י"ב תמוז תש"פ
הכדור עגול
דודי שוומנפלד י"ד אלול תשע"ז    00:42 ושמרו בני ישראל את ה-סרט של הקפטן – טור דעה

דודי שוומנפלד קושר בין הסרט שנזרק על מגרש הכדורגל, לבין חוסר ההחלטיות של הפוליטיקאים החרדים אל מול ראש הממשלה, שרוצה לאשר משחקי כדורגל בשבת. היכן גאוות העם היהודי?

מה לנו הציבור החרדי ולמשחקי הכדורגל? בימים האחרונים התקשורת געשה ורעשה. כן גם זו החרדית וגם זו הכללית. שניהם על הכדורגל.

האחת געשה בגלל השבת, השניה רעשה בגלל ה'נבחרת'. כמה אירוני זה, שהמילה הזו באה מהמקום של "אשר בחר בנו"...

ביומונים והשבועונים החרדים כמעט ולא שמעתם על השתדלות או מאמצים שעושים נציגנו בכנסת אל מול ראש הממשלה בכל מה שקשור למשחקי הכדורגל. נתניהו על פי הדיווחים השונים, מבקש לאשר באופן תקדימי את משחקי הכדורגל במדינת היהודים, והנציגים החרדים שותקים.

אז בעיתונות החרדית אמנם לא מתעסקים בספורט, אבל בשבת ובחילולי השבת כן מתעסקים, ודווקא מהיומונים היה מצופה להרעיש עולמות. אבל לא, העורכים שם מעדיפים לכתוב על עבודות תשתית ברכבת.

ובימים אלו ששליחי ציבור מצחצחים את גרונם בחזרות על ומלאכים יחפזון וחיל ורעדה יאחזון, בחרו נציגנו שעניין נושא  אישור חילולי השבת המתוכננים ע"י ראש הממשלה ישמעו, ב"קול דממה דקה".

 זה לא היה כל כך צורם לולא באותו יום המדינה רעשה וגעשה בכותרות ענק ובקול רעש גדול, מחאה רבתי איך הוא העיז לחלל ולבזות את היקר מכל ציפור הנפש של כל ישראלי להשליך את הסרט של הנבחרת ארצה? שומו שמים, איך לא רעדו לו הידיים?

הם לא דיברו על ביבי. הם דיברו על ערן זהבי. לא מכירים את השם הזה, אה? נו שוין, זה הקפטן של נבחרת ישראל בכדורגל.  הוא הושהה ממשחקי הנבחרת, הוא נאלץ להתנצל ותוך 24 שעות הוא גם הודיע על פרישה מהנבחרת. אז בוודאי שלא קראתם על כך בהמודיע, או ביתד, גם לא בהמבשר. הטעמים מובנים.

"שבת קודש" עבור כל יהודי בכלל ועבור יהודי דתי וחרדי בפרט, היא הרבה מעבר לחתיכת בד הכרוך מסביב לזרועו של שחקן כדורגל כזה או אחר. אלפי אם לא רבבות יהודים מסורתיים ודתיים כואבים על קיום משחקי הספורט בשבת ואין פוצה פה ומצפצף. בימים כתיקונם עוד אפשר להבין בדיעבד את שתיקתם של הנציגים הדתיים והחרדים בעניין. אך כשמימלא מתרחשת סערה סביב חילולי השבת ברכבת, ויש כוונה לכנס את שלוש המועצות של גדולי ישראל לדון בכך, דווקא בימים אלה מצא לו ראש הממשלה לנפנף בכוונות זדוניות של אישור חילול שבת המוני בנתינת גושפנקה ממשלתית חוקית למשחקי ספורט בשבת? וזה עובר בקול דממה דקה מצד הנציגים שומרי שביעי???

אותם אוהדים ואנשי התאחדות יודעים למחות על השלכת סרט ועלבונה של נבחרת ישראל, ואנחנו לא מסוגלים למחות על "אתה בחרתנו מכל העמים"? לא מסוגלים למחות על עלבונה של שבת קדשנו עבורה יהודים בכל הדורות היו מוכנים למסור את נפשם!??? 

עידן חיים, שחקן בנבחרת ישראל לשעבר, נעלב כששאלתי אותו השבוע אם הוא שומר שבת. "בוודאי שאני שומר. אני מתפלל שלוש תפילות ביום וקובע עיתים לתורה (חזרתו בתשובה כנראה נעשתה ללא כותרות). ולשאלתי האם טכנית זה אפשרי להעביר את משחקי הספורט לימות החול, תשובתו הייתה חד משמעית: "הכל תלוי בנציגים שלנו הדתיים והחרדים בכנסת". אין סיבה בעולם שרבבות יהודים מסורתיים שרוצים גם הם בשבתות לחוות שבת יהודית מקורית עם בני משפחותיהם בבתי הכנסת ובשלחן שבת, יצטרכו למצוא עצמם במגרשים ובאצטדיונים". עידן אמר לי כי עוד כשחקן חילוני התרעם על כך שהורע מזלו בכך שביום שבו כל עם ישראל יוצא ליום המנוחה, דווקא יום זה הפך ליום העבודה שלי ומאלצים את עם ישראל לחלל דווקא את יום השבת ושאר מועדי ישראל. "אין שום סיבה בעולם שזה ימשך  וכל הסיפורים על קבוצות הנוער, אלה תירוצים וסיפורי בדים, שכן גם כך הנוער יוצא מדי יום לפעילויות ו,,,,, אז דווקא אימוני ספורט אינם אפשריים בימי חול???" 

אז אם ההתעוררות לא באה מתוכנו אולי נאמץ גם הפעם את ה" מאויבי תחכמני מצוותך", נרים את פיסת הבד  שהשליך השחקן זהבי על דשא המגרש, נדפיס עליה באותיות קידוש לבנה "ושמרו בני ישראל את השבת", נאמץ סרטים כאלה על זרוע נציגנו ונזעק  יחד איתם בקול גדול ובתרועה גדולה "יום שבתון אין לשכוח, כי אות היא לעולמי עד ביני וביניכם".

הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי ו' תמוז תשע"ח
דודידדי - תגידו מזל"ט לדודי שוומנפלד ודדי גראוכר י"א תשרי תשע"ח
הרשל"צ הגר"ש עמאר חושף: תיווכתי בין הרופאים והדסה ב' תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות