כ' אב תש"פ
צילום: יעל צור
מחלקים תפקידים
לוי אשכנזי י"ח תמוז תשע"ז    18:18 הרצוג נענה לגבאי והחליט להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה

יו"ר האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג, קיבל את הצעתו של יו"ר המפלגה גבאי, והודיע כי יישאר בתפקיד יו"ר האופוזיציה. במהלך טקס העברת שרביט הנהגת המפלגה הודה גבאי להרצוג על התפקיד שמילא ועל שנענה להישאר יו"ר האופוזיציה.

כשהוא נהנה מההצלחה בסקרים האחרונים, נפגש בצהרים יו"ר מפלגת העבודה החדש אבי גבאי, עם יו"ר האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג, למה שהוגדר טקס חילופי תפקיד.

הטקס הסמלי נערך בבית מפלגת העבודה ברחוב יגאל אלון בתל אביב, ובמהלכו הודה גבאי להרצוג וביקש ממנו להישאר בתפקיד יו"ר האופוזיציה.

הרצוג אמר כי הוא נענה לבקשה. "אני מודה לך אבי גבאי על קריאתך אלי עם פרסום תוצאות הבחירות להמשיך ולכהן כראש האופוזיציה בכנסת ישראל. ישבנו אמש ושוחחנו על כך וגם כעת. לאור המצב המיוחד שנוצר שהוא מצב נדיר בו אתה ראש המפלגה ואני ראש האופוזיציה, אני נענה לקריאתך מתוך רצון אמיתי בהצלחתך. אני בטוח שנדע לפעול ביחד בשיתוף פעולה מלא, בפתיחות, בהוגנות וברוח טובה, בצורה המיטבית כדי להביא את המפלגה ואותך לשלטון המדינה".

"ביממה האחרונה שוחחתי על כך עם דמויות חשובות, עם חבריי הסיעה, עם ראשי המפלגות באופוזיציה, עם שותפתנו ציפי לבני יושבת ראש "התנועה", עם יושב ראש הכנסת וכמובן איתך אבי גבאי. אעשה הכל כדי לסייע בידך ובידי מפלגת העבודה והמחנה הציוני בכדי לכבוש את השלטון."

הרצוג אמר כי באופן טבעי ברגע כזה יש גם עצב אבל גם מבט מפוכח לעתיד ותקווה למשהו חדש ואני מתייצב כדי לעזור ונותן לך אבי הזדמנות מכל הלב שתצליח ואסייע לך בכל דרך ככל שתרצה. אני קורא לחבריי וחברותיי בהנהגת מפלגת העבודה והמחנה הציוני לצופף את השורות ולהתייצב לצדו של אבי גבאי במאבק הגדול לכיבוש השלטון והחלפת ממשלת נתניהו והליכוד. בהצלחה.

"אתה מקבל ממני כיושב ראש מפלגת העבודה, מפלגה בריאה, חזקה, יציבה, עם עשרות אלפי חברות וחברים, מאות סניפים, עשרות חוגים, הסיעה השנייה בגודלה בכנסת, יציבה כלכלית, נטולת חובות ומוכנה ובשלה להסתערות על השלטון".

גבאי אמר כי לצד השמחה והתקווה הגדולה יש כמובן את תחושת האחריות הכבדה שהטלתם על כתפיי. ואעשה כל שביכולתי, בענייניות, מקצועיות, ביושר ובשותפות מלאה עם מנהיגים אחרים על מנת לבנות מפלגה חזקה ותוססת שתוכל לנצח בחירות.  זו המטרה שלנו. 

"זאת הזדמנות להודות ליצחק הרצוג על ידידות של שנים רבות ועל כך שהובלת את המפלגה בארבע השנים האחרונות ובבחירות האחרונות השיג הישג שיא למפלגה יחד עם ציפי לבני, יו"ר התנועה". 

"אני שמח מאד שיצחק קיבל את הצעתי להמשיך ולשמש כיו"ר האופוזיציה. שוחחנו בפתיחות על המשמעויות של יו"ר אופוזיציה שאינו יו"ר מפלגה. אני מתכוון להיות נוכח גם בכנסת וגם במקומות שבהם משכנעים את הקהלים החדשים.  אנחנו נעבוד בתיאום מלא. בצורה עניינית וחברית,  כי רק כך מנצחים. המטרה היחידה שלנו היא להחזיר את התקווה לאזרחי מדינת ישראל".

בדבריו התייחס גבאי גם לסקרים המחמיאים ואמר: "ברור ששמחתי לראות את הסקרים שפורסמו אמש ואשר מראים את מה שאמרתי בחודשים האחרונים. הבטחנו שניצור מכת חשמל ואנרגיה ואמרנו שהמצביעים שלנו יחזרו למפלגת העבודה. התפקיד שלנו הוא להחזיר את כולם.  אבל יותר מכל הסקרים אני מעודד מהתגובות של האנשים מכל המפלגות. זה הדבר המשמעותי. אנחנו נחזור להיות המפלגה שכל ישראלי ירגיש בה בבית.  לצד זה, אני יודע שאנחנו רק בתחילת הדרך. לכן יחד עם חברי וחברות הכנסת ופעילי המפלגה המצויינים אני מאמין שנממש לעם ישראל את התקווה לשינוי. 

סקר: הליכוד מתחזק, לפיד מתייצב וגבאי מתרסק י"ז אדר תשע"ח
ליצמן על אבי גבאי: גישה עויינת לקודשי ישראל ז' טבת תשע"ח
אבי גבאי: החרדים בעבודה מבינים שצריך תח"צ בשבת ט' כסלו תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. איה לב טוב יש לו...
12/07/2017
חכם

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה