ח' כסלו תשפ"א
תם עידן
ירוחם שמואלביץ כ"ט טבת תשע"ח    17:39 ת"ת 'המסורה' נהרס במקומו ייבנו ארבעה בנייני ענק

מבנה תלמוד תורה 'המסורה' בירושלים נהרס בימים אלו, כאשר במקומו ייבנו ארבעה בניניי ענק שיאכלסו 173 יחידות דיור. לצד התלמוד תורה, נמחק גם בית הכנסת העתיק 'אוהל מרדכי' בו יוסל'ה רוזנבלט היה החזן.

לאחר עשרות שנים של תלמוד תורה, נהרס בניין ת"ת 'המסורה' בשכונת מקור ברוך בירושלים. בימים אלו הגיעו כלים כבדים והחלו להרוס את המבנים בשטח התלמוד תורה, כשבמקומם צפויים לקום ארבעה בניינים עם עשרות יחידות דיור.

תלמוד התורה שהחל לפעול ברחוב תחכמוני לפני קרוב ל-50 שנה, תפס את מקומו של בית הספר המיתולוגי של ירושלים – בית ספר 'תחכמוני'. זה קרה לאחר שתלמוד תורה מסורה שפעל ברחוב פולנסקי הלך וגדל ועל כן הוחלט לעבור למקום החדש. אלא שברבות השנים ועם שמו שהולך לפניו, גם המקום הזה לא הספיק לת"ת, מה שהביא להרחבתו לפני כ-25 שנים ובניית מספר קומות עבור כיתות התלמידים.

בנוסף לשימוש כתלמוד תורה, במקום גם היה בית כנסת עתיק 'אוהל מרדכי' שהיה בעל חשיבות נוסטלגית, וזאת לנוכח היותו של יוסל'ה רוזנבלט חזן בית הכנסת. בית הכנסת לא היה פעיל בשנים האחרונות למעט בשבתות, כאשר גם אז היה בו מיעוט מתפללים, ואולם דווקא בשנים האחרונות החל זרם מתפללים להגיע למקום, לאחר שהחלו להביא למקום חזנים בעלי שם, דבר שהביא אליו את חובבי החזנות.

מזה תקופה ארוכה של מספר שנים שהיו מי שלטשו עיניים למקום שהינו נכס נדל"ן מבוקש ביותר, בשל העובדה שמדובר במרכז העיר, בסמיכות לשכונת גאולה, מחנה יהודה ובמרחק הליכה ממקומות מרכזיים בעיר.

סביב מכירת השטח היו בעבר משפטים שבהן הורשעו מספר אנשים על כך שתיאמו מכרזים. במקביל היו מי שהתנגדו להריסת המבנה הישן, בו שכן בית הכנסת, כאשר הטענה הייתה שמקום כזה ראוי לו שיהיה לו שימור, אולם ההתנגדויות לא התקבלו.

כאמור, בימים האחרונים גודר השטח כולו וכלים כבדים החלו בהריסת המבנה שהיה מקום ללימוד תורה לאלפים רבים של תלמידים. כאשר התכנון הוא לבנות במקום ארבעה בניינים שיכילו 173 יחידות דיור.

תושבי שכונת 'מקור ברוך' כבר עכשיו קובלים על מה שצפוי להיות בעתיד עם ריבוי התושבים, דבר שצפוי להיות מורגש גם בעומסי תנועה ברחובות הצרים של השכונה.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי