כ"ד אב תש"פ
צילום: לדעת
תנו לשחות בשקט
לוי אשכנזי י"ב אלול תשע"ז    00:16 האם החוף השקט בחיפה עומד להילקח מהציבור החרדי?

החוף השקט בחיפה משרת מזה שנים רבות את הציבור החרדי והדתי, עכשיו מתברר כי בתוכנית הכוללת לחזית פני הים, הכניסו סעיף קטן שמטרתו להוציא את הציבור החרדי מהחוף, אך את השכנים להשאיר. חיפה החרדית רותחת.

מחטף, כך מגדיר חבר מועצת עיריית חיפה, ר' מיכי אלפר, את מה ששמע לאחרונה, ובמכתב שהפנה לשר האוצר משה כחלון, הוא מתריע מפני אותו מחטף בו מבקשים לקחת את 'החוף השקט' שמשמש את הציבור החרדי.

מתברר כי כחלק מתוכנית ענק בה אישרו את חזית ים עירונית של חיפה, הכניסו בשקט גם דבר שאין לו כל קשר ישיר לאותה חזית ים שמבוצעת במרחק של מספר קילומטרים משם, ואולם הדבר נעשה בצורה שקטה והיה מפתיע את הציבור כעובדה מוגמרת.

במכתבו כותב אלפר לשר האוצר כחלון: לאור חשש כבד למחטף שנעשה בהליך הדיון לאישור תמ"א 13 שינוי 3א', אשר ביטל את חוף הרחצה הנפרד בחוף השקט, אני נאלץ לפנות אליך.

"החוף השקט משמש מזה עשרות שנים כחוף רחצה עבור המגזר הדתי/חרדי, ובמהלך השנים האחרונות נגזלה כבשת הרש והופקעו בסיפוח זוחל שטחים נרחבים, עד כדי מחצית משטח הרחצה לטובת פעילות מועדון השייט".

עוד כותב אלפר: באחד ממסמכי התוכנית שנחשפתי אליו, מתברר באופן מפתיע כי ישנה התייחסות לנושא החוף השקט הנפקד, וסם נכתב כי כיום קיים מרכז ספורט ימי לבתי ספר ומועדוני נוער, כמו כן קיים חוף נפרד לציבור הדתי בחיפה, ועל פי המלצת ועדה עירונית לאיתור חוף לציבור הדתי, החוף הנפרד יועבר למקום אחר, ואזור החוף השקט יוקדש לשימושי שייט וספורט ימי בלבד".

אלפר כותב לכחלון מדובר בהטעיה של מגישי התוכנית, שכן מעולם לא התקיימה ועדה שכזו, וכחבר מועצה המייצג את משתמשי החוף הנפרד, לא ידוע לי שנערך דיון בעניין, ולא הובא לידיעתי ל מסמך או פרוטוקול הדן באמור.

לסיום הוא דורש במכתב לבקש לעכב את פרסום התוכנית, ולוודא שאכן לא נעשה מחטף בעניין ללא שיתוף ויידוע הציבור כמתבקש, וכי אין שינוי כלשהו במעמד חוף הרחצה בחוף השקט.

כאן המקום לציין כי בעבר החוף השקט היה רצועה שכל כולה שימשה את הציבור החרדי, ואולם לפני מספר שנים החליט ראש העיר להכניס למקום את השייטים, דבר שגרם להתקוממות של הציבור החרדי בעיר, כאשר בשנה מסויימת החוף אך נסגר לציבור החרדי, והציבור נאלץ לנדוד לחוף אחר שהוקצה בחיפה לאותה שנה. 

הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה י"ד תמוז תשע"ח
קרונות הכרמלית החדשה בדרך לחיפה כ' סיון תשע"ח
לקראת תרגיל: ספינות מלחמה של נאט"ו הגיעו לחיפה י"א סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי