י' ניסן תש"פ
למען הילדים
ירוחם שמואלביץ י' חשון תשע"ח    12:47 מה ארגנו חסידי תולדות אהרן לילדים חולים?

מיזם מרגש של ארגון "יד אברהם" בבית החולים הדסה עין כרם. משחקיה מלאת שעשועים ולימוד נפתחה בבניין אם וילד של המרכז הרפואי.

מיזם כזה עוד לא נראה מעולם בבתי החולים בארץ – משחקייה מלאת שעשועים, הנאות ולימוד לצד מחלקת הילדים בבית החולים, נפתח בבניין אם וילד בבית החולים 'הדסה' עין כרם. המיזם המרגש, הינו המשך לתנופת פעילות ארגון "יד אברהם" של העסקנים הרפואיים הרב שמעון ברוין, ושל בנו הרב חזקי ברוין הי"ו, אשר מלבד הליווי והייעוץ הרפואי השוטף לחולים בישראל, מעניקים לכל חולה ומאושפז ובני משפחתו מעטפת תמיכה סיוע ועזרה בכל הנצרך.

לאור מצוקה גוברת והולכת בין הילדים המאושפזים בבתי החולים, -אליה נחשפו העסקנים הרפואיים לבית ברוין - שזקוקים לצד הטיפולים גם למתחמי פעילות פנאי כיף ולימוד בהם יוכלו לשהות אפילו לזמן מועט מתוך מעגל הטיפולים, ובכך להחיות את נפשם ורוחם בדברים נוספים מעבר למושגים הרפואיים המעיבים עליהם, החלו ליזום בארגון "יד אברהם" הקמת משחקיות גדולות רחבות ידיים בתוך בתי החולים שיכילו את כל סוגי המשחקים הקיימים, באיכות, בשפע ובסגנון כדי לשמש את כל הילדים המאושפזים, וכן את חבריהם ובני משפחותיהם שיבואו לשהות עמם.

הודות לתרומה נכבדת שהשיגו מהנדיב אלי גורפל שביקש להנציח את אמו ע"ה שעבדה שנים רבות בביה"ח הדסה עין כרם, הגב' דורית גורפל, ובזכות הרצון הטוב ושיתוף הפעולה הפורה של הארגון יחד עם מנכ"ל 'הדסה', פרופ' זאב רוטשטיין ורב המרכזים הרפואיים הרב קליין, וכל צוות בית החולים, הוקצה מקום מיוחד ומושקע בעבור משחקייה ראשונית שכזו. המשחקייה נחנכה ביום שלישי – יום פטירת הגב' דורית גורפל ע"ה, והמקום אף נושא את שמה "בית דורית". במעמד המרגש והמיוחד נטלו חלק צמרת הנהלת 'הדסה' בראשות המנכ"ל והרב קליין, אשר הרבו לפאר ולהודות על היוזמה הנפלאה כשהם מציינים כי זהו יום בשורה בעבור הילדים והוריהם, "אין ספק כי כשיש כזה דבר מיוחד ומוצלח שתוכנן בדיוק לצרכי הילדים, יהיה לכך השפעה על הצלחת הטיפול", אמרו הרופאים.

באירוע המיוחד נטלו חלק רבנים ואישי ציבור רבים שבאו לחלוק כבוד ולהוקיר את פעילות ארגון "יד אברהם" של הרב ברוין, העוסק בייעוץ רפואי, ליווי בבתי החולים, השאלת ציוד רפואי, הסעות אמבולנסים לנכים וחולים וכן הסעת משפחות לבתי החולים בירושלים.

דברי ברכה באירוע השמיעו רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ', שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, חברי מועצת העיר ירושלים משה ליאון והרב ישראל קלרמן, שליחי חב"ד בתאילנד, הרב קנטור, הרב אשכנזי והרב גולדברג וכן התורם מר אלי גורפל אשר הודה נרגשות על הזכות שנפלה בחלקו להיות שותף למיזם אדיר ומרגש זה. מר גורפל סיפר כי התוודע לפעילות הארגון בזכות הרב פסח זורייבן אשר סיפר לו על משפחת ברוין המקדשת שם שמים ועוסקת במסירות לרווחת החולים."שמחת תורה": אידיש נחת בלהיט חדש מבית תולדות אהרן י"א תשרי תשע"ח
צפו: ההדלקה של תולדות אהרון ואו"י בחצר הרשב"י י"ח אייר תשע"ז
צפו: האדמו"ר מתו"א אל "אחינו הספרדים שלא מבינים" י"ט אייר תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות