י"ז חשון תש"פ
כלכלה בריאה
יעקב עזרא ט"ו תמוז תשע"ז    11:30 נתונים חצי שנתיים מצביעים: תוכנית ההבראה לביה"ח הדסה משתפרת

המרכז הרפואי 'הדסה' הנתונים הכלכליים החצי- שנתיים, מצביעים על המשך המגמה החיובית להבראת הדסה. המנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין: נפלא לראות את הציבור הירושלמי חוזר להדסה לאחר מספר שנים שבו חלקו הדיר רגליו מבית החולים.

בימים אלה הדסה נמצאת במרכזו של משבר קשה ומתמשך ונלחמת על עתיד המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים. על אף התקופה המורכבת - הנתונים הכלכליים החצי-שנתיים של שנת 2017 אשר פורסמו השבוע, מצביעים על המשך המגמה החיובית להבראת הדסה: פעילות והכנסות גדלים, החוב הצבור קטן, תזרים מזומנים חיובי, התעצמות טכנולוגית ורפואי, הצטיינות במדדי האיכות של משרד הבריאות

תחושת הנהלת בית החולים היא שמגיע לצוות הדסה, ובעצם גם לכם, הציבור כולו,להיות שותפים גם בעדכונים הטובים ולא רק בחדשות הרעות. אז, בקליפת אגוז אנחנו שמחים לציין, כי תנופת  הצמיחה במחזור הפעילות שלהדסה שלנו נמשכת גם במחצית הראשונה של 2017, לאחר ששנת 2016 הצטיינה בעליה רציפה בפעילות .פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה': "זה היה נפלא לראות את הציבור הירושלמי חוזר להדסה לאחר מספר שנים שבו חלקו הדיר רגליו מבית החולים."

במהלך שנת 2016 חשנו את חזרת הציבור, ראינו את המחלקות שוקקות חיים, ראינו את העלייה בנפחי הפעילות במרפאות, באשפוזי היום, באשפוזים עצמם, בחדרי הניתוח וחדרי הלידה, לא הופתענו לראות גם את השורה התחתונה שהצביעה על גידול של יותר מ- 100 מש"ח לעומת השנה הקודמת 2015. גם בשנת 2017 המשיכה המגמה, והנה אנו מול הנתונים התפעוליים והכספיים של מחצית השנה והם לא משקרים.

הגידול בפעילות ובהכנסות בית החולים הנגזרות מהפעילות, משקפים אכן את פרגון הציבור והאמון אותו הוא רוכש להדסה, אך לא פחות מזה את המאמץ המתמשך של כלל הצוותים שלנו המשקיעים ועובדים במסירות, משפרים זמינות ומטפלים באיכות גבוהה ורמת שירות מעולה לכל הפונים. מצאנו לנכון להתמקד במספר פרמטרים הנגזרים מהנתונים הכספיים של שנת2017. לידות, שירותים אמבולטורים, ניתוחים, ימי אשפוז, ביקורים במיון, הדסה מציינת בסיפוק את חזרתה של פעילות השתלות אברים במלוא התנופה - 7 השתלות כבד, ו- 16 השתלות כליה וכליה-לבלב במחצית השנה הראשונה של שנת 2017.

נציין בסיפוק, כי בתחום ההדמיה חווה הדסה קפיצת מדרגה בכל פריטי הטכנולוגיה המתקדמת החל ממכשירי MRI חדשים, מכשירי CT חדשים, PET CT דיגיטלי (הראשון בארץ, הנמצא בשלבי התקנה), חדרי צנתורים ואנגיו חדשים שהוזמנו ועד החלפה מסיבית של מכשירי ה- USביחידות השונות. התורים להדמיה קוצרו משמעותית לנוחיות הציבור.

אכן משימה ממש קשה, אך לאור הפיילוט שעברנו בשנת 2016 ובמחצית 2017, ובמידה ושיתוף הפעולה בפנים הדסה ומחוץ להדסה (בריאות / אוצר) ימשך, ומעבר למילות תמיכה יכיל גם פתרונות, אזי יש סיכוי לא קטן שנצלח את הסכם ההבראה.


אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות