ז' ניסן תשע"ח
אלפי התמימים במהלך שיעורי התורה וחסידות צילום: שימי קוטנר
הושענא תומכי תמימים
צבי גלברד - רוסיה כ' תשרי תשע"ח    12:49 אלפי 'תמימים' בתשרי אצל הרבי מליובאוויטש

אלפי בחורי חב"ד נסעו גם השנה לעשות 'תשרי' בסמוך לציונו של הרבי בניו יורק • איך עובד סדרי הלימודים ומי דואג לאלפים לאכילה ולינה • הצצה מיוחדת לארגון העל של בחורי חב"ד

אלפי תלמידי ישיבות ליובאוויטש ברחבי תבל, עושים את ימי חודש תשרי בחצר כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זיע"א, בבית מדרשו "770" שבברוקלין ובישיבה שעל-יד ציונו הקדוש שבקווינס, אליו נוהרים בכל ימות השנה רבבות יהודים.

הנסיעה מתאפשרת על-ידי ראשי הישיבות רק לאחר שורת הכנות רוחניות הנדרשות מהבחור, על מנת שנסיעתו תמונף להתרוממות רוחנית. הבחורים נדרשים לשמור את סדרי הלימוד כראוי, ללמוד בשקידה ובהתמדה לאורך כל שעות היום, ואף להיבחן על דפי הגמרא ומאמרי החסידות הנלמדים במהלך ימי החודש.

הארגון המופקד על אירוחם של הבחורים, ואף על קיום סדרי הלימוד, ההתוועדויות, השיעורים העיוניים, הוצאת חוברות הלימוד בהן מופיעות סוגיות עיוניות וערוכות, וקיום מערך הנסיעות היומי אל ציונו הק' של הרבי, אליו נוסעים מדי יום אלפים; הוא "ועד תלמידי התמימים העולמי", שמופקד על הקשר בין ישיבות ליובאוויטש במהלך כל השנה.

בחודש תשרי, מקיים 'הועד', כפי שהוא מכונה בעגה החב"דית, את סדרי הלימוד לאלפי תלמידי הישיבות. מחזה מרהיב להכנס לבית המדרש הסמוך לציון, או לבית המדרש של 'סעווען סעווען טי', ולראות אלפים-אלפים של אורחים השקועים בלימוד. 'הועד' מקיים לתלמידי הישיבות-קטנות גם שיעורים בדפי הגמרא הנלמדים לעיון. 'הועד' מארגן גם אוטובוסים יומיים המסיעים את מאות הבחורים הלומדים במשך ימות השבוע בבית מדרשו של הרבי לציונו הקדוש הנמצא בקווינס, מרחק נסיעה של כמחצית השעה. בערבי חג ,יוצאת שיירת אוטובוסים לעבר הציון, שם שוהים אלפי חסידים, בסמיכות לקודש.

הארגון הוקם לפני קרוב לעשרים שנה, על ידי 'המשגיח', הגאון רבי דוד ראסקין זצ"ל, שעמד בראש הנהלת ישיבת ליובאוויטש המרכזית; וממשיך דרכו, יבלחט"א הגאון רבי שלמה זרחי שליט"א; כשהוא זוכה לליווי, ייעוץ ועידוד קבועים מה'חוזר', הגאון הגדול רבי יואל קאהן. רבי יואל מטריח את עצמו ומוסר במהלך החודש שיעורים והתועדויות לאלפי האורחים. כמו-כן, הוא מכון את צוות המשגיחים והר"מים על דרך עבודתם.

בשנים האחרונות, כשזרם האורחים המגיעים להסתופף בציונו הק' ובבית מדרשו של הרבי גבר, התעורר הצורך בהקמת מרכז מסודר להכנסת אורחים לאלפי תלמידי הישיבות. 'הועד' רכש בנין גדול, בסמיכות לבית מדרשו של הרבי - 'סעווען סעווען טי' - והוא, יחד עם עוד עשרות דירות מאכלסים את אלפי האורחים.

כמו-כן, חדר אוכל רחב ידיים מספק שלוש ארוחות בכל יום. כש'הכנסת האורחים' של 'הועד' מתייחדת מהרגיל לראות בחדרי אוכל סיטונאיים, ומספקת אוכל ברמה גבוהה למדי.

הארגון זוכה לתמיכתו הנלהבת של אב"ד רבני חב"ד בארץ הקודש - הגאון הגדול רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א, שאביו, רבי משה זצ"ל, עמד בראש הכנסת האורחים טרם הסתלקות הרבי. האב"ד נותן את ברכתו לכל ענייני הארגון, ורואה אותו כממשיך דרך אביו.

ה'סדרים' המתקיימים בחודש תשרי, מתאפיינים בתחושת רוממות מיוחדת, כאשר שוהים ליד מקום מנוחתו של הרבי. דבר זה מתבטא גם בשימת דגש על לימודים מעמיקים בתורתו הרחבה של כ"ק האדמו"ר זצ"ל, ובסימפוזיונים על אורחותיו והנהגתו בקודש. במהלך חודש תשרי, זוכים האורחים להאזין לאנשים הקרובים ביותר לרבי - המזכירים, החוזרים, ראשי המוסדות, והשלוחים הראשיים, ולשמוע מכלי ראשון תיאורים על אורחות קדשו וימי החגים במחיצתו של הרבי.

רגעי השיא של החודש הם בעת כניסת האורחים אל הציון - 'האהל' - של הרבי. הכניסה נעשית אחר הכנות רוחניות רבות ותוך הימנעות מאכילה באותו היום, בתורת החסידות היחס  להשתטחות על קבר הצדיק הוא כאל 'יחידות' בחיי האדמו"ר.

בתום חודש תשרי ישובו אלפי האורחים לישיבות ברחבי תבל, כשההתרוממות תתבטא בסדרי 'זמן' החורף ובהתעלות בתורה וביר"ש.


"לעכטיג" - ישראל אדלר ופינקי וועבר בדואט מרטיט ו' ניסן תשע"ח
הפלג הירושלמי שוב חסם את כביש גהה בבני ברק ו' ניסן תשע"ח
ירושלים - פינדרוס: גם לציבור החרדי מגיע "עיר מנגנת" ו' ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
חילול השם הפלג הירושלמי שוב חסם את כביש גהה בבני ברק
כיסופי הלב "לעכטיג" - ישראל אדלר ופינקי וועבר בדואט מרטיט
תגובות פרדו מאשים, נתניהו מברך וליברמן מתחרט - התגובות
עשור אחריי ישראל מאשרת: אנחנו הפצצנו את הכור הגרעיני בסוריה
הפלג הירושלמי שוב חסם את כביש גהה בבני ברק שלמה רייכמן
חדרה: תלמידי ישי' בני יששכר ילמדו על ברכת האילנות בבין הזמנים יעקב עזרא
הוקרה לתומכים בהפלגה על נהר מוסקבה באוניה מפוארת צבי גלברד - רוסיה
גדולי ישראל יוצאים לברכת האילנות - גלריה מתעדכנת ירוחם שמואלביץ
מ. האוצר הבטיח: תקציב ה"קמחא דפסחא" לא ייפגע שלמה רייכמן
למדור חרדים