כ"ב אב תש"פ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
משבר ההסעות
אלי שכטר י"ג אלול תשע"ז    11:39 גם הבוקר: שיבושים במערך ההסעות לילדים המיוחדים בב"ב

גם הבוקר נרשמו שיבושים במערך ההסעות לילדי החינוך המיוחד בבני ברק. במהלך הלילה התכנסו כלל הגורמים ודנו בעניין. בעירייה ממשיכים להאשים את ראשי חברות ההסעה.

גם הבוקר נאלצו הורים לילדי החינוך המיוחד בבני ברק להסיע את ילדיהם בכוחות עצמם למסגרות שלהם ברחבי העיר, זאת לאחר שהשיבושים נמשכו.

במהלך הלילה התאספו בלשכת ראש העיר כלל הגורמים הרלוונטים בכדי להסדיר את מערך ההסעות שיפעך בבוקר בצורה מסודרת, אך כשהבוקר הגיע גילו שוב ההורים כי קיימים שיבושים במערך ההסעות לילדיהם

בעיריית בני ברק מאשימים גם היום את ראשי חברות הקרטל שהמשיכו להערים קשיים, לטענת הגורמים בעירייה, דאגו אלו שהמלווים לא ייתייצבו הבוקר לעבודתם, דבר שלטענתם גרם לשיבושים הקשים.

שדרן קול חי, אבי מימרן, הוא אב לילד מיוחד שלומד באחת ממסגרות החינוך המיוחד בעיר. בהודעה שפרסם הבוקר קרא לשר החינוך להתערב: "רוב הילדים נאלצים כעת לביה"ס בכוחות עצמם או עם מתנדבים צדיקים. הגיע הזמן שהשר בנט יתערב".

מעריית בני ברק נמסר, כי בשעות אלה נעשים מאמצים כבירים להסדיר את מערך ההסעות לשעות הקרובות כדי שהילדים יוכלו לחזור אל ביתם בשלום.

כזכור, ביום שישי האחרון, עם תחילת שנת הלימודים, גילו ההורים לילדי החינוך המיוחד בבני ברק כי מערך ההסעות לילדיהם לא פועל, זאת לאחר שחברת ההסעות שזכתה במכרז להסיע את ילדי החינוך המיוחד טרם הצליחה להתארגן. בשל כך נאלצו ההורים להסיע את ילדיהם אל מוסדות החינוך המיוחד בעצמם, חלקם באמצעות התחבורה הציבורית, וחלקם באופן רגלי כאשר נרשם עומס רב בתחבורה הציבורית. רבים מהילדים אף נשארו בבתיהם.

אמש (ראשון) ביום השני ללימודים, נרתמו מתנדבי איחוד הצלה בעיר למשימה והסיעו את הילדים למסגרות החינוך המיוחד בעיר. זמן קצר לאחר שהילדים הגיעו ליעדם, יצאו עשרות הורים אל לשכת ראש העיר שם הם מחו נגד העוול שנגרם לילדיהם.

אחד ההורים אמר אז בשיחה ל'לדעת', כי "אנחנו ההורים מאוד כועסים. לא ייתכן שכך יפקירו את הילדים המיוחדים שלנו". ההורה סיפר כיצד עבר הבוקר הראשון על ההורים: "ביום שישי ניסיתי לקחת את בני למסגרת, אך התחבורה הציבורית היתה מלאה עד אפס מקום וגם היה קשה להשיג מוניות פנויות בשעות אלה".

גם בירושלים נרשמה בעייה דומה כאשר חלק מילדי החינוך המיוחד לא זכו להסעות ביום שישי. אמש (א) התלוננו רבים מההורים בעיר כי מערך ההסעות אמנם החל לפעול, אך איש לא הטריח לעדכן אותם על כך. לטענתם, היו אלו נהגי ההסעות שבשיחת טלפון בשעה מוקדמת הודיעו להורים שהם ממתינים מתחת לביתם, שעה שחלק מהילדים טרם היה מוכן ליציאה.תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הסעות בית שמש
04/09/2017
משה
גם בבית שמש הייתה אותה סיפור ביום שישי לא הייתה תחבורה הגננת של הגן המיוחד התקשרה בחמישי בלילה שהסעות עדיין לא מסודרות ושכל אחד מגיע בכוחות עצמו לגן, ובבעז"ה בחזור נקווה שההסעות תסדר. (מי שמכיר את נושא התחבורה בבית שמש אז אנו לא אמורים להגיד לו את הקושי ובפרט שמדובר בחברת סופרבוס והיה ביום שישי חג אצל הערבים והנסיעות היה כמתכונת חג כי לא היה מספיק נהגים) רבע שעה לפני סיום הגן הגננת התקשרה שלבסוף ההסעות עדיין לא הסתדרו וצריך להגיע לקחת את הילדה. כל דרך גם בהלוך וגם בחזור לקח יותר משעה עם חוסר באוטובוסים ואוטובוסים שכן היה פשוט לא היה מצב לעלות עם הגלה של ילד מיוחד, ביום ראשון בשעה 7:15 קיבלנו טלפון מנהג ההסעות שהוא מחכה למטה ושאנו נרד, עדכנו אותו שהילד עדיין לא מוכן כי אף אחד לא עדכן שאמור להגיע הסעה (תודות לנהג שהסכים לחכות בישביל לקחת את הילד המיוחד)אחרת היינו צריכים לחזור על אותו מצב ח"ו, בתפילה שהדבר לא יחזור על עצמה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים