47
יום

שהם שישה שבועות וחמישה ימים לעומר

 ג' סיון תש"פ
גיבוי מלא
יעקב עזרא ז' סיון תשע"ז    12:31 משבר הדסה: העסקנים החרדים מגבים את המנכ"ל

בפגישה שיבחו העסקנים את התנהלות 'הדסה' הפועלות בראש שדרת הרפואה בצורה מקצועית וע"פ כל דקדוקי ההלכה. המנכ"ל רוטשטיין: ארגוני החסד הרבים הפועלים ב'הדסה' עושים פעילות חשובה ומבורכת. אני מצדיע לכם ומברך אתכם. דלתי פתוחה עבורכם.

בתום פגישה בת שעה בהשתתפות נציגים בכירים של יועצי הבריאות מכל הזרמים של המגזר החרדי, זכה מנכ"ל 'הדסה' זאב רוטשטיין לגיבוי מלא למהלך לשיקום המחלקה ההמטו אונקולוגית אותו הציג במסגרת מסיבת עיתונאים.

לאחר סאגה נוראית, שנמשכה כבר כ- 6 חודשים- בעקבות התפטרותם של שישה רופאים, שלווה תוך יצירת אווירת משבר רווית תקשורת מכוונת ומשמיצה, כינס המנכ"ל של המרכז הרפואי 'הדסה' זאב רוטשטיין את כל מנהלי ויועצי ארגוני החסד והרפואה הרבים מהמגזר החרדי שעוסקים יום יום בעזרה רפואית לשיחה המבטיחה את צעידת בית החולים קדימה ונסיקתו לרמותמקצועיות חדשות אשר כל מפריע לא יכול לו. בואם של כל עסקני הרפואה.

בישיבה, אמר המנכ"ל רוטשטיין: "חשוב לי לציין, כי טענות הרופאים הנוטשים השתנו במהלך התקופה. כנגד כל אישור שניתן להם לדרישה מסוימת הועלתה טענה חדשה. חוסר אמון בהנהלה, יחסי עובד מעביד לא ראויים, לחץ עבודה בלתי נסבל, חוסר בכח-אדם וטיפולים בילדים הנעשים במחלקת המבוגרים, ואפילו טענות בצע כסף בדמות טיפול מועדף בתיירות מרפא הועלתה ועפה בתקשורת בווליום גבוה. אל מול תוכנית הנטישה המדוברת והמאורגנת בקפידה שתוכננה כ"מעבר כל צוות המחלקה לבית חולים שערי צדק", לא צלחה דרכי, לא למנוע אותם מהצעד הנוראי הזה, ולא לנהל קו הסברתי שיקל ולו במעט את המיוחס לי כגורם להתפטרות הקולקטיבית הזאת.

"במהלך השנה וחצי האחרונות מאז הגעתי" הוסיף רוטשטיין, "שיפרנו לעין ערוך מצב הדסה, החלפנו את הציוד הרפואי שקיים כאן, הגדלנו את מספר מכשירי ה- MRI וה- CT, רכשנו טכנולוגיות מאוד מתקדמות, מצאנו פתרונות אשפוז נוחים הגברנו את הפעילות הציבורית על חשבון הפרטית, הבאנו מומחים בעלי שם עולמי להדסה, הקמנו מועדון חברים "הדסה שלי" המונה כיום למעלה מעשרת אלפי חברים והיד עוד נטויה, אנו עמלים להפוך את השירות שניתן פה לדיגיטלי ונגיש לכל ואף הקמנו מרכז חדיש ונוסף ברמת גן "הדסה מדיקל" שם ניתנים, בין היתר, שירותי רפואה מונעת, בדיקות סקר מנהלים וניתוחי עיניים במטרה לשרת גם את תושבי המרכז".

בסיום, אמר רוטשטיין לעסקני הרפואה החרדים, "ארגוני החסד הרבים הפועלים בהמרכז הרפואי הדסה עושים פעילות חשובה ומבורכת. אני מצדיע לכם ומברך אתכם. דלתי פתוחה עבורכם לכל דבר ועניין ואשמח לעזור"

בישיבה, אמר הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי 'הדסה': "המהפכה הגדולה בבתי החולים של 'הדסה' בכל הנוגע לציבור הדתי והחרדי, מצטרפת למהפכה המקצועית שמוביל המנכ"ל המסור פרופ' רוטשטיין והיא ניכרת לכל מי שבא בשערי אחד מבתי החולים, עין כרם או הר הצופים. בכל הנוגע לכשרות המזון הנעשית באופן המחמיר ע"י משגיחים יר"ש מומחים כמו בכל עניני השבת שבתי החולים התאימו את עצמם לחומרות ההלכה".

בישיבה נכחו העסקנים הרפואיים: הרבנים יחזקאל ברוין ושמעון ברוין מארגון "יד אברהם", אהרן וינגרטן ארגון "דרכי מרים", אברהם חיים חשין מארגון "שערי מרפא, משה שלזינגר, מנהל המגזר החרדי ב'מכבי', נתי בקר מנהל מרכז רפואי 'מכבי' רמת שלמה י-ם, שמעון ליכטנשטיין וישראל מינקה, מעסקני חסידות גור, מרדכי אייכלר מחסידות בעלזא ואליהו פריד מסאטמר.


ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
המועצת איפשרה להעביר את החוק רק בטרומית כ"ה אדר תשע"ח
מועצת גדולי התורה קיבלה את הצעת הפשרה השנייה כ"ה אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות