ו' ניסן תש"פ
מחסור חמור
יעקב עזרא כ"ג חשון תשע"ח    15:55 פניה: חסרים בישראל 200 אונקולוגים ו-65 מקרינים

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) שהחלים מסרטן הגיש הצעת חוק בעקבות פניית ארגון 'לב מלכה': "המדינה תעניק מענק כלכלי למתמחים שילמדו אונקולוגיה- חסרים בישראל 200 אונקולוגים ו- 65 מקרינים".

בשנים האחרונות ישנה פריחה של ממש במרכזים חדשים לטיפול בסרטן. אך הבעיה לא באמת נפתרה כי השמיכה קצרה מדי- כל הרופאים מסכימים שיש צורך בתוספת מידית של תקנים לרופאים ועידוד רופאים צעירים להתמחות באונקולוגיה. 

על פי הנתונים שהתפרסמו בעיתון 'ידיעות אחרונות' על ידי הכתב רותם אליזרע, בישראל יש 262 אונקולוגים בלבד שמטפלים בחולי הסרטן מכל הסוגים, ובשנים האחרונות מספר החולים עולה בהתמדה בשל תחלות החיים שמתארכת והטכנולוגית והתרופות החדשות שמאפשרות לחולים, גם עם מחלה גרודתית, להאריך חיים. העומס על הרופאים עצום, לא מצליחים לתת מענה לצרכי החולים. חסרים לפחות 200 אונקולוגים ו65 מקרינים.

יתר על כן, מספר הרופאים שהתחילו התמחות באונקולוגיה עומד על 21 איש בלבד, בשנת 2016. התמחות אונקולוג היא ארוכה, ויש שיגידו ארוכה מידי. אונקולוג צריך להתמחות 5 וחצי שנים, ואז הרבה פעמים נוסע לחו"ל לתת התמחות של עוד שנתיים.

לאור כך, פנו ארגון 'לב מלכה' לנציגי הציבור בכנסת בכדי שינסו להרים את הכפפה בעניין ולנסות לקדם עידוד מתמחים ללמוד אונקולוגיה. בנוסף על כך, לשקול קיצור התמחות בלימודי אונקולוגיה, וזאת כמובן מבלי לפגוע באיכות הלימוד.

ח"כ ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) שהנושא קרוב ללבו והחלים אף הוא ממחלת הסרטן החליט לקדם דיון בעניין ומגיש הצעת חוק, לפיה, ינתן מענק כלכלי למתמחים הלומדים אונקולוגיה- "חסרים בישראל 200 אונקולוגים ו- 65 מקרינים", אומר ח"כ סעד. ומוסיף, "זה לא מקצוע אטרקטיבי, לא רבים רוצים לעסוק במקצוע מאוד פסימי. יש מקצועות אחרים בהם ניתן להרוויח הרבה יותר, ולכן הרופאים צעירים בוחרים התמחויות אחרות, ולכן אנו כנציגי ציבור צריכים לנסות לפתור את העניין".

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן הודה לח"כ סאלח סעד שהחליט לטפל לטפל בעניין בכדי לפתור את משבר העתיד :"אם לא נטפל עכשיו במצוקה, אנחנו נהיה בבעיה קשה עוד יותר בעוד עשור. אין סיבה שהתמחות תארך פרק זמן כל כך ארוך".


מח"ש: שוטרים נחקרו באזהרה ב- 640 תיקים ב-2017 כ"א שבט תשע"ח
הורי הילדים החולים מאוכזבים בעקבות ההודעה כ"ה סיון תשע"ז
טיפול ייחודי במחלקה לצנתורי מוח במרכז הרפואי שערי צדק י"ט סיון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות