י' סיון תש"פ
מקווה מטהר
יעקב עזרא ו' אלול תשע"ז    11:40 בזכות מגבית "טהרת הבית": מקווה נוסף נחנך ביישובי השרון

המקווה המדובר ביישוב עולש, קם על הריסות מבנה המקווה הישן והעזוב, והוא נבנה מחדש תוך שיפוץ כולל מהיסוד ע"פ הנחיית רבני ארגון "טהרת הבית" כשזה קורה בתוך חודשיים ימים בלבד.

בערב חג השבועות נערך מגבית ע"י ארגון "טהרת הבית" לכונן מקווה חדש ביישוב עולש, והשבוע כבר נקבעו המזוזות במקווה החדש והמפואר שמשמש רבים ביישובי השרון.

ההתגייסות וההיענות של כלל ישראל לקריאתם של גדולי הדור שליט"א לסייע בארגון שמחולל מהפכה בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה בארץ ישראל, נושאת שוב פירות ומסייעת לקרב ליהודים לתורה ומצוות.

בדבר מועט של תרומה עבור זכות לרכישת מטר במקווה החדש שנבנה ביישוב עולש, זכו רבים להצטרף לתוצאה המדהימה שסופה נראה השבוע: מקווה חדש ומפואר בתכלית כל הידורי ההלכה לרווחת יישובי השרון נחנך בהתרגשות רבה ועצומה.   

המקווה המדובר ביישוב עולש, קם על הריסות מבנה המקווה הישן והעזוב, והוא נבנה מחדש תוך שיפוץ כולל מהיסוד ע"פ הנחיית רבני ארגון "טהרת הבית" כשזה קורה בתוך חודשיים ימים בלבד, עד פתיחתו המפוארת בשבוע זה. תושבי יישובים רבים וותיקים באזור השרון סביב היישוב עולש, היו עושים את דרכם באופן קבוע למקווה הוותיק שביישוב הקיים מקום המדינה.

אלא שזה כבר כמה שנים, התיישן המקווה והפך לבלתי ראוי לשימוש בעליל והמשתמשים הרבים נאלצו להדיר רגליהם מהמקום. תסכולם הרב של עסקנים מקומיים לחדש את המקווה ולאפשר שימוש ראוי בו לטובת מבקשי הטהרה באזור, עלו בתוהו.

לאחר התגייסות ראשי ארגון "טהרת הבית" למצוקת האזור, הושג ראשית כל תקציב מראש המועצה אך הוא עמד רק על 120 אלף שקל, בעוד שעבודות החידוש והשיפוץ נאמדו במעל 360 אלף ₪. "טהרת הבית" נטל על עצמו את משימת הגיוס כספים המהירה, מתוך מטרה להאיץ ולקדם ככל שיותר מהר את בניית המקווה, עקב היותו קרוב לכמה ישובים באזור ואשר בכולם אין כל מקווה טהרה.

ארגון 'טהרת הבית' השלים את משימת בניית המקווה החדש בעזרתם של התורמים הנכבדים בני משפחת סיאני הי"ו אשר הקדישו את המקווה לעילוי נשמת הוריהם ז"ל.

בארגון "טהרת הבית" אומרים כי אכן אנשי הארגון הפועלים במקומות שאין הרשויות נותנות סיוע וסבסוד לארגונים ועמותות אחרים, לקח על עצמו גם פרויקט זה, "אע"פ שאין לכך את המימון, התחייבנו במימון ההוצאות. בשליחות גדולי ישראל שליט"א ובברכתם זכינו כי בתרומות ציבור יראי ה' הנותן שכם להרחיב את גבולות הקדושה והטהרה בארץ ישראל, הושג המשך המימון. אנו פועלים וממשיכים בחובתנו המידית להעמיד מקווה טהרה בכל אזורי הארץ - במקומות בהם צריכים לו רבים ואין כל מי שעושה זאת ונוטל ע"ע את המימון". 


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים