י"ב תמוז תש"פ
מתארח בסוכה
ירוחם שמואלביץ י"ט תשרי תשע"ח    07:57 "הציבור החרדי יידע להוקיר לך טובה"

אלוף במיל. יואב גלנט שר הבינוי והשיכון בסוכת הרב יצחק רייך ראש מועצת רכסים: נדאג לבנות את גבעת הפרסה - הטרקטורים יעלו על השטח.

כמידי שנה ושנה נערכה מסיבת חג בסוכת ראש מועצת רכסים הרב יצחק רייך שליט"א. באירוע השתתפו הרבנים הגאונים המרא דאתרא הגאון רבי משה תנעמי שליט"א, והגאון שמואלי שליט"א
הגר"א לוגסי שליט"א, אלוף במיל. יואב גלנט שר הבינוי והשיכון, ח"כ הרב משה גפני יו"ר ועדת הכספים, חברי מועצת רכסים, הרב ישראל קלרמן סגן ראש עיריית ירושלים מר אבי בינמו ראש עירית נשר וחבר מועצת עיריית חיפה הרב מיכי אלפר ונציגי דגל התורה מאזור הצפון. צמרת הפיקוד במשטרת תחנת זבולון, נצ״מ קובי קרני מת״ח זבולון וסמת״ח רפ״ק זוהר מסלאווי,  פקד אביעד כהן מפקד גזרת טבעון ורכסים רס"ב חגי דוניו מפקד נקודת שיטור רכסים ושוטרי השיטור העירוני.

מנהלי מוסדות החינוך והציבור, ראשי ארגוני החסד, איחוד הצלה, זק"א ועזר מציון הפועלים ביישוב.
הצוות המקצועי של משרד השיכון, מתכנני ואדריכלי גבעת הפרסה. מנהלי חברת אגד, ראש המועצה הדתית רכסים הרב אברהם כהן  גבאי בתי הכנסת ביישוב ואישי ציבור רבים.

המרא דאתרא הגאון רבי משה תנעמי שליט"א הרחיב בדבריו על סוכת האחדות של ראש המועצה בכל השנה "ר' יצחק מיטיב לחבר בין כל התושבים ובין כל הפקידים של הממשלה לסוכה אחת כל השנה".

הרב רייך פתח ואמר כי ההירתמות המלאה של שר הבינוי והשיכון אלוף במיל. יואב גלנט וח"כ הרב גפני ליישוב איננה מובנת מאלייה, והרחיב בדבריו על הפיתוח של היישוב ועל האתגרים העומדים לפנינו. כן הודה לשר גלנט וח"כ הרב גפני על ההשתתפות המכובדת.

ח"כ הרב גפני, בדבריו שיבח את שר הבינוי והשיכון ואמר "אתה תצטיין כשר שעושה רבות למען הציבור בישראל בדיור ועזרת מאוד מאוד לציבור החרדי!

עזרת לציבור החרדי ברכסים. "שכונת הפרסה" התגלגלה במשך  שנים, אני ח"כ ירוק, גם אם לא יבנו שם אין לירוקים מה לעשות שם. ההחלטות יבוצעו וזה ישנה את רכסים מקצה לקצה. לא נשכח את השירות בעבר למדינת ישראל. לא נשכח לך זאת.
כן שיבח את "עוזרו לשעבר"

הרב יצחק רייך וציין כי המהפך שנעשה ברכסים אינו בא ללא מאמץ והוא ער למאמצים המיוחדים שמשקיע הרב רייך לרכסים. 

השר גלנט הודה בתחילת דבריו לח"כ גפני על שהביא אותו לראשונה לרכסים וזיכה אותו במצוות בניית הארץ ושיבח את ראש המועצה הרב יצחק רייך, "נהיינו כבר ידידים קרובים, הוא סמל ודוגמה איך ראש עיר יודע לרתום את הגורמים לטובת העיר שלו, רכסים של פעם היא ממש לא מה שקורה היום. בדבריו הרחיב על המצב הכללי במדינה ובהתייחס לבנייה ברכסים פירט: אנחנו נבנה את גבעת הפרסה ונסדיר את הכל. אמרו לי שיש בעיה לבנות בגבעת הפרסה מכיוון שהאיילות עוברות בוואדי. כמי שהתאמן שנים רבות באזור בימי שירותי בצבא אני מכיר היטב את האזור ואמרתי להם שהוואדי נגמר בתוך היישוב. בסיוע משרד האוצר  ומטה הדיור בראשות אביגדור יצחקי עשינו שינוי בתוכנית הארצית, יש שלבים של התנגדויות אבל אנחנו שואפים תוך זמן קצר לעלות על הקרקע".

לאחר מכן אמר  "זכיתי בחבר יקר כרב רייך שהפך את רכסים למשהו אחר, אני רוצה להודות לרב גפני ולרב רייך על ההיכרות שעשו לי עם רכסים, המשרד שלי עומד לרשותכם. אני בטוח שבקרוב הטרקטורים יעלו על הקרקע.

בסיום דבריו הודה גלנט לרב רייך על הדינאמיקה הבלתי רגילה שלו, על הדחיפה הבלתי פוסקת לתוכנית, על העשייה הבלתי רגילה לטובת רכסים, אי אפשר לאפשר לאנשים להתגורר בדירות ולא להתרחב, נראה לי  שלמדת מהרב גפני את שיטת העבודה...

מפקד תחנת זבולון במשטרת ישראל נצ״מ קובי קרני סקר בדבריו על העירכות המשטרה במרחב בכלל וברכסים בפרט וציין את השת"פ המיוחד שיש לרכסים והמשטרה בכל הנצרך.

כחלון מגיב לאישור 'פסקת ההתגברות': לא נכנע לקיצוניים כ"א אייר תשע"ח
הסכם הגג הראשון לבניית אלפי יחי"ד במגזר החרדי כ"ו תמוז תשע"ז
הפוליטיקאים מתנגחים ומגיבים - הנה התגובות ב' אדר תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי