ז' אב תשע"ח
צילום: משה מילנר / לע"מ
שלום לרשעים
שלמה רייכמן כ"ב תשרי תשע"ח    21:32 נחתם הסכם פיוס פנים פלסטיני בין חמאס ופת"ח

בהובלת מצרים: ארגוני הטרור הפלסטינים, הפת"ח והחמאס, חתמו היום על הסכם פיוס, במסגרתו תקבל "ממשלת האחדות" הפלסטינית את השליטה על מעברי הגבול ברצועת עזה. השליטה על המנהרות תישאר בידי חמאס.. אחדות הרוצחים.

פיוס של רוצחים: נציגי הפת"ח וחמאס חתמו היום על הסכם פיוס היסטורי, במסגרתו ממשלת האחדות הפלסטינית, המאיישת מחבלים משני התנועות הפלסטיניות, היא זו שתשלוט על מעברי הגבול עם ישראל ומצרים, שעד כה היו נתונים לשליטה בלעדית של ארגון החמאס בעשור האחרון. השליטה במעברים תעבור החל מתאריך י"ג כסלו תשע"ח (1.12.17).

השושבין המרכזי בתהליך הפיוס המואץ בקרב הפלסטינים, תהליך שהגיע, כאמור, לשיא עם חתימת ההסכם היום, הוא נשיא מצרים, עבד אל פתאח א סיסי, שרואה בפיוס פנים פלסטיני צעד חיוני בדרך להסכם שלום אזורי, שיכלול גם פתרון של הסכסוך הישראלי - פלסטיני. ההסכם היום נחתם במטה המודיעין בקהיר, במעמד שר המודיעין המצרי, חאלד פאוזי, שהיה שליחו של א סיסי להגעה להסכם. 

מטעם ארגון חמאס חתם על ההסכם המחבל הבכיר סאלח ערורי, שמונה רק לאחרונה לתפקיד סגן ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור. המחבל ציין כי הפיוס נועד לאפשר לממשלת האחדות לפעול בצורה מלאה בכל האזורים שבשליטת הפלסטינים, הן באזור יהודה ושומרון והן ברצועת עזה. ערורי ישב שנים ארוכות בכלא בישראל על פעולות טרור ורצח נגד ישראלים רבים. 

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הורה למנגנוני הביטחון לפעול ברוח ההסכם שנתחם היום ולהביא ליישומו באופן מיידי. בהודעת אבו מאזן נאמר כי: "ההסכם ימריץ את התכניות לסיכום הפיצול, מהווה סוף לפילוג הפלסטיני". 

בעקבות ההסכם ‏בין החמאס לרש״פ קורא ארגון נפגעי הטרור אלמגור: יש לשקול מחדש את  היחס אל הרשות הפלסטינית כולל על הכרזתה כארגון טרור כמו החמ״ס. מאיר אינדור  יו״ר אלמגור אמר כי: ״אחרי שבהסכם לא נכלל  פירוק  כוחות החמאס, ישראל ניצבת מול  שדרוג חמאס לגוף לגיטימי הזוכה מעתה  לחסות  הרשות הפלסטינית. מעתה לרש״פ יהיו כוחות סדירים ובמקביל מלציות טרור בהיקף ענק הפועלים ברצועה״. 

פרשנות: 

נשיא מצרים, עבד אל פתאח א סיסי, בתיאום מלא עם ממשל טראמפ ובתיאום מסוים עם ישראל, קיבל החלטה אסטרטגית, להרחיק את הפלסטינים משליטתם של גורמי חוץ עוינים מבחינתו, כמו קטאר ואיראן. א סיסי אף סבור שבכדי לחזק את מעמדה של מצרים אחרי 'האביב הערבי', היא חייבת להוביל מהלך שלום אזורי מול ישראל, מהלך שיכלול את ה'ציר המתון', כולל מצרים, ירדן, סעודיה ועוד. 

במסגרת מאמציו להחזיר לעצמו את השליטה על החצר האחורית של מצרים = רצועת עזה, הוא דחף בכל הכוח למהלך של פיוס עם הרשות הפלסטינית, הנשענת היום באופן מוחלט על תמיכת ארה"ב, ישראל ומצרים. לדעתו של א סיסי, פיוס פנים פלסטיני יסייע להובלת מהלך השלום האזורי, ובעיקר יחליש את השפעתה של איראן על חמאס, ארגון הטרור שהחליף בשנים האחרונות פטרונים כמו גרביים, בגלל מצוקת מזומנים קשה. 

ישראל עוקבת מקרוב אחר תהליך הפיוס הפנים פלסטיני, כאשר נתניהו וא סיסי מתואמים באופן די קרוב, יחד עם נציגים של ממשל טראמפ, התומך בשתיקה במהלכים האחרונים של מצרים. כזכור, א סיסי נפגש לראשונה בפומבי עם ראש הממשלה נתניהו בביקור האחרון של שניהם בניו יורק, במהלך כינוס העצרת הכללית של האו"ם. לא מן הנמנע כי הפגישה נועדה לתאם את המהלכים מול הפלסטינים, וכן "לפצות" את ישראל על הבחישה המצרית בנעשה ברשות. 

ומילה על חמאס: הטרוריסטים הנוכלים הללו לא באמת מתכוונים לוותר על השליטה על רצועת עזה. הם מוכנים לעשות צעדים סמליים בעיקר, בשביל לא להרגיז את מצרים, אבל את השליטה על המעברים האמיתיים לרצועת עזה, קרי מאות המנהרות הפרושות לאורך הגבולות עם מצרים ועם ישראל, הם ישאירו לעצמם, כולל מיסי העתק שהם גובים מהמבריחים הגדולים והקטנים. בירושלים נפטר איש החסד והעסקן ר' הערשיל קליין ז"ל ח' טבת תשע"ז
צפו: פת"ח מאיימת "קרב השחרור הוא ודאי וקרוב" ט"ו תמוז תשע"ה
השגריר הציג באו"ם: כך מסית הפת"ח לפיגועי דריסה י"ט חשון תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה