כ"ה שבט תש"פ
למצולמים אין קשר לכתבה צילום: מארק נויימן - לע"מ (ארכיון)
אתם חיבים לדעת
חיה לוין ז' סיון תשע"ז    00:39 זהירות: כתמי שמש

השמש הישראלית יכולה להיות האטרקציה של הקיץ, אך בהיעדר הגנה מתאימה היא עלולה לפגועה עם כתמים שיופיעו גם שנים לאחר החשיפה הלא מוגנת

הקיץ הישראלי כבר כאן, והשמש היוקדת במלוא עוזה מצליחה לפגוע בעור ולגרום לכתמי שמש. הפגיעה עלולה להתרחש גם בנהיגה ברכב, או כשאתם יושבים במשרד. הכתמים עלולים להופיע גם שנים לאחר החשיפה לשמש.

 

קרינת שמש מורכבת מקרינה באורכים שונים. בין השאר, קיימת קרינה על סגולית וקרינה נראית לעין. קרני ה-A הן הקרניים הארוכות יותר, ואילו קרני B הן הקצרות יותר והן אלה הגורמות לנזק נראה לעין ומיידי", מסביר ד"ר אופיר ארצי, המנהל הקליני של אפילוג'יק המרכז לרפואת עור ואסתטיקה המשמש כרופא עור מומחה ומנהל המרכז המשולב לאסתטיקה באיכילוב.

 

בתוקף עבודתו ב'אפילוג'יק', הוא מטפל בהצלחה רבה באמצעות מכשירי לייזר  מתקדמים בכתמי שמש. לדבריו מחקרים מוכיחים בשנים האחרונות שאנשים לא מורחים מספיק מסנן קרינה. "זה מוביל לכך שאנשים לא מוגנים מפני קרינת השמש, גם אם הם משתמשים במסנן קרינה גבוה. היעדר ההגנה יוצר את כתמי השמש שהם תוצאה של עליה בפיגמנטציה בשכבת העור הראשונה (האפידרמיס) ושגשוג של תאים מייצרי מלנין הנקראים מלנוציטים". 

 

ברוב המקרים כתמי השמש הם בעיה אסתטית בלבד, אך כשהם מופיעים באזורים חשופים, הם הופכים לבעיה מתסכלת מאוד, לא נוחה, לא נעימה שעלולה לפגוע בדימוי העצמי של הסובלים ממנה.

 

הטכנולוגיות בהן משתמש ד"ר ארצי במרכז אפילוג'יק להסרת כתמי שמש,הן טכנולוגיות חדשניות המבוססות על קרן לייזר, שמפרקות את ריכוז המלנין ומעודדות את ייצור הקלוגן ומשפרות את מרקם העור, גמישותו והגוון שלו. הסרת כתמים בלייזר היא השיטה היעילה ביותר בהעלמת כתמים באחוזים גבוהים מאוד שתוצאותיה מאריכות ימים.

לדברי ד"ר אופיר ארצי שנחשב לאחד המובילים בארץ בתחום הסרת  כתמים, בעוד שבעבר הוצעו טיפולים מסובכים שהשאירו סימנים, כיום באמצעות אבחון מקצועי ומדוייק ניתן לקבוע מהם אותם כתמים ולקבוע את תכנית הטיפול להעלמת כתמים,המתאימה אישית לעור המטופל ולגורמים נוספים המשפיעים על אופי הטיפול. 


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הוא מדבר על נמשים?
01/06/2017
תהילה
גם הם נוצרים מהשמש
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה