ד' ניסן תש"פ
חזון משה
ירוחם שמואלביץ ט"ז אייר תשע"ז    10:17 גפני ליתד: על הדברים שיש כעת על השולחן לא הולכים לבחירות

יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני העניק ראיון ליתד נאמן, במהלכו הבהיר כי המשברים האלה לא יביאו להפלת הממשלה, ולא להקדמת הבחירות. "אין לאף אחד אינטרס ללכת לבחירות".

ח"כ משה גפני העניק ראיון למוסף 'יתד השבוע' של 'יתד נאמן' , שם הבהיר כי השותפים בקואליציה לא עושים לנו חיים קלים ותהום אידאולוגית פעורה ביננו, אולם הוא סבור כי הקואליציה תשרוד את המשברים.

במהלך הראיון גפני התייחס לשלל נושאים, עליהם הרחיב לכתב העיתון אליעזר ראוכברגר. "נושא התאגיד בכלל לא מעניין אותנו. אנחנו לא בעניין, רוב הפעמים מאז שאני בכנסת, לא הצבעתי בכלל על הנושאים של רשות השידור", אמר גפני. לדבריו יש שם חילולי שבת. במקרה הזה בגלל שהעניין חשוב לראש הממשלה והוא ביקש שנצביע עליו ונסייע לו, כמו שהוא מצביע על העניינים שלנו ומה שחשוב לנו, אז הצבענו. אבל כל עניין התאגיד זה דבר מצחיק. החלטה של חכמי חלם שהתקבלה בממשלה הקודמת של יאיר לפיד", אמר גפני.

בהמשך הוא התייחס לנושא נוספים שעומדים לפתחה של הקואליציה ואמר כי יש נושאים מורכבים ומסובכים, אולי גם יש משברים, אבל המשברים האלה לא יביאו להפלת הממשלה ולא להקדמת הבחירות. על הדברים שיש כעת על השולחן לא הולכים לבחירות".

גפני הבהיר כי מהיכרותו את ראשי סיעות הקואליציה, אין לאף אחד אינטרס ללכת לבחירות. אנחנו יושבים כל שבוע ומדברים, ולכולם יש רק מה להפסיד מבחירות ואין תועלת מבחירות חדשות. גם הסקרים לא בדיוק גורמים לשותפים לקואליציה לרצות בחירות. רק 'יהדות התורה' עולה בסקרים", אמר גפני.

כשנשאל על מה כן הולכים לבחירות מבחינתו, הוא השיב כי מבחינתו הפרת הסכם קואליציוני או פגיעה בסטאטוס קוו כמו הפרת הסכם בנושא השבת. "יש כל הזמן נושאים חשובים כמו נושא גיור, בני ישיבות, אלו נושאים שכל הזמן מונפים לנו על הצוואר ומהווים איום, אבל עד היום פתרנו אותם כמו גם נושאים אחרים", השיב גפני.

בכל סוגיית מתווה הכותל שהינו נושא נפיץ הוא אומר כי ביקש להתכנס בשבוע הבא, שכן עלולה להיות החלטת בג"צ בקרוב והוא מבקש להחליט לדון, ולקבל החלטה. "אני חושב שאפשר לקבל החלטה שלממשלה תובא הצעת החלה שלא לתת לרפורמים, לקונסרבטיבים לנשות הכותל וכו', דרסת רגל. שמה שהיה קודם יימשך ושום דבר אחר לא יהיה ולא ישתנה. צריך פשוט לאשר החלטת ממשלה חדשה ואפשר לעשות את זה. הממשלה יכולה לבטל את החלטתה הקודמת זה הכיוון שאנחנו צריכים ללכת אליו".

האם יש דיל בין הערבים והחרדים – גיוס תמורת מואזין? ו' תמוז תשע"ח
ליצמן וגפני לנתניהו: יש לזרז מיידית את חוק הגיוס ב' סיון תשע"ח
מתיחות בדגל התורה לקראת הבחירות המוניציפליות ה' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה