ו' שבט תשפ"א
ירושלים של מעלה
יעקב עזרא כ"ד אב תשע"ז    11:04 ירושלים: אירוע תרבות למשפחות נערך בפסגת הר הזיתים

אלפיים השתתפו באירוע לכל המשפחה שנערך מעל פסגת הר הזיתים. האירוע ביוזמת ובמימון משרד התרבות, ובסיוע הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים והוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים.

אלפי אנשים השתתפו באירוע לכל המשפחה שנערך מעל פסגת הר הזיתים בסמוך למלון שבע הקשתות, תחת הכותרת 'הר הזיתים מתעורר לחיים', במהלכו נערכו מגוון פעילויות לכל המשפחה. המופע המרכזי- הזמר חנן בן ארי, ו"מועצת השירה היהודית"- שירי נוסטלגיה יהודית לנשמה. המנחה: ישי לפידות.

בנוסף, נערכו הופעות של השחקן לילדים טוביה - בהופעה נודדת, וצמד ילד-צמד הילדים של ישראל. האירוע החל בשעות הצהריים המוקדמות כשבהמשך היום משפחות רבות נטלו חלק בסיורים בהר הזיתים עם מיטב המדריכים של 'עיר דוד', ופקדו את ציוני מנהיגי עם ישראל. בסיום האירוע, קיבל כל משתתף שי אישי.

הפעילות הברוכה הינה נדבך נוסף, בעשייה של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בהנהלת הרב הלל הורוביץ, הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות יושבי הראש האחים אברהם ומנחם לובינסקי ומשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב.

המונים החלו להגיע למקום משעות הצהרים המוקדמות באמצעות שאטלים שיצאו כל העת מגבעת התחמושת ללא עלות, אך בהרשמה מראש. המקום היה מוצל לרווחת ההמונים, והמונים כובדו בשתייה קרה ובכיבוד קל. משטרת ירושלים אבטחה את האירוע ואת דרכי הגעה.

מנהל מועצת בתי העלמין הרב הלל הורוביץ והוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות יושבי הראש האחים אברהם ומנחם לובינסקי ביקשו לנצל את הבמה החשובה להודות על מימון ותקצוב האירוע למשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב ולמנכ"ל יוסי שרעבי על פועלם להפיכתו של אירוע זה למסורת של שנים. כמו כן, למשרד לענייני ירושלים בראשות זאב אלקין ולמנכ"ל רן ישי, לשר הדתות דוד אזולאי ולמנכ"ל עודד פלוס, הפועלים רבות לסייע להגברת הריבונות היהודית בהר הזיתים, דבר שהוכיח את עצמו בשנתיים  האחרונות והעלה משמעותית את תחושת הביטחון, וגרם להגדלת מספר המבקרים במאות אחוזים.

יש לציין, כי ישנה עלייה במאות אחוזים של האנשים המגיעים בשנים אחרונות לפקוד את ציון בני משפחותיהם ורבותיהם בהר הזיתים, ואף גדל הביקוש לטמון את יקיריהם בסמוך למקום המקדש. בשנה וחצי אחרונות לא נופצה אף מצבה בהר הזיתים.


ירושלים: הושקה תוכנית סיורי תלמידים בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים כ"ב סיון תשע"ח
ירושלים: אלפים הגיעו להתפלל בהילולת הרע"ב מברטנורא ז' סיון תשע"ח
ירושלים: אלפים צפויים להגיע להילולת רבנו עובדיה מברטנורא א' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי