י"ד חשון תש"פ
אילוסטרציה
לדעת לחיות
הניה גולדברג ל' אב תשע"ז    00:08 הניה גולדברג: מסר חשוב לעוקפים ולעוקפות בשידוכים

הניה גולדברג בטור השבועי, והפעם היא קוראת לעוקפים ולעוקפות בשידוכים: התארסתם ? מזל טוב, אבל בבקשה קצת רגישות כלפי האח/אחות הנעקפים.

אני בת 28, מחפשת שידוך מזה כמה שנים. מאד חשוב לי שיהיה זה אדם ירא שמים בעל מידות טובות ואכפתי כדי שנבנה יחד בית יציב ושמח.

הצרה שלי מתחילה החודש הזה כשאחותי הצעירה ממני במספר שנים יצאה לפגישות ומיד בהצעה הראשונה היא מצאה. לא היו לה התלבטויות, לא שאלות על הבחור, כלום. פשוט קפצה ומתארסת. ולדעתי עם בחור טוב.

האם בגלל שהיא רואה שאני מתעכבת בשידוכים, היא נהגה אחרת ונכנסה בסערה ובלי עכבות לשידוך של עצמה? יתכן. אני שמחה בשבילה ומפרגנת לה מכל הלב. הן זוהי אחותי האהובה! מה גם שברור לי שהיא לא לוקחת ממני שום דבר. בעלה יהיה שלה בלבד ומתאים לה. לא לי. אני אקבל את הבעל שלי. הייתי רוצה שהזמן הזה כבר יגיע, אבל בפועל יש לי אמונה חזקה והשידוך שלי הוא בדרך. כשהקב"ה יגיד, בתי היקרה, עכשיו! זה יתרחש! אין ספק.

הצרה הגדולה שלי התחילה בשני מישורים.

ראשית, אמא שהייתה תמיד אתי בכל דבר, פתאום שוכחת שאני קיימת. היא כל היום מסתודדת עם אחותי. כשאני מגיעה הביתה מהעבודה, הן לא נמצאות. או שהן יצאו יחד לקניות ואני יכולה להבין זאת, או שהן יושבות בחדר שינה ומדברות וסוגרות את הדלת. פעם אחת ישבתי עם אמא, ופתאום נכנסה אחותי. הבנתי שיש לה משהו לספר לאמא, אך אז, אחרי שיצאתי, נסגרה הדלת בטריקה.

הטריקה הפריעה לי. קודם כל אני כבר גדולה ומבינה, לא תינוקת. כל מה שידובר שם, אני יכולה לקלוט. אין צורך להפגין סגירת דלתות בפני. אפשר לסגור בשקט וזה בסדר. אך הטריקה גם נתנה לי תחושה של "סוף סוף היא יצאה" כאילו שמישהו חש רווחה כשאני לא בפנים. זה כבר גבל בהרגשה רעה. סליחה, אני בן אדם. ואני מפרגנת מעומק הלב. תבינו אני מפרגנת. אני באותו צד אתכם לא בצד השני! למה לטרוק כאילו שאני אוויר?

הדבר השני הוא שנשים במשפחה מהמעגל הקרוב מתחילות לדבר עלי כמו "מסכנה רבקי! איך היא מרגישה כשרינה מתארסת..." האם הן מתכוונות שאני מסכנה? מסכנה אני? על מה ולמה? שמחה אני לא מסכנה אני, למה לשים אותי במשבצת של מסכנות? במה אני מסכנה, הגידו לי? אז מה אם עוד לא התחתנתי, למה לאלץ אותי להרגיש לא טוב כשאני מרגישה נפלא.

טוב שאחותי מתחתנת. הלוואי שתהיה לה הצלחה בכל אשר תפנה. אך למה שוכחים שאני קיימת? האם אני לצנינים בעיני מישהו? האם עצם הקיום שלי מפריע לשמחה? נו באמת! תמיד שמחתי עם כולם ואף פעם לא הרגשתי קנאה, למה שאעשה זאת עכשיו?

שימו לב. אינני הראשונה בעולם שקורה לה כזה דבר. יש עוד משפחות שבהן אחת מתחתנת לפני השנייה. אז מה? למה לשכוח את הראשונה? תנו דעתכם לכלה. השקיעו בה כל מה שאפשר אך האם תוכלו לא לשכוח שיש מישהי שהייתה רוצה לפרגן מכל הלב, רק שאתם עלולים לאלץ אותה להרגיש לא טוב?

הניה גולדברג פסיכותרפיסטית לענייני משפחה ושידוכים

 026424049 [email protected]
 

מטבע אחד ושני צדדים לה - הטור של הניה גולדברג כ"ו שבט תשע"ח
הניה גולדברג: התארסתי והתחרטתי - כמעט א' שבט תשע"ח
הניה גולדברג: יש התאמה או תקשורת ? ט"ו טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מצפה לישועה
27/08/2017
אחת שאיכפת לי מאוד
אני רואה וחושבת הרבה על המעוכבים דבר אחד אני יכולה לומר לך יקירתי דעי לך שמעתי פעם שאחד הגדולים אמר כשהדלת נעולה והמפתחות נעלמו לא שוברים דלת מכניסים קטן דרך החלון והקטן פותח את הדלת מבפנים, מאחלת מכל הלב שזה יהיה מהר מאוד
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה