ט' תשרי תשפ"א
מה העבודה לכם?
ירוחם שמואלביץ ז' טבת תשע"ח    12:43 ליצמן על אבי גבאי: גישה עויינת לקודשי ישראל

בעקבות שיחת הטלפון שבה חיזק את ראש עיריית גבעתיים, תקף ליצמן את אבי גבאי ואמר כי גישתו היא עויינת לקודשי ישראל. בלשכת גבאי הגיבו הבוקר: "ליצמן יודע, שאבי גבאי הוא היחידי היום במערכת הפוליטית שמבין את המורכבות של כל הצדדים".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, נראה כמי שעושה טעויות פוליטיות אסטרטגיות. לאחר שבעבר הצהירו ליברמן וכחלון כי הם לא רואים את עצמם שותפים לגבאי באותה ממשלה, עכשיו מגיע תורו של ח"כ ליצמן שאומר כי גבאי מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עמו בעתיד.

את הדברים אמר ח"כ ליצמן לעיתון המודיע והם התפרסמו הבוקר, וזאת לאחר דבריו של גבאי אתמול שהתקשר לראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ואמר לו כי הוא תומך בהחלטתו להעביר תיקון לחוק עזר עירוני שיאפשר להותיר את העסקים בעיר פתוחים בשבת. "חלק מהחזון למדינה הטובה בעולם הוא לאפשר לכל רשות מקומית לקבוע את אורח חייה בהתאם לאופיה. כך ראוי בחברה מודרנית וגם הפעם - מכבדים את הדת, אבל לא כפייה דתית", אלו דברים שאמר אתמול גבאי באותה שיחת טלפון, שהביאה הבוקר לכותרת בעיתון המודיע.

באותה ידיעה נכתב בשמו של ליצמן כמי שאומר כי עם גישה עויינת של גבאי לקודשי ישראל, הוא מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות ישבו עימו בעתיד. התנהגותו התמוהה בהתייצבות לצד הפוגעים בשבת קודש, אינה מצביעה על דרך מאחדת את העם אלא להיפך; לא על חזון אלא על היגררות לצד של הלא-טובים; לא תיהיה תפארתו על הדרך הנלוזה הזאת", נכתב בשמו של ליצמן.

דברים נוקבים אלו הביאו את לשכת אבי גבאי להגיב לפני זמן קצר, בהודעתם נכתב: "כפי שליצמן יודע, אבי גבאי הוא היחידי היום במערכת הפוליטית שמבין את המורכבות של כל הצדדים ויפעל לשילוב הצרכים השונים של האוכלוסיות השונות במדינה, כך שנוכל לחיות זה לצד זה ללא כפייה ועם הבנה וסבלנות מכל הצדדים. זו הדרך להפוך את ישראל למדינה הטובה בעולם".

כאן המקום להזכיר כי בעבר בראיון שלו ערב בחירתו הצהיר גבאי כי יתמוך בתחבורה ציבורית בשבת, והדבר גרם לכך שלאחר בחירתו כאשר נפגש עם ליצמן הוא הבהיר לו כי בהצהרותיו אלו הוא מרחק את עצמו לאפשרות של קואליציה ושותפות עתידית עימו. דבריו אמש ושיחת הטלפון שבה חיזק את ראש עיריית גבעתיים, נראה תרמו עוד צעד לאי אפשרות של ישיבה משותפת עם מפלגת העבודה בראשותו.

סקר: הליכוד מתחזק, לפיד מתייצב וגבאי מתרסק י"ז אדר תשע"ח
אבי גבאי: החרדים בעבודה מבינים שצריך תח"צ בשבת ט' כסלו תשע"ח
מיהו הח"כ החילוני שבלשכתו תמונת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל כ"ה חשון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה