כ"ד אב תש"פ
צילום: דוברות עיריית ביתר עילית
רע לחרדים
ירוחם שמואלביץ י"ט תשרי תשע"ח    19:17 רובינשטיין נגד נתניהו: "יורק בפרצופם של החרדים

ראש עיריית ביתר עילית רובינשטיין נגד נתניהו: "הוצאת אזור התעשייה של ביתר מרשימת האישורים, מהווה הפרת הבטחה ויריקה בפרצוף הציבור החרדי". דבריו באים על רקע הפרסומים על אישור 3,800 יח"ד חדשות ביו"ש והדרת החרדים מהרשימה.

התנגדות חרדית לאישורי הבנייה של נתניהו: "החרדים הודרו מאישורי הבנייה ביו"ש". ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, פנה בדרישה לנציגים החרדים בכנסת, כנגד כוונת ראש הממשלה לאשר אלפי יח"ד ביו"ש, ללא שהיישובים החרדים בתוכם. הסיבה: הוצאת הדיון על אזור התעשייה החדש של ביתר מסדר היום של מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המינהל האזרחי.

כזכור, אתמול פורסם כי ראש הממשלה נתניהו החליט לאפשר למנהל האזרחי לאשר בנייה של יותר מ־3,800 יחידות דיור בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, כולל בהתנחלויות מבודדות וביישוב היהודי בחברון.

אלא שרה"ע ביתר נדהם לגלות כי אזור התעשייה הגדול של ביתר - "היער האנגלי" - הוצא מסדר היום של הישיבה המתכוננת. מדובר בשטח מתוכנן על למעלה מ-800 דונם, שרובינשטיין מקדם את הקמתו באינטנסיביות כבר כעשור. זהו אזור התעשייה היחיד של ביתר, המיועד להעניק לעיר החרדית עצמאות כלכלית חיונית.

שטח אזור התעשייה המדובר מגיע עד לקו הירוק והוא מחבר למעשה את ביתר עילית אל הקו הירוק. עד כה הסתיימו כל הליכי התכנון של המקום, המיועד להעניק מגוון הזדמנויות תעסוקתיות לאזור כולו, וכעת ממתינים אך ורק לאישור המינהל האזרחי ע"מ להתחיל בביצוע.

לדברי רה"ע, המשמש גם כיו"ר פורום הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי, הוצאת הדיון באזור התעשייה מסדר היום של המועצה מהווה לא רק הפרת הבטחה מפורשת של ראש הממשלה לשר דרעי, אלא גם יריקה בפרצופו של הציבור החרדי. "מצהירים הצהרות ריקות מתוכן על עידוד התעסוקה החרדית, אבל מונעים הקמת אזור תעשייה חיוני לעיר חרדית הזקוקה לכך כמו אויר לנשימה".

אמש פנה רה"ע לנציגים החרדים בכנסת - שר הפנים אריה דרעי, סגן שר החינוך מאיר פרוש ויו"ר ועדת הכספים משה גפני, בדרישה כי יפעלו להחזיר את הדיון באזור התעשייה של ביתר לסדר היום של מועצת התכנון ולהביא לאישורה הסופי.

כזכור, לפני כחודשיים נערך בביתר עילית טקס הנחת אבן הפינה לגבעה ג' – הגבעה השלישית של העיר, אירוע בו השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנאומו הבטיח נתניהו לסייע בהרחבת היישוב, אך לדברי רה"ע, כרגע מעוכבות גם ההנחיות לתכנון שכונות עתידיות נוספות. "כשלא מתכננים דירות, לא יהיה מה לשווק גם כשתגיע הזדמנות. הבטיחו לנו לקדם תכנון, גם זה כרגע לא מבוצע. החרדים מהווים כמחצית מהאוכלוסייה היהודית ביו"ש, איך ייתכן שמוציאים 3,800 יח"ד לשיווק ביו"ש ואפילו לא דירה אחת לחרדים?!".

נתניהו: אנו לא מתכוונים להמתין שאיראן תעביר נשק כ"ד סיון תשע"ח
נתניהו התקבל במשמר של כבוד בארמון האליזה כ"ב סיון תשע"ח
השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי