י' ניסן תש"פ
לדעת לחיות
הניה גולדברג י"ד אלול תשע"ז    12:55 הקשרים נפרמו ? הגיע הזמן לחבר אותם מחדש !

הניה גולברג מסבירה למה אין כמו חודש אלול לחשב את דרכנו ולחבר בחזרה קשרים שנפרמו. במיוחד את אלו שבתוך הבית. עם הבעל והילדים. לדעת לחיות.

אין כמו חודש אלול לחשב את דרכנו ולחבר בחזרה קשרים שנפרמו. במיוחד את אלו שבתוך הבית. במיוחד עם הבעל והילדים. גם בענייני שידוכים. חשוב לשים לב מה קרה לקשרים האלו במשך השנה. השתפרו? נהדר. התקלקלו? זה הזמן לקשור אותם מחדש.

בתקופה כמו שלנו, הקשר נעשה בצורה פחות ישירה. חבל. אשה אחת התלוננה על כך שפעם כשהיא היתה נוסעת באוטובוסים בשכונה, היא היתה פוגשת מכרות ומחליפה אתן מספר מילים. היום? כל אחת יושבת מול מסך קטן (וכשר) ומקישה משהו. תוך כדי הצגת העניין היא עשתה תנועות בידיים להמחשה.

כף יד אחת פשוטה היא הפלאפון ובשניה היא כאילו הקישה כל הזמן על הראשונה בלי להרים את הראש. זה לדעתה הדור של ימינו. מסתכל על המסך ולא על האנשים סביבו. איך יתכן שיווצרו קשרים עם היקרים לנו, כשעינינו מוסבות אל המכשירים ולא אליהם (אל היקרים)?

ואיך נעשה הקשר ?

מישהי רצתה לדבר עם אחד העיתונים לצורך פירסומי. נאמר לה שכל התכתובת תתנהל מעתה רק דרך המייל  לא ישירות. הסיבה: אין להם זמן. אפשר להבין. החלק המסחרי תובעני מאד. ובכל זאת היא חשה שאין לה אפשרות ישירה להסביר את עצמה ולקבל שרות כלבבה. כתוצאה, העיתון מרוויח אך דבריה פחות מובנים. השירות לדעתה יותר גרוע.

אם תירצו אלו נקודות הקושי האובייקטיביות של ימינו. קשרים עקיפים דרך המדיות, ואין פנאי לשוחח ולהסביר את עצמנו בצורה ראויה.

ובתוך הבית. אמא אחת קיבלה עבודת מזכירות מהבית. היא שמחה שהיא לא יוצאת וכך יהיה לה קשר עם הילדים. אך אליה וקוץ בה. בכל פעם שהילד שלה פונה אליה היא עונה לו עם הפנים למחשב. בו זמנית היא עושה שתי פעולות.

הקשבה לילד (באוזניים) וקריאת הנתונים במחשב (בעיניים). הילד מתלונן בבכי: את בכלל לא שמה לב מה אני אומר לך! כל הזמן את מסתכלת לשם (למחשב, כדי להספיק להקליד עוד נתונים תוך כדי).

המסקנה: הקשרים פחות ישירים. נעשים קשרים עקיפים ושטחיים. במטאפורה: אדם לאדם "זאב" (כלומר: אדם לאדם מיילים). הקשרים העקיפים הורסים את איכות חיינו.

מה התיקון? האם תוכלו הורים יקרים להקדיש מזמנכם על מנת לפגוש את הילד לפחות פעם  ביום לשיחות ישירות נעימות? לא פקודות לא ביקורת. סתם שיחות של קשר ושמחה?

ואם אתם, בני הזוג, או אבא ואמא באמצע שיחה ביניכם או עם הילד, האם יש לכם מספיק אומץ ותושייה, לא לענות בו זמנית לטלפונים? האמינו לי, מי שזקוק לכם יתקשר שוב, אך אם הקשר עם ילדיכם או בני הזוג שלכם ייפרם, יהיה קשה מאד לשקם אותו מחדש.

התוכלו לתת סדר עדיפויות כזה שבו בן הזוג שלכם (הבעל או האשה) הוא בעדיפות הראשונה. הילדים בשנייה. וכל העולם שיקבל רק עדיפות שלישית?

האם תסכימו אתי שיצירת הקשרים הטובים והישירים עם היקרים לכם היא זו שמניחה אבן פינה לנחת ולשמחה בתוך הבית?

ואם תרצו, אותו דפוס של יצירת קשר ישיר ונעים ומאפשר, הוא בעצם הסוד לבניית שידוך.

הרבה הצלחה ושנה טובה של קשר בריא ואמיתי.

הניה גולדברג פסיכותרפיסטית משפחה ושידוכים:

026424049 [email protected]

מטבע אחד ושני צדדים לה - הטור של הניה גולדברג כ"ו שבט תשע"ח
הניה גולדברג: התארסתי והתחרטתי - כמעט א' שבט תשע"ח
הניה גולדברג: יש התאמה או תקשורת ? ט"ו טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה