כ"ד תמוז תש"פ
שלובות ומיוחדות
יעקב עזרא ו' אלול תשע"ז    12:05 נופשון מרגש נערך לילדות המיוחדות של ארגון שלובות

הנופשון התחיל במוצאי שבת פרשת עקב בישיבת 'בני עקיבא' ברחובות שזו פעם השניה שתורמים את המקום. מדובר ביוזמה אדירה של הוצאת בנות מיוחדות הסובלות מתסמונת דאון לחמישה ימי פעילות ואטרקציות מדהימות וסוחפות.

שבוע גדוש חוויות עבר על חניכות ארגון 'שלובות' ששהו בנופשון בעיר רחובות ובכך הקלו מעל ההורים את ימי בין הזמנים. מדובר ביוזמה אדירה של הוצאת בנות מיוחדות הסובלות מתסמונת דאון לחמישה ימי פעילות ואטרקציות מדהימות וסוחפות.

רוב הבנות המיוחדות שמשתתפות בארגון מגיל 21 ומעלה, שכבת גיל בה המדינה, אינה מסייעת בתקצוב כלל. ובסייעתא דשמיא גדולה לאחר מאמצים רבים של אנשים טובי לב, הושגו תרומות גדולות ונכבדות בכדי לממן את הנופשון לבנות המיוחדות.

מי שעמד מאחורי המיזם הגדול הוא העסקן הנודע, חונה דייטש, שטרח ועמל רבות לפנות אל כל הנוגעים בדבר ואכן חפץ ה' עלתה בידו להשיג את כל צרכי הנופשון המיוחד.

הנופשון התחיל במוצ"ש פר' עקב בישיבת 'בני עקיבא' ברחובות שזו פעם השניה שתורמים את המקום בסיועה של המנהלת הגב' א. פרידמן ובעזרתו הגדולה של העסקן אמיתי כהן שעומד לימין 'שלובות', הבנות הסבו לסעודת מלווה מלכה מפוארת הודות לתרומה נדיבה של קייטרינג למשך כל השבוע.

למחרת נערך אירוע 'הכנסת ספר תורה' מוחשי שכלל רכב מואר באורות צבעוניים, כוחות משטרה וכיבוי, לפידים, דמוי ספר תורה והרקדה סוחפת שנמשכה זמן רב.

האוטובוסים שליוו את הבנות לאורך כל הנופשון תרם בנדיבות לב, ראש עיריית רחובות רחמים מלול בסיוע חבר המועצה פנחס הומינר, כמו כן זכה הארגון לדאגתו הצמודה של עמיתי כהן שסייע בכל הנדרש, ועמד אף מאחורי דברים נוספים ונחוצים הקשורים לעיר רחובות, בנוסף סגן ראש עיריית ירושלים יוסף דייטש יחד עם עזרא ברגר תמכו ונתנו כתף בכל הנדרש, במאמצים ונכונות לעזור כדי להביא להצלחת הנופשון המתארגן, כמו כן עמותת יחד נתנה חסות מכובדת לארגון ועמדה מאחורי פעילויות חשובות ונצרכות. 

ביום האחרון של הנופשון זכו הבנות לתפילה נרגשת בכותל ולאחר מכן עלו לגג ישיבת 'אש התורה' לאירוע סיום מרגש ועוצמתי, אליו הוזמנו האימהות של הבנות. התוכנית נפתחה בהרצאה מרגשת, מחזקת ואקטואלית מפי מגיד המישרים הרב הגאון רבי מנחם שטיין שתרם מזמנו וכוחו.

את ערב הסיום הנעימו הזמרים שלומי גרטנר וזאנויל וינברגר, מקהלת 'קולות' ותזמורתו של שאול כהן. הבנות קיבלו בלוני גז ועליהם בטאו את תפילותיהן ומשאלותיהן מליבן החם והטהור שמלא וגדוש לאחר השבוע המיוחד שחוו כשברקע נשמעים שירי תפילה, רגש ונשמה.

ההתרגשות הייתה עצומה, זמן התפילה התארך והיה ניתן למשש את אווירת הקדושה באוויר, הדמעות זלגו ללא הפסקה מעיני כולן, החל מהמתנדבות שמאחוריהן חמישה ימים שלאתגר והשקעה, כמעט ללא שינה עם אהבה אין סופית ומושגים חדשים בנתינת אמת.

הרב יהודה וינברג מנכ"ל ישיבה 'אש התורה' נטל שותפות מלאה בכל התוכנית, ועלה לגג הבניין יחד עם הבנות ואף עיניו לא נותרו יבשות לנוכח המחזה המרטיט, ההרגשה הייתה עילאית ומטלטלת, ונצרבה עמוק בליבות כל הנוכחים כשהם זוכים לפעלולים מיוחדים עם האמן מאיר לבל.

בסיום המעמד הודו ההורים המתנדבות והילדות לעסקן חונה דייטש שהצליח מעל ומעבר למשוער לארגן את הנופשון והכח שזה נותן לבנות המיוחדות ולמשפחותיהן להמשיך בשליחות החשובה ובהתמודדות היומיומית בעוצמות חדשות, בהתרעננות ובשמחה.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות