ט' חשון תשפ"א
ראש בראש
יעקב עזרא י"ב אייר תשע"ז    10:25 רופאים בהדסה מוחים נגד רופאי המח' המטואונקולוגיה: שיקולי אגו

רופאי המחלקה להשתלות מוח עצם בהדסה עין כרם יוצאים נגד רופאי המחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, שפועלים לטענתם משיקולי אגו.

הסכסוך הפנימי בהדסה עין כרם, בין מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין לצוות הרופאים הבכירים במחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, מקבל תפנית, כאשר רופאים מתוך בית החולים יוצאים נגד רופאי המחלקה.

במכתב גלוי שפרסם צוות המחלקה להשתלות מח עצם בהדסה, יוצאים הרופאים נגד עמיתיהם וטוענים כי "מסע ההכפשות" נובע משיקולי אגו.

לטענת רופאי המחלקה להשתלות מוח עצם, "בעשרים השנים האחרונות,75% מהילדים שהושתלו בבית החולים הושתלו במחלקה להשתלות מח עצם. 25% הנותרים בלבד,הושתלו במחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, ומ-2011 על ידי ד"ר סטפנסקי שהייתה מנהלת שרות השתלות מח עצם במחלקה זו".

"אל המחלקה להשתלות מח עצם מופנים חולים מהארץ ומח"ול וכולם מתקבלים בברכה - שכן מדובר בהצלת חיים. ילד חולה והוריו זכאים לטיפול ללא קשר למוצאם, לדתם או למקום הולדתם וכל פניה נענית על פי שיקולים רפואיים", הם מוסיפים.

לדבריהם, "במחלקת השתלות מח עצם עובד צוות מסור שבימים אלו נאלץ להתמודד עם הכפשות ושקרים. הואשמנו בביצוע השתלות ממניעים כלכליים, בחוסר מקצועיות ובסיכון ילדים. התעלמנו מכך והמשכנו לעבוד מתוך תחושת יעוד ושליחות, כשאנו מתרכזים במה שאנחנו עושים הכי טוב, לטפל בחולים - במקצועיות ללא דופי ובאהבה".

"רופאי המחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, המתקשטים בתארי מסירות והקרבה- יצאו למאבק על גבם של חוליהם. מאבק של אגו וכוח - כזה שאין לו מקום בעולם הרפואה", מאשימים הרופאים. "בהדסה, בניגוד להצהרות השיקריות - לא חל כל שינוי במדיניות השתלות הילדים, לא חל כל שינוי במצבת כוח האדם או בעומס העבודה".

לטענת רופאי המחלקה להשתלות מוח עצם, המניע למאבק בעיתוי הנוכחי קשור למינויה של ד"ר פולינה סטפנסקי לתפקיד מנהלת המחלקה להשתלות מח עצם בחודש ינואר2017.  "ד"ר סטפנסקי זוכה לכבוד ולהוקרה בקהילת משתילי הילדים בעולם, בזכות מקצועיותה, פרסומיה האקדמיים פורצי הדרך ושיתופי הפעולה שהיא מקיימת עם טובי המשתילים בעולם. אל ד"ר סטפנסקי מופנים חולים מהארץ ומחו"ל להשתלות מורכבות במחלות של כשל חיסוני ואוסטאופטרוזיס".

"אנו מצרים על כך - שפרופ' וינטרוב, במקום לקבל בברכה את מינויה של ד"ר סטפנסקי ולהמשיך את שיתוף הפעולה הפורה בין שתי המחלקות - גרם לקרע ולנתק בין שתי מחלקות אחיות", כותבים הרופאים. "כאשר למנהל מחלקה ישנם חילוקי דעות עם הנהלת בית החולים והוא אינו מרוצה מתנאי עבודתו, ישנן דרכים מקובלות לפתור זאת. במידה שהוא סבור שנחצו קווים אדומים, זכותו להתפטר. מחובתו לעשות זאת בהליך תקין תוך העברת המחלקה למחליפו באופן אחראי, ושמירה על הרצף הטיפולי בחוליו".

"כאשר במקום זאת, מנהל מחלקה מסית את הרופאים הכפופים לו לנטוש כאיש אחד את תפקידם, זהו מעשה בריונות אלים, העולה כדי הפקרת חולים! זוהי הפקרת חולים תוך ניצול חולשתם, ניצול העובדה שהם והוריהם נמצאים ברגע הקשה והפגיע ביותר בחייהם, ובמאבק על עצם הישרדותם.


אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות