י"א שבט תשפ"א
אילוסטרציה
סכנה: אופניים
ארי שבקס י"ג טבת תשע"ח    19:49 הפיקוח העירוני יאכוף עבירות תנועה של רוכבי אופניים

מועצת עיריית בני ברק החליטה בישיבתה האחרונה לאשר את הסמכת הפקחים העירוניים לאכיפת עבירות תעבורה בתחומי האופניים החשמליים, למול התאונות והסכנות הרבות שברכיבה בניגוד לחוק. מקומי.

בפתח הדיון על ההצעה לאישור הסמכת הפקחים בתחום, ציין ראש העיר זייברט, שלא יתכן שאדם הולך על מדרכה, או נהג רכב שיסתכנו מאופניים חשמליים, ולצערנו, כיום, ישנם רוכבי אופניים רבים שעושים בכבישים ובמדרכות כבתוך שלהם ולאנשים נגרמו להם נזקים קשים מאוד במקומות שונים בארץ, ואף למקרי מוות ר"ל.

ראש העיר הדגיש כי אין ספק כי הסמכתם של הפקחים בשיטור העירוני, בנוסף לשוטרים במסגרת זו שיש בידיהם סמכות ארצית בתחום, תגביר את האכיפה לצמצום מירבי של תאונות מרכיבת אופניים חשמליים בניגוד לחוקי התעבורה.

גדליהו בן-שמעון, חבר העירייה, שנפגע בעצמו, מרוכב אופניים הדגיש כי על חברי המועצה לפנות לרבנים, שישפיעו בדרשותיהם ובמעמדם על הורים שלא להיכנע לדרישות צעירים מתחת לגיל 16 לרכישת אופניים, וגם לפנות למנהלי תלמוד-תורה ומוסדות חינוך, שיפעילו את השפעתם על התלמידים, שיש ברשותם אופניים חשמליים, להקפיד לרכב עליהם בזהירות מירבית וכחוק, ובכך למנוע פגיעתם באחרים.

בהתאם להצעת ראש העיר, בנוסף לפעילות השיטור העירוני לאכיפת החוק בנושא רכיבת אופניים חשמליים, גם יעסוק ארגון "בטרם" בהפעלת פרוייקט חינוכי נרחב, בשיתוף מוסדות החינוך בעיר, להדרכה ולהסברה בתחום זה.

בין התקנות שיאכפו ע"י הפקחים: הרכיבה מותרת רק מעל גיל 16, אין להרכיב חברים, אין להרכיב אוזניות בזמן הרכיבה, אין להשתמש בטלפון נייד בזמן הרכיבה, אין לנסוע על המדרכה ולסכן הולכי רגל, אין להכניס אופניים חשמליים לגינות ציבוריות, מהירות מירבית -25 קמ"ש, חובת חבישת קסדה בכל רכיבה ותאורה באופניים בשעת החשיכה, ורכיבה רק בצידו הימני של הכביש עם כיוון התנועה.

במסגרת סמכויות שאושרו בכנסת לאכיפת עבירות התנועה, גם בידי פקחים עירוניים, יוכלו הפקחים להורות על הפסקת ההתנהגות האסורה, סמכות לדרוש הזדהות, ידיעות ומסמכים, הוצאת האויר והשסתומים מצמיגי הרכב, מתן קנסות, עיכוב אדם שסירב להיענות לדרישת פקח ויש חשש להימלטותו עד לבואו של שוטר, רישום פרטי קטין שרכב על אופניים מתחת לגיל 16, יידוע ההורים, תשלום קנס ע"י ההורים והחרמת האופניים במקרה של נהיגה פרועה ומסוכנת.

צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? י"ג תמוז תשע"ח
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה ו' תמוז תשע"ח
צפי לפקקים ועומסי תנועה כבדים היום בבני ברק כ"ז סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי