתרון". 

ח"כ מוזס: הפתרון למחירי הדירות - הוזלת מחיר הפיתוח י' כסלו תשע"ח
ח"כ מוזס בק. צאנז בטבריה: פתרון אמיתי למצוקה אמיתית ד' חשון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים