י"ז חשון תש"פ
נותנים חיים
ירוחם שמואלביץ ט' תמוז תשע"ז    19:27 חוזר מנכ"ל יצא בנושא איחוד ומד"א; אז מי ניצח?

איחוד הצלה כמ גם מד"א הוציאו הודעה שבירכו את משרד הבריאות והעומד בראשו השר ליצמן, כאשר כל אחד הציג תמונת ניצחון. אז מה באמת הוחלט בחוזר המנכ"ל שמסדיר את הנושא, ומה צפוי כעת?

משרד הבריאות הוציא היום חוזר שמסדיר את שיתוף הפעולה בין מד"א ואיחוד הצלה, וקובע כי על מד"א ליידע את כוננים איחוד הצלה באירועי חרום, ומנגד מורה לאיחוד הצלה שלא לפרסם עוד את מוקד 1221.

בהודעה משרד הבריאות נכתב כי פורסם חוזר מנכ"ל המסדיר את נהלי העבודה ושיתופי הפעולה בין ארגון  מגן דוד אדום לארגון איחוד הצלה, וזאת במטרה לייעל ולמקסם את פעילות כונני החירום במדינת ישראל, לטובת כלל הציבור.

לפי הנוהל עליו סוכם בשיתוף פעולה של שני הארגונים: כונני האיחוד הצלה יופעלו במסגרת מוקד הכוננים הלאומי המופעל על ידי מד"א. הכוננים יוזנקו באמצעות מוקד מד"א אשר תאתר את הכוננים הקרובים ביותר למקום האירוע, בלא קשר לשייכותם הארגונית. במקביל, יתבצע חיווי למוקד איחוד הצלה אודות כונני הארגון שאותרו, והמוקד ייצור קשר עימם ויבדוק יציאתם לאירוע, ויעביר המידע למד"א, לצורך הזנקתם והעברת פרטי האירוע אליהם.

לצורך כך, באחריות מד"א לפתח אפליקציה משותפת, שתפעל כמוקד מידע משולב ועל שני הארגונים לבצע התאמות נדרשות לאפליקציה, שתאפשר הפעלת הכוננים במתכונת זו. במטרה לייעל את התהליך ועל מנת שכל פניות החירום ינוקזו דרך מוקד הכוננים הלאומי, סוכם על דעת הצדדים כי איחוד הצלה יחדל מפרסום ציבורי ופומבי של המוקד שלו.

ככל שתתקבל קריאת חירום במוקד איחוד הצלה, המוקד יעביר את הפרטים למוקד מד"א ובמקביל יאתר כוננים של איחוד הצלה ויזניקם לאירוע.

הוחלט כי משרד הבריאות יפקח על הפעלת ההסדר מול מד"א  ואיחוד הצלה. לצורך כך יקבל המשרד דיווח מפורט אודות היקף האירועים, ונתונים נוספים הנדרשים  לביצוע בקרה. בכדי למנוע פגיעה בחיי אדם, עד להטמעת האפליקציה, מוקד מד"א יפנה באופן יזום למוקד איחוד הצלה בכל אירוע החייאה ושל מחוסר החייאה. מוקד מד"א יפנה למוקד איחוד הצלה לצורך איתור של עד 2 כוננים נוספים, לצורך הגעה למקום האירוע.

חוזר מנכ"ל זה גובש לאחר דיונים משותפים שיזם משרד הבריאות יחד עם כל הצדדים במהלך החודשים האחרונים, מתוך הערכה הדדית וכבוד משותף של מד"א ואיחוד הצלה כשלנגד עיניהם הצלת חיי אדם בלבד.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך את מד"א ואיחוד הצלה על פועלם החשוב להצלת חיי אדם  ועל הנכונות וההסכמה של שני הארגונים לשיתוף פעולה ביניהם ביישום המתווה ובהפעלת הכוננים.

לאחר פרסום הדברים, נראה היה כי שני הארגונים התנצחו גם על תמונת הניצחון. באיחוד הצלה אמרו כי "משרד הבריאות נתן היום ביטוי ברור לצורך ולחובה של מוקד מד"א לשתף את המידע על קריאות החירום שמגיעות אליו עם מוקד איחוד הצלה, דרישה שעמדנו עליה שנים רבות. כמו כן, משרד הבריאות קבע באופן ברור כי הוא רואה באיחוד הצלה ארגון בעל משמעות אסטרטגית בתחום הרפואה הטרום אישפוזית בישראל וכי שיתוף המידע עם ארגוננו יטיב עם אזרחי ישראל. בחודשים הקרובים יבחנו המתווה ושיתוף הפעולה בפועל ואנו מקווים ששיתוף הפעולה יעלה יפה ויסייע בהצלת חיים".

מנגד במד"א אמרו כי "איחוד הצלה יחדל מפרסום ציבורי ופומבי של המוקד שלו על מנת שכל פניות הציבור ינוקזו דרך מוקד הכוננים הלאומי במטרה ליעל את התהליך", כך קובע היום משרד הבריאות. הציבור ימשיך לפנות לסיוע באמצעות מספר החירום 101 ומוקד מגן דוד אדום יפעיל את כונני התגובה המיידית הקרובים ביותר למקום האירוע, ללא קשר לשיוכם הארגוני.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. באשמת איחוד הצלה
05/07/2017
אבי
מדברים במונחים של ניצחון ולא רק במונחים של הצלת חיים נטו, חבל
הגב לתגובה
2. אשרי המאמין "אם אין יראת אלוקים והרגוני ..."
05/07/2017
איש

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות