י"ד אב תש"פ
כוח לדון
ירוחם שמואלביץ ב' טבת תשע"ח    23:22 עם הסרת ההסתייגות בדרך למינוי דיינים עמיתים

הוסרה הסתייגות שלא איפשרה את מינויים של דיינים עמיתים לשוב ולכהן בבתי הדין כדיינים עמיתים, וכעת לאחר הסרת ההסתייגות ע"י חברת הוועדה שמסיימת בקרוב תפקידה, ימונו מספר דיינים עמיתים.

כמחווה של רצון טוב לקראת סיום כהונתה בוועדה לבחירת דיינים, הודיעה עו"ד אפרת רוזנבלט למנהל בתי הדין הרבניים, הרב שמעון יעקבי, על הסרת ההסתייגויות ממינוי הרב שמעון מלכה (תל אביב), הרב יצחק גמזו (חיפה), הרב יצחק הדאיה (תל אביב) והרב אברהם שמן (רחובות) לדיינים עמיתים בבתי דין אזוריים. ההודעה נמסרה על דעת חברי הוועדה שרת המשפטים איילת שקד ועו"ד אשר אקסלרד, שהצטרפו בזמנו להסתייגויות למינויים אלה.

הדיינים הרב מלכה, הרב גמזו והרב הדאיה ייכנסו לתפקידיהם כבר בימים הקרובים, ואולם מינויו של הדיין הרב שמן מתעכב בינתיים בשל הסתייגות נפרדת שהגישה ח"כ רויטל סויד למינויו ולמינוי של עוד דיינים עמיתים.

הרב יעקבי הביע לפני עו"ד רוזנבלט את הערכת הרבנים הראשיים ואת הערכתו על הסרת ההסתייגות. הרב יעקבי אמר כי זו מחווה יפה המקרבת בין חלקי הוועדה ויש בה כדי לסייע להגיע להבנות לעניין מינוי הדיינים הרגילים שהמערכת משוועת להם.

הרב יעקבי מסר כי בישיבת הוועדה לבחירת דיינים שנועדה ליום 1.2.2017 צפויים להתמנות לפחות 15 דיינים רגילים לתקנים פנויים, וגדולה תקוותו כי ייבחרו דיינים גם עבור תקנים שעתידים להתפנות בטווח הנראה לעין. בנוסף לתקנים רגילים אלה קיימים לרשות מערכת בתי הדין הרבניים 14 תקנים לדיינים עמיתים. עם עשיית המינויים החדשים יכהנו בפועל 6 דיינים עמיתים, כך שאפשר למנות עוד 8 דיינים עמיתים. "חשוב למלא גם את תקני הדיינים העמיתים," אמר הרב יעקבי, "כל דיין עמית שמתמנה, גם אם למשרה חלקית כפי שמאפשר החוק, מסייע להקטנת העומסים בהרכבים הרגילים. אם ההסתייגויות לא יוסרו, לא יהיה מנוס מלדון בהן בישיבת הוועדה. כדי לתת שירות טוב לציבור, זקוקים בתי הדין למילוי כל תקני הדיינים הרגילים וכל תקני הדיינים העמיתים".

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים