ז' ניסן תשע"ח
לבנימין אמר
חזקי פרידמן י"ט כסלו תשע"ח    17:34 ראב"ד העדה החרדית תוקף: ביזיון התורה וחילול ה'

מתקפה חריפה: ראב"ד ה'עדה החרדית', הגר"מ שטרנבוך תקף בשיעורו השבועי את חברי הכנסת החרדיים על רקע ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בשמחותיהם: "לא יאומן כי יסופר שמתכבדים בהשתתפות ..... ואפיקורס". השקפה.

להלן קטעים מתוך דבריו של ראב"ד העדה החרדית: הזדעזעתי לשמוע על סגן שר בממשלה כאן מראשי האגודה שהשיא את בנו לפני כשבוע, ש"התכבד" להזמין לשמחת השבע ברכות אצלו את ראש הכופרים ראש הממשלה בנימין נתניהו ......, וכשבא האפיקורס ...... התחילו לשורר לו בניגונים ובכלי זמר "לבנימין אמר ידיד ה'" – וכיוצ"ב בשאר דברים של חנופה.

"לא יאומן כי יסופר שמתכבדים בהשתתפות ...... מחלל שבת אוכל שקצים ורמשים, מומר לכל התורה כולה..........., ועוד מכנים אותו בתואר "ידיד הקב"ה" – ומבזים בכך את הקב"ה שהוא ידיד כביכול עם ........ כזה, ומה עוד שהרבנים שנכחו שם שתקו, ועוד לא שמענו קול מחאה לכבוד הקב"ה, והוא ביזיון התורה וחילול ה'.

"ובאמת עצם הדבר להזמין ........ ואפיקורס וסוחר בדת להשתתף בשמחה כדי 'להתכבד' בכך, זהו טשטוש הדעת שכביכול זהו 'כבוד' שראש הממשלה משתתף בשמחתו, אך באמת זהו ביזיון גדול ולא כבוד.

"ושמענו על עוד ועוד חרדים שמשפילים עצמם להתכבד בו, וגם לאחרונה הגיעה אשתו לבר מצווה ושלחו הבחור בר מצווה אצלה "להתכבד" אצלה, ועוד עובדות כאלו, אוי לאותה בושה, וצריך כל אחד להשתתף בצער השכינה על חילול כבוד ה', ושמעתי פעם מגדול אחד זצ"ל שכל מי שאין ליבו כואב על חילול ה', הרי זה סימן שנשמתו פגומה ח"ו.

ובגמ' בסוטה (מ"א ע"ב) איתא שעם ישראל נתחייבו חלילה..... על שהחניפו לו לאגריפס, ובתוס' שם (ד"ה כל) מבואר שלא הותר להחניף לרשע אלא במקום סכנה והיינו במקום סכנת נפשות ולא למטרות אחרות, וביותר נראה שגם במקום סכנת נפשות אפשר שלא הותר אלא להחניף לרשע, אבל לא הותר לחרף ולגדף ולומר על ..... שהוא ידיד  ה' – שזהו דברי חירוף וגידוף ממש לומר ש.... והקב"ה ידידים יחדיו ח"ו, וכאן לא רק שהחניפו ......  אלא גם חירפו וגידפו שהקב"ה כביכול ידיד עם....

"לצערינו בזמנינו אבדו הגבולות ומכבירים ומגדילים בדברי שבח וחנופה לרשעים בלא שום פחד, ואמנם בכל הדורות היו מתחנפים לפריצים ולשליטים גויים כדי להינצל מידם, אבל ח"ו לא התחנפו לישראל מומר שלא לצורך הצלה, ועל אחת וכמה שלא עלה על הדעת להתחנף לשונא דת הנושא את דגל הכפירה בקב"ה ובתורתו, שהחנופה לרשע הרי היא כהסכמה לפעולותיו, ואף מטשטשת את גבולות ההפרדה בינינו לבין הרשעים, ולדעת הסמ"ג והרא"ם עוברים בזה בלאו ד"לא תחניפו", וכבר אמר ה"חפץ חיים" הק', "אם אין בידינו ללחום כנגד הרשעים, מי התיר לנו להחניף להם? ועל זה הקב"ה יתבע אותנו לדין"!   

"ודע שפסוק זה "לבנימין אמר ידיד ה' ישכון לבטח עליו" הרי משבח את בנימין שבית המקדש נבנה בחלקו, ובמדרש מבואר שטעם הדבר שזכה בנימין שייבנה בית המקדש בחלקו, הוא משום שלא השתחווה לעשיו, [כי לא נולד אז עדיין], ועתה בעוה"ר משתמשים בפסוק "לבנימין ידיד ה'" – שזכה לחלקו משום שלא התחנף לרשע, ובפסוק זה גופא מחניפים ......., רח"ל.

"ועוד מהדהד באוזני קול השמחה כששמענו בישיבה על מותו של הרשע הרפורמי מאמריקה סטיבן וייז ימ"ש (אשר תמך בפעילות הכפייה נגד ילדים דתיים, ופעל אצל הממשלה באמריקה לא להכניס פלטים מאירופה), שאחד מבני הישיבה הגה"צ רבי משה שוואב זצ"ל לבש בגדי שבת והקריא בקול את דברי הרמב"ם בהלכות אבל, וכל בני הישיבה פרצו בריקוד ושוררו בניגון ובשמחה את הפסוק "באבוד רשעים רינה", ומו"ר הגה"צ רבי משה שניידער זצ"ל נהנה ושמח מאוד לראות איך בני הישיבה שמחים על מיתתו של רשע, והיום בעוה"ר מחניפים ושמחים יחד עם ....... ומתכבדים בהשתתפותו, ה"י.

"וליבי כואב מאוד על חילול כבוד ה' שנעשה בפרהסיה ועובר בשתיקה, ומו"ר הגה"צ רבי משה שניידער זצ"ל היה אומר שבשעה שיש חילול ה', מצפים בשמים ושואלים האם נשמע קול מחאה, וכאשר שומעים קול מחאה ממתיקים בזה את הדינים, והקב"ה רושם את המוחים בספר זיכרון לפניו ליראי ה' ולחושבי שמו.

סקרי הערב: הליכוד מתחזק, גבאי מתרסק, ש"ס גבולית כ"ה אדר תשע"ח
פרקליט המדינה: לא אינטרסים פוליטיים מכתיבים את דרכנו כ"ה אדר תשע"ח
העסק מתחמם; בנט ונתניהו ראש בראש על רקע הבחירות כ"ד אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הראב"ד צודק
07/12/2017
טוביה
אבל חובת המחאה זה לא באתר איטרנט רק לדבמים ר עם הגור
הגב לתגובה
2. אם לא מוחים תמיד
11/12/2017
חיים
אם לא מוחים תמיד - רח"ל זה למה שמגיעים . מתחברים לרשעים באופן שמחה וחביבות.. מי יגלה עפרכם גדולי ישראל אשר הזהרתם שאם יתחברו קצת יגיע לשפל מצב כזה !! ראיתם טוב יותר !!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
חילול השם הפלג הירושלמי שוב חסם את כביש גהה בבני ברק
כיסופי הלב "לעכטיג" - ישראל אדלר ופינקי וועבר בדואט מרטיט
תגובות פרדו מאשים, נתניהו מברך וליברמן מתחרט - התגובות
עשור אחריי ישראל מאשרת: אנחנו הפצצנו את הכור הגרעיני בסוריה
הפלג הירושלמי שוב חסם את כביש גהה בבני ברק שלמה רייכמן
חדרה: תלמידי ישי' בני יששכר ילמדו על ברכת האילנות בבין הזמנים יעקב עזרא
הוקרה לתומכים בהפלגה על נהר מוסקבה באוניה מפוארת צבי גלברד - רוסיה
גדולי ישראל יוצאים לברכת האילנות - גלריה מתעדכנת ירוחם שמואלביץ
מ. האוצר הבטיח: תקציב ה"קמחא דפסחא" לא ייפגע שלמה רייכמן
למדור חרדים