כ"ו שבט תש"פ
צילום: קובי גדעון לע"מ
רק בבריאות
ירוחם שמואלביץ כ"ה סיון תשע"ז    14:41 נתניהו וליצמן חנכו את מכון ההקרנות הראשון בגליל והגולן

ראש הממשלה בנימין נתניהו חנך הבוקר את מכון ההקרנות (הרדיותרפיה) הראשון בצפון, במרכז הרפואי "זיו" בצפת. "אין, ולא יהיה, שום הבדל בין הפריפריה למרכז", הצהיר נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו חנך הבוקר את מכון ההקרנות (הרדיותרפיה) הראשון בצפון, במרכז הרפואי "זיו" בצפת, ואמר כי זו מהפכה ואנו בעיצומה.

בפתח דבריו אמר כי יש לו קשר למקום.  "סבי זכרונו לברכה, הרב נתן מיליקובסקי-נתניהו, בא הנה כשנחת בארץ, בארץ ישראל ב-1920, היה זמן קצר מאוד ביפו, וברכבת ובדיליז'נס הגיע בסופו של דבר לצפת והיה כאן מנהל בית ספר. מצאתי את המקום שעליו עמד ביתו לא רחוק מכאן, ואבי תמיד סיפר לי על הנופים הקסומים של הר כנען והוא גדל כאן כילד והוא גם נפצע כאן וטופל בבית החולים זיו, שהוקם עשר שנים קודם לכן".

 "ובכן, אני מצפת, ואני יכול להגיד לכם שזה היה כמעט לפני 100 שנים. ולפני 50 שנה היה לי קשר נוסף לצפת ולבית החולים זיו בצפת, משום שקיבלתי הודעה ביום האחרון של מלחמת ששת הימים, שאחי זכרונו לברכה, יוני, נפצע שלוש שעות לפני סיום המלחמה בקרב בג'לבינה ברמת הגולן, ובאתי לבית החולים ואני זוכר שנכנסתי והלכתי בין שני טורי המיטות, אני זוכר את זה כאילו זה קרה אתמול, וכל החיילים היו מגובסים, אבל רובם היו כרותי-גפיים, והנה, אני זוכר את אחי בצד השמאלי, הוא היה בסוף הטור. נשמתי לרווחה כי היה ברור לי שהוא לעולם לא יחזור לצבא. זה לא בדיוק התפתח ככה, אבל אני זוכר את בית החולים זיו"

נתניהו המשיך ואמר כי כשהי חיל ומפקד, היינו נוסעים הרבה מאוד ברמת הגולן. "הייתי עובר גם בצפת ותמיד חשבתי למה זה מנותק, אפשר לעשות את זה אחרת. יש לי קשר מאוד אישי לצפת ולמקום הזה, ולכן אני חוזר אליו פעם אחר פעם אחר פעם. אתם יודעים, אם מישהו אומר לכם "אני שונא לטוס", אבל הוא כל הזמן טס – אתם יודעים שהוא לא מתכוון לזה. אבל אם מישהו אומר לכם "אני אוהב מקום מסוים", והוא כל הזמן בא לשם – אתם יודעים שהוא אוהב את המקום. אני אוהב את צפת, אני אוהב את הגליל, אני רוצה בפיתוחם".
 
אז קודם כל, מבחינה אישית אני מאוד מתרגש. עכשיו מבחינת תושבי האזור, אני חושב שיש פה מהפכה, אנחנו בעיצומה, כי אותם דברים שזיהיתי במהלך שירותי הצבאי – הריחוק הזה, הפער הרחוק הזה, העובדה שהמדינה שלנו, שהיא בעצם מדינה קטנה, אבל לקח ארבע שעות להגיע מתל אביב לצפת, והיום אפשר לעשות את זה כשרעייתך ישנה... אני לא בודק, אני לא משוטרי התנועה, אבל אנחנו רוצים לקצר את זה עוד יותר. החזון שלי הוא לחבר את כל מדינת ישראל בכבישים מהירים, במחלפים וברכבות. אין, ולא יהיה, שום הבדל בין הפריפריה למרכז. כי אני רוצה שהמרכז החדש יהיה פה, כל מקום יהיה מרכז.
 
זה תהליך, אבל אנחנו משקיעים בזה כמעט 30 מיליארד שקל, ועוד מעט תבוא חבילת השקעות חדשה בתשתיות. אנחנו מחויבים לזה, עם כל שאר הצרכים. זה דבר נכון מבחינה חברתית, מבחינה כלכלית, מבחינה לאומית – זה מתרחש לנגד עינינו, ושירותי הבריאות שהרב ליצמן ואנשים איתו עמלים לתת כאן זה חלק מאותו חזון של מחיקת המרחק. אני רוצה שצעירים יבואו הנה.
 
באחד מסופי השבוע האלה שנשארנו כאן בצפת, רעייתי ואני, ושוטטנו בסמטאות הנפלאות האלה, ניגשו אליי שני צעירים – צעירה וצעיר – ואומרים לי: "ראש הממשלה, אנחנו רופא ורופאה פה במרכז הרפואי זיו הודות לתוכנית שאתם השקתם בממשלה". ואני אמרתי: "עשיתם לי, לא את סוף השבוע, עשיתם לי את השנה".
 
אני רוצה לעשות כאן את השינוי הזה, לחולל את זה, להביא הנה צעירים וצעירות ורופאים מצוינים וחוקרים מצוינים וסטארט-אפים. הייתי רוצה לראות את המקום הזה כמו שהפכנו את באר שבע למרכז קיברנטי מוביל עולמי, אני רוצה להפוך את אצבע הגליל למרכז עולמי בכל מה שקשור למדעי החיים: רפואה, חקלאות, גנטיקה, זה החזון ויש לנו עוד עבודה, אבל זה הכיוון ותחשבו מה יהיה פה, איזה דבר נפלא וזה כבר הולך ומתרחש לנגד עינינו. ודבר שני, אני נרגש בגלל תושבי האזור.
 
אני רוצה לברך אתכם ולומר לכם שהביקור הזה הוא ביקור יקר, תרתי משמע, אבל הוא יקר ללבי, ואנחנו נמשיך להשקיע בכם, כי אתם משקיעים למען כולנו. אני מברך אתכם לרגל חנוכת המכון ואני מאחל כמובן בריאות טובה לכולכם"

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות