י"ד תמוז תש"פ
אילוסטרציה צילום: משה מילנר / לע"מ
חמישי אקטואלי
יצחק שרייבמן כ"ז תמוז תשע"ז    08:08 על מגנומטר, דיקטטורה והחופש הגדול – שלוש הערות

יצחק שרייבמן בטורו השבועי, והפעם על "משבר" המגנומטרים בכניסות להר הבית, על דו"ח העינויים של הרשות הפלסטינית ועל ההזדמנות בחופש הגדול. טור אישי.


מגנומטר לריבונות

במדינה נורמלית הר הבית לא היה מנוהל על ידי הוואקף אלא על ידי משטרת ישראל. מדינת ישראל כבשה בס"ד בחזרה את מזרח ירושלים, כולל הר הבית, במלחמת ששת הימים, ואין שום סיבה הגיונית שדווקא את המקום הרגיש והנפיץ הזה היא מפקירה לניהולה הכושל של ירדן, המדינה המלאכותית שאמורה להפוך בהסדר בר קיימא למדינה הפלסטינית היחידה.

במדינה נורמלית, מיד לאחר הפיגוע הקטלני ביום שישי, בו נרצחו שני שוטרים על ידי מחבלים חמושים בנשק חם שיצאו מהר הבית, היה ראש הממשלה מדיח לאלתר את ראשי הוואקף מתפקידם, עוצר אותם לחקירה על חלקם באחריות לפיגוע, ומודיע לבובה המכונה 'מלך ירדן' כי מהיום הר הבית חוזר לשליטה ישראלית מלאה.

במדינה נורמלית, אם החליטה המשטרה שלא לקחת לידיה את השליטה על הר הבית, אבל כן להציב מגנומטרים לבידוק הנכנסים למקום, ההחלטה הייתה מבוצעת ללא היסוס וללא דיון. ה"דיונים" לגבי הצבת המגנומטרים מאששים לעולם הערבי את מה שהם חושדים זה מכבר: שישראל היא מדינה בהתפרקות, נמר של נייר, יישות חסרת חוט שדרה, המתקפלת מהר מאוד תחת לחץ, ומוכנה להפקיר את חיי שוטריה וחייליה מ"חשש לתסיסה".

מדינת ישראל היא לא מדינה נורמלית. זה לא חדש. יש הסבורים שהיא כלל לא מדינה, ויש סימוכין לדבר. אולם, התקפלות ונסיגה קבל עם ועולם מהצבת אמצעי מיגון אלמנטרי ולגיטימי, לאחר פיגוע רצחני שיצא מתוך הר הבית, תבהיר לעולם כולו אחת ולתמיד: אין כאן מדינה ומעולם לא הייתה כאן אחת כזו. אולי טוב שהסוד הזה יתגלה. או אז יוכלו היהודים תושבי ארץ ישראל לבקש חסות והגנה מארה"ב או מרוסיה, הזול מביניהם.

דיקטטורה וצביעות

ביהמ"ש המחוזי בירושלים קבע היום השבוע כי הרשות הפלסטינית כלאה, עינתה ורצחה באכזריות בלתי נתפסת אזרחים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. בן אנוש לא מסוגל לקרוא את התיאורים המזוויעים על שיטות העינויים וההשפלות הנהוגות בבתי הכלא של הרשות, יקיר נפשה של השמאל ההומאני בישראל, אבל זאת עלינו לדעת. חיות פרא בג'ונגל לא מתנהגות כמו המשטר הפלסטיני, איתו דורשים מאיתנו לעשות שלום.

שלום עושים עם אויבים טוען השמאל, אבל פה לא מדובר באויב, אפילו לא בסתם אנשים. מדובר במשטר שפל ורקוב, לא לגיטימי ולא מקובל על האוכלוסייה הערבית בשטחים. השמאל שתמיד מדבר על זכויות אדם, כאשר הכוונה כמובן לזכותם של מחבלים לרצוח בני אדם, פתאום נאלם דום כאשר הרשות הפלסטינית נחשפת כפי שהיא: כנופיית רוצחים החנוטים בחליפות יוקרה על חשבון כספי הסיוע הבינלאומי.

הזדמנות בחופשה

בימים אלו כולם נמצאים בחופש או לפחות מתכננים את היציאה לחופש. הבנות כבר סיימו את הקייטנות בבתי הספר, הבנים תיכף מצטרפים לחגיגה. האדם מטבעו זקוק מדי פעם לתקופות מנוחה ו'פסק זמן' לצורך הטענה מחדש של האנרגיות וחזרה למסלול בכוחות מחודשים. אבל, יש הורים הנתקפים בתבהלה מיותרת מהעדר "פתרונות אחסנה" לצאצאיהם היקרים בתקופה זו.

אבל ההיפך הוא הנכון. במהלך החופש יש לנו הזדמנות פז להעמיק את הקשר עם הילדים שלנו. לגלות מחדש את עולמם המופלא, להעניק להם את היקרה שבמתנות, את הגב ההורי, את האוזן הקשבת, את התמיכה וההבנה המוחלטים. אלו דברים שיישארו איתם לנצח. גם אם אתם מרוויחים מיליון דולר בשעה, ואתם לא, עדיין שווה לכם "לשרוף" את השעה הזאת הילד שלכם. זוהי השעה הכדאית ביותר שלכם ביום, זוהי ההשקעה הטובה ביותר בעתיד, שלכם ושל ילדיכם.

מסגרות החינוך השונות כבודן במקומן מונח. אולם, הבריאות הנפשית והחוסן הפנימי של האדם נקבע בעיקר באמצעות הסביבה המשפחתית שלו. ילדים הזוכים לתשומת לב מספקת ולהתייחסות מכבדת ואוהבת מצד הוריהם מפתחים 'חיסונים' נפשיים חזקים וארוכי טווח, ויידעו להעביר הלאה לילדיהם הם את האווירה הבריאה והתומכת אותה הביאו מבית הוריהם.

בואו נהיה יותר עם הילדים, נשקיע בבניית הקשר האישי איתם, נקשיב להם, נשחק איתם, נצא איתם לטיולים או סתם לסידורים. בואו ניתן שעות של הנאה, של יצירה משותפת, של אהבה ותמיכה הורית ללא תנאים. כך נוכל להוות עבורם דוגמא חיובית אהובה שהם ירצו להתחבר אליה, לחקות אותה, להקשיב לב ולהמשיך את דרכה. זאת הדרך הנכונה להנחיל את מורשת אבות, בתקווה ובתפילה שצאצאינו ימשיכו  לבנות על גבי יסודות איתנים אלו את שרשרת הדורות, ברוח ישראל סבא.
 

נתניהו: קשוב לרגשות העם. פועל בשיקול דעת ובאחריות ז' אב תשע"ז
הקבינט אישר: המגנומטרים יוסרו – מצלמות יוצבו במקום ב' אב תשע"ז
המגנומטרים יוסרו מהר הבית בתמורה לשחרור סגן הקב"ט א' אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מגנומטר ודיקטטורה
14/08/2017
בן מיכאל
טוב מאד שיש החושבים בהגיון בריא, ולא בהגיון מזוכיסטי!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות