י"ב תמוז תש"פ
המשכת הדורות
יעקב עזרא כ"ט כסלו תשע"ח    12:45 בשיתוף המרכז הרפואי 'הדסה' הוקם מכון 'דורות'

הארגון הוקם ביוזמתם של רבה הראשי של העיר אור יהודה הגר"צ כהן, ובית ההוראה יביע אומר בראשות הג"ר אהרון בוטבול. רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין בירך על הקמת הארגון, דבר שיסייע מאוד בהגברת המודעות בקרב זוגות חשוכי הילדים.

רבנים, דיינים ומורי הוראה השתתפו בכנס היסוד ויום עיון לרפואה והלכה שערך מכון 'דורות' בשיתוף המרכז הרפואי הדסה בירושלים. הכנס שהתקיים במרכז הרפואי 'הדסה עין כרם', משך אליו רבנים דיינים ומורי הוראה שהגיעו להחכים בידע רפואי – הלכתי שיאפשר להם את מלוא המידע הרלוונטי בבואם לפסוק הלכה בישראל.

במרכז רעיון הכינוס אשר חיבר את שני הגופים הגדולים, 'הדסה' המרכז את הידע הרפואי ע"י צוות מומחים הפועלים בבתי החולים שלו בעין כרם ובהר הצופים ואת מכון 'דורות'-  שהוקם ביוזמתם המשותפת של המרכז הרפואי הדסה, רבה הראשי של העיר אור יהודה הגאון הרב ציון כהן שליט"א, ובית ההוראה יביע אומר בראשות חתנא דבי נשיאה של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל- הגאון הגדול הרב אהרון בוטבול שליט"א, עמדה העובדה כי יש לדון ולהתעדכן במגוון החידושים הטכנולוגיים והרפואיים בזווית ההלכתית שינתנו עזרה הלכה למעשה.

דברי ברכה לכל המשתתפים, נשא הרב משה קליין רב המרכז הרפואי הדסה, אשר בירך על הקמת הארגון, דבר שיסייע מאוד בהגברת המודעות בקרב זוגות חשוכי הילדים, וסיפר בהרחבה על 'הדסה' שמלבד המקצוענות הגדולה בה פועלים כל הרופאים והמטפלים, הרי שבבתי החולים של 'הדסה' מתחוללת מהפכה של ממש בכל הנוגע לצורכי הציבור הדתי והחרדי, דוגמת השבת, הכשרות, טומאת הכוהנים, וכו'. "הובלתי את המהפכה בגיבוי מלא מצד הנהלת הדסה, מתוך הבנה שאנו משרתים ציבור גדול של יהודים שומרי מצוות ברחבי ירושלים רבתי, ולכן יש צורך לתת להם מענה רפואי מתוך הבנה לכל צרכיהם".

לאחר מכן נשא דברים רב אור יהודה הגר"צ כהן, שהודה לכבוד האכסניה 'המרכז הרפואי הדסה' ולרב המרכז הרפואי הרב משה קליין, וציין בדבריו את החשיבות והצורך בהקמת המכון שמטרתו לתת יעוץ הלכתי ורפואי לזוגות חשוכי ילדים, לאור פסקי מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בהכוונתו של הגאון הרב בוטבול שליט"א, ובכל העניינים הרפואיים המכון מתייעץ עם טובי הרופאים בתחום מהמרכז הרפואי הדסה.

הרב בוטבול סיים את משא הנאומים בהציגו את הבעיות ההלכתיות השונות, ופתרונן לאור משנתו של הראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצ"ל. לאחר מכן הציגו הרופאים לרבנים את הבעיות השונות, ודרכי הטיפול החדשניים שניתנים כמענה במרכז הרפואי הדסה, וענו לשאלות הרבנים על הבעיות ההלכתיות השונות שעלו לאור הדברים שנאמרו.

באירוע השתתפו מלבד הרבנים, גם רבני בית ההוראה 'יביע אומר' והרופאים הבכירים שגם נשאו דברים: פרופ' סימון אלכסנדר, ד"ר אסף בן מאיר, וד"ר טל עמבר.


השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית" ד' תמוז תשע"ח
הגר"י יוסף: חובה להישמע להנחיות הבטיחות י"ז אייר תשע"ח
עיריית חיפה החליטה: לא יאפשרו להדליק הערב מדורות י"ז אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות