כ' תמוז תש"פ
רצון לשלוט
ירוחם שמואלביץ ב' אב תשע"ז    13:08 פיצוץ בדיוני וועדת חוץ ובטחון בנוגע לתקנות הגיוס

האם תקנות הגיוס שרצו לחוקק עד לתום מושב הקיץ עומדים בסימן שאלה? פיצוץ במהלך דיון בוועדת חוץ וביטחון בעקבות סעיף שיאפשר לשר הביטחון לבטל את האישור לישיבה על פי החלטתו. הבית היהודי הם שהובילו את הקו שגרם לפיצוץ מול ישראל ביתנו.

אחרי עבודה רבה של נציגי הציבור החרדי בנוגע לתקנות הגיוס שצריכה וועדת חוץ וביטחון לאשר, לא הצליחו חברי הוועדה להגיע לסיכום ופיצוץ אירע בין נציגי הבית היהודי לבין נציגי 'ישראל ביתנו' ונציגיו של השר ליברמן בוועדה.

המדובר בתקנות שהובאו לחברי הוועדה כבר לפני מספר חודשים, ובשל התנגדויות של הנציגים החרדים והדתיים, ישבו על ניסוחם מחדש של כמה סעיפים. אחד מחברי הוועדה אמר לאתר לדעת כי העבודה הייתה סיזיפית וקשה, אך הצלחנו להגיע לכיוון הנכון, וכך סעיף אחר סעיף נפתרה הבעיה.

אלא שכולם ידעו כי עיקר הבעיה נמצאת לקראת אישור הסעיפים האחרונים, כאשר גם נציגי הבית היהודי לא קיבלו את אותו סעיף שמאפשר לשר הביטחון להחליט לשלול את הגדרת 'תורתו אומנותו' מישיבה שראשי הישיבה מתבטאים נגד גיוס.

בבית היהודי ראו בכך פירצה חמורה, וזאת לנוכח מקרי העבר שבה ראש ישיבה בעלי התבטא נגד גיוס בנות, דבר שקומם את שר הביטחון שדרש לפטרו.

במהלך הדיון שנערך היום בוועדה דרש נציגו של ליברמן בוועדה ח"כ רוברט אילטוב שלא לתקן את אותו סעיף שליברמן דרש. הדבר גרר תגובה נזעמת של הבית היהודי, כאשר ח"כ שולי מועלם החברה בוועדה דרשה לתקן את אותו סעיף ולא לאשר אותו.  יו"ר הקואליציה ח"כ ביטן שהוזעק לישיבה, דרש אף הוא לתקן את הסעיף והדבר גרר עימות ומהומה.

לצידו של ליברמן התייצב גם ח"כ עופר שלח החבר בוועדה מטעם 'יש עתיד'. שלח אמר כי אסור שאי אפשר יהיה לשלול את הפריבילגיה של דחיית שירות מישיבה שראשיה פועלים באופן גלוי ובמוצהר נגד השירות ונגד חיילי צה"ל. שלח תקף את הבית היהודי ואמר כי העמידה של הסיעה להגנת רבנים הקוראים לסירוב פקודה היא חרפה למפלגה שמדברת ברמה על חשיבותה שירות בצה"ל.

הנציגות החרדית ביקשה להביא לסיום אישור התקנות כבר מחר, כאשר היום היה צפוי דיון של שלוש שעות וכך גם מחר, כשבמהלכן יצביעו על הסעיפים השונים. אולם כעת לא ברור האם יצליחו לעמוד בזמנים. 

צפו: הפוליטיקאים שהותקפו: אנו פועלים בשליחות גדו"י כ"ח שבט תשע"ח
ראש השב"כ מתריע: חמאס מנסה להוציא לפועל פיגועים ו' טבת תשע"ח
וועדת חוץ וביטחון דנה כעת בתקנות לרשימת ישיבות י"ח תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בתשעת הימים
25/07/2017
יהודי
חרב חדה מונחת עלינו ובדיוק בזמן שענותנותו של רבי זכריה בן אבקילוס חרבה עירנו ושרפה בית מקדשינו עומדת עלינו עניוות של "גדולי הדור" לחרוב כל היהדות החרדית שנשאר לנו לשארית הפליטה מאז חורבן אירופה והולכים לשורפה בידים ד' ישמור ויציל אותנו מידים של ה"נשים רחמניות" שבישלו ילדיהם
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה