י' חשון תשפ"א
העדפה למי?
ירוחם שמואלביץ ב' טבת תשע"ח    14:33 ח"כ טיבי תקף את המפלגות החרדיות שהסירו את הערר

ח"כ אחמד טיבי זעם על המפלגות החרדיות זאת לאחר ששס משכה ערר שהגישה לוועדת שרים לחקיקה על הצעת חוק בנושא העדפה מתקנת לבני מיעוטים. לאחר משיכת הערר עברה ההצעה בצהרים בקריאה טרומית.

במליאת הכנסת עלתה בצהרים הצעת חוק שאושרה בקריאה טרומית ושקובעת כי יש לתת עדיפות בשירות המדינה למועמדים מקרב הקבוצות הזכאיות לייצוג הולם אשר סיימו שירות סדיר, שירות לאומי או שירות אזרחי.

בדברי ההסבר נכתב: "במדינת ישראל חיים בני מיעוטים, שבחרו לקשור את גורלם בגורל המדינה,  שמשרתים בצה"ל ובשירות האזרחי, לעיתים רבות תוך הקרבה חברתית ומשפחתית גדולה. חלקם מופלים לרעה באזור מגוריהם, חלקם סובלים מאלימות והסתה ולו רק מהסיבה שהם בחרו לשרת את מדינת ישראל ולהשתלב בה. כאשר רבים מהם משתחררים מהשירות, הם מגלים לא פעם שדווקא בני המיעוטים שהתנגדו לשירות, שהסיתו או תמכו באי ההשתלבות, הם אלה הנהנים מיתרון, בקבלה למשרות ציבוריות, על פני בני עדתם שכן שרתו, מפני שהמשרתים הצטרפו מאוחר יותר לשוק העבודה".

ח"כ עמאר מישראל ביתנו אמר כי "הצעת החוק שלי לא מדברת על העדפה אלא להשוות בין יוצא צבא לבין מי שלא עשה צבא. תארו לכם שני צעירים בגיל 18, אחד הולך ללמוד ואחד הולך לצבא. אותו בחור ששירת את המדינה ונלחם למענה, מתחיל את החיים שלו בגיל 22 עד שיעשה פסיכומטרי ויתכונן ללימודים, ואותו בחור שלא עשה צבא כבר בתואר שני ואז שניהם ניגשים למשרה וברור למי יש יותר ניסיון."

ח"כ עיסוואי פריג' ממרצ אמר כי אם ההצעה הזו תעבור, כל משרה שמיועדת לאוכלוסייה הערבית תלך לדרוזים. זו בושה. לבסוף עברה ההצעה בקריאה טרומית ברוב של 67 מול 17 שהתנגדו.

בעקבות אישור הצעת החוק, הדבר גרם לח"כ טיבי להתפרץ לעבר סיעות האופוזיציה ואמר להם: "הצבעתם נגד מוסלמים ונוצרים בחוק גזעני. העדפה בקבלה לעבודה אזרחית בתנאי שירות צבאי פוגעת בערבים וחרדים מסיבות לאום או דת . אני מבין את המניעים של המציעים מישראל ביתנו והבית היהודי אבל אלה מהמחנצ ויש עתיד שהצטרפו אליהם עשו מעשה לא מוסרי שהחלישו עוד יותר את המוחלשים הערבים".

אלא ששם לא סיים ח"כ טיבי, והוא מתח ביקורת גם על המפלגות החרדיות שהסירו את הערר שהגישו לועדת שרים לחקיקה ואפשרו את ההצבעה בטרומית. בלשכתו של טיבי אמרו לאתר לדעת כי לאחר שטיבי ביקש הוגש ערר בועדת שרים, ולאחר שהשר דרעי ביקש אז השר אזולאי משך את הערר וזה למרות שיש סיכומים.

הישג לגפני: ועדת שרים אישרה העדפה מתקנת לציבור החרדי י' סיון תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. השבת והמרכולים
20/12/2017
חרדי
שם טיבי וחבריו הצביעו נגד החרדים, וכעת יש להם את החוצפה לבא בטענות
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה