כ' תמוז תש"פ
ניהול נכון
יעקב עזרא כ"א סיון תשע"ז    13:44 ירושלים: שר הדתות מרוצה מהתנהלות מועצת בתי העלמין

"מועצת בתי העלמין ירושלים מנהלת בתבונה רבה את כל מערך הקבורה בעיר וראויה להערכה רבה". במהלך ישיבת הוועדה, קרא שר הדתות אזולאי לשר התחבורה, לדאוג להפעלת קווי תחבורה ישירים משכונות העיר ירושלים אל הר הזיתים.

בדיון שנערך השבוע בוועדת הפנים בכנסת, הציג שר הדתות דוד אזולאי את פעילות משרד הדתות בכלל ואת מצב בתי העלמין בירושלים בפרט.

שר הדתות דוד אזולאי שיבח את עבודת מועצת בתי העלמין בירושלים. "אני מכיר ומוקיר את הפעילות שהם עושים. רק מי שמכיר, יודע להעריך. במעמד זה, אני חייב להודות להנהלת מועצת בתי העלמין בראשות הרב הלל הורוביץ על עשייתם התמידית. מועצת בתי העלמין ירושלים מנהלת בתבונה רבה את כל מערך הקבורה של העיר ירושלים - הר המנוחות, הר הזיתים ובית הלווית שמגר.

במהלך ישיבת הוועדה, קרא אזולאי לשר התחבורה ישראל כץ, לדאוג להפעלת קווי תחבורה ישירים משכונות העיר ירושלים אל הר הזיתים, ושיפעלו בתדירות גבוהה לרווחת הציבור הרחב החפץ מחד לפקוד את ציוני מרנן ורבנן גדולי ישראל זיע"א ומאידך את קברי בני משפחותיהם.

בסקירה שניתנה  על פעילות מועצת בתי העלמין בכל המישורים- הר הזיתים, הר המנוחות ובית הלווית שמגר, ניתן דגש והסבר על כל עניין ועניין. בעניין הר הזיתים, על כך שזוכים לכונן שינוי משמעותי. המועצה לקחה על עצמה לטפל בעניין מתוך תפיסה ביטחונית וחינוכית, ויוזמת מידי חודש בחודשו- אירוע המביא ציבור רב אל הר הזיתים.

יש לציין, כי אף מצבה לא חוללה בהר הזיתים מזה למעלה משנה וחצי. במקביל, סיימו את בניית הגדר בגובה של 3 מטר ובאורך של על פני קילומטר. 

בעניין בית הלווית שמגר, הועלה עניין מינוי מנהל לבית הלווית שמגר שיהיה מעתה אחראי על כל המתחם. וועדת האיתור בחרה את הרב חיים איזנבך כמנהל בית הלווית שמגר. בחברות הקדישא מציינים כי מאז כניסתו לתפקיד, כל אדם שמבקר בבית הלווית שמגר רואה את השינויים.

חברי הכנסת מכל סיעות הבית אשר השתתפו בדיון, הודו לשר אזולאי על הסקירה המפורטת שמסר. וביקשו בהזדמנות זו להודות לחברי הנהלת מועצת בתי העלמין ובראשם להלל הורוביץ, להנהלת המחלקה למבני דת בעיריית ירושלים שבראשות יצחק הנאו, ולמשטרת ירושלים על פעילותם החשובה כל ימות השנה למען בתי העלמין .


ירושלים: סיפוק במועצת בתי העלמין מהפעילות בשנת תשע"ז כ"ג אלול תשע"ז
לאחר שנים רבות: רב חדש ייבחר לעיר בני ברק ח' אלול תשע"ז
1500 איש נכנסו הלילה לקבר יוסף עם 24 אוטובוסים ח' תשרי תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. תתעורר שר הדתות
15/06/2017
חיים כהן
בבקשה השר תבדוק כמה כסף עושים שמוכרים קבר בחמישים אלפ דולאר ליהודי מאמריקה שבא להקבר בארץ חברה קדישה הספרדית בירושלים. מאיפה יש חלקה שקבל שר הדתות לשעבר פנחסי. פרוש יש לו חלקה, מה זה ירושה מאביהם? ועוד, עשבר תושב ירושלים אומרים לו אין קבר למה?
הגב לתגובה
2. עד מתי ההפקרות בחסות השר
18/06/2017
חיים כהן
מדוע לא מוכרים לתושבי ירושלים קברות? ןלאנשי חו"ל מוכרים? התשובה כי מאנשי חו"ל לוקחים 50 אלף דולאר, כאילו הקברות זה נחלת החברות קדישא. בפרט חברה קדישא ספרדית.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי