כ"ו שבט תש"פ
זה האות
יעקב עזרא ה' תמוז תשע"ז    10:50 אות הנשיא הוענק לארגון 'לב מלכה'

הנשיא ריבלין פנה בטקס לראש הארגון ואמר: "אתם הבסיס המשותף. בסיס של תחושת שליחות, בסיס של מחויבות, בסיס של דאגה לאחר".

אות הנשיא למתנדב הוענק על ידי הנשיא זו השנה ה-43 ל-12 מתנדבים וארגונים שנבחרו לקבל את הוקרת החברה והמדינה לעשייתם ההתנדבותית. האות הוא פרי יוזמתם של מוסד הנשיאות בשיתוף עם המועצה הלאומית להתנדבות ומטרתו לטפח ולעודד את רוח ההתנדבות ולהביע הוקרה למתנדבים.

בדבריו, התייחס נשיא המדינה רואבן ריבלין לחברה הישראלית שהיא: "פסיפס מגוון ומרהיב ביופיו," לדבריו, בה פעמים רבות מדגישים את השונה ולא את הדומה, ואמר: "פעמים רבות נשאלתי האם אני רואה בסיס איתן ומשותף לחברה הישראלית שלנו, על שבטיה וגווניה השונים. והתשובה שלי היא אתם. אתם הבסיס המשותף."

נשיא המדינה העניק במעמד את האות לארגון 'לב מלכה' שבראשות הרב אהרן אברמן, כאות הערכה והוקרה על פעילותם הברוכה למען החולים ובני משפחותיהם. מטרת האות – לעודד פעילות התנדבותית מתוך הערכה שהיא מחזקת את המרקם החברתי, משפרת את מצבם של פרטים, נעזרים כעוזרים, ותורמת לגיבוש לאומי על בסיס אנושי והומני.

האות מבטא את שאיפתו של נשיא המדינה לטיפוח ערכים של מעורבות חברתית, נתינה למען הזולת, אחריות הדדית ואהבת האדם והארץ בקרב תושבי המדינה.

ארגון 'לב מלכה' הוקם לפני כשלושים שנה ומפעיל מערך של כעשרה אמבולנסים, 500 מתנדבים- יהודים, ערבים, חרדים, חילונים ודתיים לאומיים המקדישים יחדיו אלפי שעות מידי חודש בחודשו ללא קבלת שכר/ תמורה.

הפעילות המרכזית של ארגון 'לב מלכה' הינו ארגון מחנות הנופש לילדים חולי סרטן. ילדים רבים מתקשים להתמודד עם הייסורים הכרוכים בטיפולים כימותרפיים ואחרים והם מבכרים לעיתים למות ר"ל על פני התנסות בחוויה הקשה שבקבלת הטיפול החיוני. אז הארגון נכנס לתמונה ומבטיחים לילד מחנה נופש הרצוף הנאות וחוויות, כמו טיסות בשמי הארץ, טיולים והרפתקאות שונות. יצר הסקרנות הטבוע בנפשו הרכה של כל ילד, בפרט כאשר מדובר בהתנסות ראשונית בחוויות מסוג זה, גוברת על הכל ואבן הנגף הוסרה מהמסלול. הילד משתכנע וניאות לקבל את הטיפול". בדרך זו, הצליח יו"ר הארגון הרב אהרן אברמן לשדל מאות ילדים לבצע את הטיפולים הקשים, אך החיוניים עבורם ורבים חבים לו את חייהם.

מחנות הבראה ונופש לילדים חולי סרטן מתקיימים בכל חודש מחודשי שנה, כאשר בכל פעם מצטרפת קבוצה אחרת בשכבת גיל שונה. המטרה העיקרית בהוצאת הילדים אל המחנות, היא להעניק לילדים היקרים הללו הפוגה מרגיעה משגרת הטיפולים הקשה ולהעלות על פניהם חיוך, אשר ייתן להם את הרצון והכוח להילחם במחלה.

כמו כן, ישנו פרויקט מבורך של השלמת לימודים עם ילדים חולים. שמסגרתו מגיעים מתנדבי הארגון לבתי הילדים החולים/ בתי החולים, ומשלימים להם את הלימודים שהחסירו בזמן אישפוזם. בין היתר פועלים גם בייעוץ רפואי, תמיכה במשפחות נזקקות, מערך הסעות חולים למרכזים הרפואיים, ביקורים בבתי חולים, חלוקת מיני מתיקה, אוכל ועיתונים לשוהים בבתי הרפואה ועוד.


הנשיא פרס העניק את עיטור הנשיא לנשיא ארה"ב אובמה י' ניסן תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות