י"ב תמוז תש"פ
צילום: משה גולדשטיין
בשורה כלכלית
ארי שבקס י"ז תמוז תשע"ז    23:06 צמרת עולם ההיי טק ושרי ממשלה בהשקת מיזם BTC

באירוע השקת המרכז הטכנולוגי החדש אמר יו"ר BTC - הרב ד"ר צבי אילני: העובד החרדי מתאפיין באיכויות אישיות גבוהות, כולל כושר למידה מהיר, יציבות תעסוקתית ומחויבות למקום העבודה. בשורה.

מה מחפשים עשרות מנכלי"ם בכירים בתעשיית ההיי טק הישראלית בבני ברק ? את ההון האנושי החרדי. השבוע הגיעה צמרת תעשיית ההיי טק לאירוע השקת מתחם ה-BTC, המרכז הטכנולוגי החדש של בני ברק, בו יועסקו עובדים חרדים עבור מגוון חברות היי טק מובילות, בסביבה מקצועית וקהילתית המותאמת לאורח החיים החרדי.

באירוע ההשקה נשאו דברים, בין היתר, שר הכלכלה אלי כהן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכלי"ת IATI קרין מאיר רובינשטין, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, ראש העיר בני ברק הרב חנוך זייברט, המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד הרווחה והעבודה מיכל צוק לצד בכירים נוספים. מיזםBTC  הוקם על ידי אחים גלובל וחברת טללים, ובסיוע מרכז הכוון תעסוקתי - בני ברק.

באירוע השתתפו מנכ"לים ובכירים מתעשיית ההיי-טק, החברים ב-IATI - ארגון הגג של התעשיות המתקדמות בישראל. בין היתר  Broadcom, Cadence, Cisco, AT&T, General Motors, LG electronics, Lockheed Martin Israel, Microsoft Israel, Nokia, Paypal, Philips medical systems, Qualcomm, Samsung, intel, IBMCheckpoint  ועוד. מדובר בחברות המעסיקות יחד אלפי עובדים בישראל, במרכזי פיתוח הפרוסים בכל רחבי הארץ.

ביום חמישי לקראת ערב החלו להגיע למגדל BTC, הממוקם במרכז בני ברק, בצומת רבי עקיבא - ירושלים, עשרות מנכלי"ם ומנהלים בכירים בעולם ההיי טק, עם נציגות מכובדת לחברות רב לאומיות לצד חברות מקומיות מובילות בתחומן.

שילוט מקצועי ממותג הוביל את האורחים הישר מהחניון המקורה דרך המעליות החדישות שהעלו אותם לקומה תשע, בו יוקם מרכז העסקים המתקדם של מתחם ה- BTC. במרפסת ענק פנורמית, המשקיפה על פני גוש דן כולו, נערך מעמד ההשקה למרכז הטכנולוגי החדש.

מנכ"ל בראשית קידם בברכה את האורחים הנכבדים, והציג בפניהם את חזון המיזם, המציע למעסיקים מתחם עבודה מותאם אישית לצרכי הלקוח, במרכז טכנולוגי מתקדם וחדיש, עם כל השירותים הנדרשים לסביבת עבודה מקצועית, לצד אווירה קהילתית הולמת עבור העובדים החרדים. הוא הדגיש כי המעסיק יקבל את כל שירותי האיתור, אבחון, מיון והשמת העובדים הטובים ביותר עבורו, והם יועסקו ישירות על ידו, לאחר שיצלחו את מבחני הקבלה של החברה המעסיקה.

לצד מתחמי העבודה שיותאמו אישית לצרכי הלקוח, יפעל במתחם מרכז עסקים חדיש ומאובזר, כולל כיתות הדרכה, שירותי משרד ומזכירות, חדרי ישיבות עם מערכות תקשורת מתקדמות, פינות עבודה מהודרות לצד מטבח מרווח ומאובזר. בנוסף יפעל במגדל ה-BTC  קומת מעון ושמרטפייה לטובת ילדי העובדות, דבר שיאפשר להן לעבוד ברוגע ובשלווה, בידיעה שילדיהם מטופלים היטב במקום קרוב ונגיש אליהן.

בפתיחת האירוע הזמין המנחה את הגב' קרין מאיר רובינשטין, מנכלי"ת IATI, האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, לשאת דברים בפני האורחים הנכבדים. לדבריה, "האיגוד תומך בהצלחת מיזם BTC ובכל פעילות לקידום השותפות של חרדים בהיי טק - הן בהכשרה, הן בהשמה והן בהשכלה. אנו רואים בהעסקה מגוונת מנוע צמיחה חיוני עבור התעשיות המתקדמות בישראל, ובמסגרת פעילות הוועדות של IATI יש לנו ועדה ייעודית לקידום חרדים בהיי טק. אנו מאמינים כי המשך הצמיחה של תעשיית  ההיי טק בישראל תלוי במידה רבה בנכונות ובגמישות של המעסיקים להרחיב את מעגלי המועסקים, כולל ממגזרים שעד היום לא שולבו מספיק בתעשייה", דברי קרין מאיר רובינשטין.

שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, הדגיש בנאומו כי העובד החרדי מהווה סמל לאיכות ויציבות במקום העבודה, והתחשבות בצרכיו ובערכיו היא אינטרס ישיר של המעסיק. "כבר היום יודעים להעריך בתעשיית ההיי טק את יתרונות העובד החרדי, אולם העמדת סביבת עבודה הולמת ומתאימה היא תנאי סף להצלחה, וערובה ליציבות תעסוקתית לאורך זמן. מתחם ה-BTC יאפשר למעסיקים להתמקד בעשייה המקצועית, תוך הענקת סביבת עבודה מושלמת לעובד החרדי, בנגישות מירבית ובאווירה קהילתית", דברי שר הבריאות יעקב ליצמן.

שר הכלכלה, אלי כהן, הרחיב על פוטנציאל הצמיחה האדיר שיש בתעשיית היי טק, המהווה נדבך מרכזי של הכלכלה הישראלית. לדבריו, עשרות אלפי מתכנתים במזרח אירופה מועסקים עבור חברות היי טק ישראלית, כתוצאה ממחסור בכוח אדם איכותי ומוכשר בתחומים אלו בישראל. הוא ציין כי מיזם ה-BTC  יכול לתת מענה הולם עבור חברות אלו, והבטיח כי משרד  הכלכלה יעמוד לצד המיזם ויסייע לפעילותו לקידום שילוב עובדים חרדיים בתעשיות המתקדמות בישראל.

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, ציין בהתרגשות כי האירוע הראשון בו הוא משתתף במסגרת תפקידו החדש הוא בהשקת המרכז הטכנולוגי החדש בעיר מולדתו,  בני ברק. הוא הבהיר כי משרד הכלכלה השקיע משאבים רבים בקידום תעסוקת חרדים, ויסייע בכל דרך אפשרית למרכז הטכנולוגי החדש, במטרה לאפשר לתעשיית ההיי טק ליהנות מאיכות ההון האנושי החרדי, ולאפשר לעובדים חרדים מוכשרים לבטא את יכולותיהם בסביבה הולמת הנותנת להם מענה הן ברמה המקצועית והן ברמה הקהילתית.

עם סיום דברי הברכה, ערכו ראשי ה-BTC  סיור הכירות לאורחים במגדל רחב הידיים, כולל בקומות העבודה המוכנות ברמת מעטפת, להתאמה מקסימאלית של מתחמי העבודה לצרכי הלקוחות. במשך הגיעו המשתתפים לקומת המעון והשמרטפייה, בו יקבלו ילדי העובדות שירותי מעון מקצועיים במהלך שעות העבודה בהתאם לצרכים.

משם נסעו משתתפי האירוע לעיריית בני ברק, שם התקבלו בברכה במליאת מועצת העיר על ידי ראש העיר בני ברק - הרב חנוך זייברט, המשנה למנכ"ל והממונה על תחום התעסוקה במשרד העבודה והרווחה - מיכל צוק, יו"ר BTC - הרב ד"ר צבי אילני, גזבר העירייה אריק אדלר ובכירים נוספים. המפגש התקיים באווירת 'ליל שישי', עם מיטב מאכלי השבת המסורתיים, לצד הסברים על מקור מנהג לכל מאכל יהודי - שבתי.

ראש העיר הרב זייברט, שהעירייה בראשותו מסייעת למיזם באמצעות מרכז ההכוון התעסוקתי של עיריית בני ברק, הציג בפני המשתתפים את יתרונות העסקת עובדים תושבי העיר בני ברק, והצהיר כי חברי הנהלת העיר בראשותו יעמדו לימין המיזם והמעסיקים במטרה לקדם את שילוב העובדים החרדיים בתעשיית ההיי טק, באווירה קהילתית הולמת.

אחריו נשא דברים יו"ר ה-BTC, הרב ד"ר צבי אילני, שהרחיב על יתרונות העובד החרדי, כאשר כיום מועסקות אלפי עובדות חרדיות בעולם ההיי טק, חלקן התקדמו לתפקידים בכירים ורבות מהן זכו לפרסי הצטיינות והערכה על הישגים פורצי דרך בתחום הטכנולוגיה. הוא ציין כי רבות מהעובדות כיום בחברות היי טק גדולות מחפשות מקום עבודה נגיש ומותאם יותר עבורן, והמרכז הטכנולוגי החדש בבני ברק יהווה מענה מושלם עבורן.

המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד העבודה והרווחה , הגב' מיכל צוק, ציינה כי הממשלה רואה בשילוב עובדים חרדים בתעשיות המתקדמות יעד לאומי חשוב והכרחי, הן עבור המשך השגשוג של תעשיית ההיי טק, והן עבור העובדים החרדים, שיכולים להשתכר שכר נאה בתחומים אלו, המתאימים לכושר הלמידה והיציבות המאפיינת את העובד החרדי.

בסיום במפגש הייחודי קיבלו בכירי עולם ההיי טק מזכרת ממותגתBTC , לצד חלה טרייה ובקבוק יין לקידוש, לכבוד שבת המלכה. המשתתפים הביעו בפני ראשי המרכז הטכנולוגי את הערכתם למיזם החדש, ורבים מהם כבר קבעו פגישות המשך לקראת הקמת מתחמי עבודה מותאמים במרכז החדש.
צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה