י"א תשרי תשפ"א
סגן נשיא מכללת הדסה בפתיחת שנה"ל בקמפוס שטראוס:
מערכת אתר לדעת ט"ז כסלו תשע"ח    15:03 "הלימודים בקמפוס שטראוס עומדים בכל קריטריון אקדמי"

"מערכת הלימודים בקמפוס שטראוס היא תובענית ועומדת בכל קריטריון אקדמי, ויחד עם זאת, היא מותאמת לדרישות ההלכה, לערכים ולצרכים של הציבור החרדי". את הדברים אמר ד"ר צחי מילגרום סגן הנשיא וראש המינהל האקדמי של המכללה האקדמית הדסה, במהלך הטקס החגיגי של פתיחת שנת הלימודים ב"קמפוס שטראוס".


הפתיחה החגיגית של שנה"ל תשע"ח ב"קמפוס שטראוס", התאפיינה בגידול חד ומרשים במספר התלמידות, והדוברים באירוע ציינו את הנתון המבורך והמרנין, כהבעת אימון חד-משמעית של ציבור ההורים בקמפוס, וברמתו האקדמית והחרדית כאחת. "ההתפתחות של הקמפוס והתרחבותו משנה לשנה ומאות-מאות הסטודנטים הנמנים על סלתה ושמנה של החברה החרדית, המצטרפים מדי שנה בשנה, מספרים לנו, כי אנו צועדים בס"ד בדרך הנכונה, וזאת לא מעט בזכות עמידה בלתי מתפשרת על עקרונות ההלכה", אמרו ראשי הקמפוס באירוע.

הטקס החגיגי התקיים בירושלים במעמד ראשי המכללה האקדמית הדסה, ראשי החוגים והנהלת קמפוס שטראוס, ושימש כציון דרך בהתפתחותו המואצת והמבורכת של הקמפוס.

ד"ר צחי מילגרום סגן הנשיא וראש המינהל האקדמי של מכללת הדסה, פנה להורים ולתלמידות במהלך הטקס ואמר: "בתום תקופת הלימודים, תצאו מכאן עם אותה תחושת גאווה וסיפוק, כמו בתקופה זו של תחילת תקופת הלימודים. אין זה סוד, כי הלימודים בקמפוס שטראוס הם תובעניים ועומדים בכל קריטריון אקדמי, ויחד עם זאת, הם מותאמים לכללי ההלכה, וכן לערכים ולצרכים של הציבור החרדי". בפנותו לתלמידות, דיבר על עניינים אקדמיים אשר להם חשיבות מכרעת בדרך לתואר.

המשנה לראש המינהל האקדמי בהדסה, מר יוסי ליפשיץ, דיבר גם הוא על פרטים אקדמיים חשובים  וציין, כי בכל נושא שהתלמידות מבקשים לפנות למכללת הדסה, עליהם לעשות זאת אך ורק באמצעות הנהלת "קמפוס שטראוס" והרכזות בלבד.

את דבר הקמפוס, השמיעה הגב' רבקה ירוסלבסקי, שנשאה דברים בחלקו השני של הטקס. בדבריה אמרה: "מקומות רבים ישנם ללימודי תואר, וחלקם אף מוגדרים כחרדים. כשהקמנו את הקמפוס היתה לנו שאיפה, שבתחילה היתה נראית יומרנית-משהו, אבל כאשר המטרה היא לשם שמים רואים סייעתא דשמיא והצלחה על-טבעית, השאיפה שלנו היתה ליצור מקום לימודים לתואר על טהרת הקודש ממש, שהבנות לא תכשלנה בחומרים שאינם ראויים, שרגש הצניעות שלהן יישאר בתומו ובטהרתו, ושסביבת הלימודים תוסיף ליראת שמים שלהן ולא חלילה להיפך. בד בבד חשוב היה לנו, לשמור על הרמה האקדמית והמקצועית של הלימודים - ועל כן חברנו למכללת הדסה, בה מצאנו שותפים לדרך."

היא הודתה לכל הצוות של מכללת הדסה המגלה הבנה, פתיחות ורגישות לערכים החשובים לחברה החרדית, ובפנותה לתלמידות סיימה: "זכורנה תמיד – באתן לכאן כדי לרכוש תואר לצורך פרנסה אך "ראשית חכמה יראת ד'". לפני כל החכמה, לפני כל הידע שאתן לומדות כאן, קודמת לכל - יראת ד'". זו נקודת המוצא. ולבסוף, כשתצאנה מכאן עם התואר ביד, כשיראת ד' נסוכה על פניכן, ונבניתן ברוחניות ובפנימיות, ובד בבד, התקדמתן בעולם המעשה – יהי זה שכרנו בכל עמלנו".

הגב' בת שבע כהן, היועצת החינוכית של הקמפוס, התעכבה על הגיונות בפרשת השבוע, ושרטטה קווים מנחים בהתנהלות הרוחנית של הקמפוס.

הערב הסתיים בתוכנית אומנותית מרתקת שהשאירה את הבנות בציפייה דרוכה לשנת הלימודים הקרובה.

לאחר האירוע החגיגי, אמרה לנו היועצת החינוכית החדשה, הגב' ציפורה רוזנטל: "משהותי הקצרה בקמפוס נדהמתי לראות איך מקום לימודי מהשורה הראשונה, מציב בקדמת הבמה את הנושא הרוחני, אם אלו שעורי הקודש מטובי המרצים, קשר רציף עם מחנכות, ימי פעילות ושבתות עמוסים בתוכן רוחני, ומי מדבר על תנאיי הקבלה הלא פשוטים, הכוללים בתוכם ראיון חינוכי במהלכו נפרסים בפני התלמידה תנאי היסוד ללימודיה במקום, הן מבחינת לבוש הולם והן שימוש בטלפון כשר בלבד ונוכחות מלאה בכל שיעורי הקודש.

תוצאות המיקוד הרוחני, נראו באירוע הפתיחה, בו נכחו התלמידות החדשות שבאו מבתים מצוינים, ותוצאות החינוך שקיבלו עד כה ניכרות על פניהן ועל לבושן, בידיעה ברורה שהדרך לרכישת התואר, שזורה בטוהר".


קמפוס שטראוס מציג: מצויינות בביוטכנולוגיה, ניהול ותקשורת ג' ניסן תשע"ח
קמפוס שטראוס: הדרך שלך ללמוד ולהתפרנס בכבוד ו' חשון תשע"ח
בקרוב 42 אופטומטריסטיות החרדיות הראשונות בישראל ט' תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה