י"ז אב תש"פ
צילום: יוטיוב מכתבה בערוץ טי אן23
עוצרים הטירוף
אשר הלפרין כ"ט ניסן תשע"ז    15:14 בית המשפט: קהילת 'לב טהור' הינה כת פוגענית

בית המשפט קבע כי קהילת 'לב טהור' שחיו בקנדה, ברחו לגוואטמלה וכיום חיים בג'ונגל, הם כת פוגענית לכל דבר ועניין ועל מדינת ישראל לעשות הכל בכדי להוציא משם את הילדים ולהשיבם לישראל. כמו כן הוחלט למנוע כל כניסה נוספת של ילדים לאותה כת.

בית המשפט קבע כי קהילת 'לב טהור' של שלמה ארז הלברנץ, הינה בעלת אפיונים של כת פוגענית, וכי על רשויות המדינה למנוע בכל דרך הצטרפותם של נוספים אל הקהילה, וכן לדאוג להשבת ילדי הקהילה שהינם אזרחי המדינה.

את ההחלטה נתנה השופטת בדיון שנערך לבקשת משרד הרווחה באמצעות היועץ המשפטי לממשלה, וכן על ידי משפחות של כאלו שרצו להצטרף לקהילה. בדיון שהתקיים בבית המשפט לענייני משפחה בבתי משפט השלום במחוז מרכז מול סגנית הנשיאה השופטת רבקה מקייס, עלה נושא קהילת 'לב טהור', שמונה כיום כ-50 עד 60 משפחות.

בדיון סופר כי בשל הליכים משפטיים שהתקיימו נגד הקהילה במחוז קוויבק שבקנדה, קמה הקהילה ונדדה למחוז אונטריו, ומשם המשיכו לגוואטמלה, וכיום הם במתחם מבודד ומגודר בג'ונגל.

המטרה בדיון הייתה בכדי להגדיר את אותם צעירים כ'קטינים נזקקים', ובשל היעדר סמכות לרשויות המדינה לבצע פסק דין אחר שניתן בעבר בנושא. במשרד הרווחה, רצו את החלטת בית המשפט על מנת שלא לאפשר למשפחות נוספות להצטרף לאותה קהילה, והכרזה על ילדיהם של המבקשים להצטרף לאותה קהילה, כ'קטינים נזקקים' לאלתר, תוך הוצאתם מרשות הוריהם גם לפני הצטרפותם לקהילה בפועל. בנוסף ביקשו במשרד הרווחה להורות למדינה להפעיל את מלוא המשאבים של המדינה על מנת לנסות ולהשיב את כל ילדי הקהילה שהם אזרחי ישראל. בנוסף להזהיר את הציבור מאופיה של הקהילה שהינה כת פוגענית, ולמנוע גיוס חברים נוספים לקהילה.

בהחלטתה קבעה השופטת כי הוכח בפניה כי קהילת לב טהור אינה ככל קהילה חסידית קיצונית אחרת, וכי מדובר בקהילה שיש בה פגיעה קשה מאוד שגובלת בהתעללות באנשים ובקטינים בפרט. "העונשים הכבדים ובסנקציות הקשות שהינם מנת חלקם של חברי הקהילה, ובאים לידי ביטוי במכות הפיסיות, בהתעללות הנפשית, באיומים וההפחדות, נישואי קטינים, לקיחת קטינים מהוריהם והעברתם למשפחה אחרת, הניתוק הכפוי מבני משפחתם שאינם חלק מחברי הקהילה ועוד, אינם יכולים "להיטהר" בטענה כי מדובר בקהילה חרדית קיצונית", כתבה השופטת.

בהמשך פסק הדין היא כותבת כי נכון שישנן קהילות חרדיות שבהן יש ניתוק ממקורות המידע של העולם החיצון, ובכלל זה גם לבוש מבודי, כללי כשרות מחמירים לימודים במסגרות אחרות, אבל לא מצאנו קהילות אחרות שבלילה אחד קמות ועוזבות את מחוז מגוריהם ובתיהם כדי למנוע התערבות של רשויות המדינה.
עוד נכתב שם על העונשים של הילדים הנמנים על הקהילה שיוצאים ממשפחתם לצורך מה שמוגדר 'חינוך מחדש', והכל על פי החלטת ראש הקהילה, דבר שלא מאפיין שום קהילה חרדית אחרת.

בסיכום דבריה כותבת השופטת רבקה מקייס, כי את המסקנות האופרטיביות הנובעות מקביעותיה היא משאירה בידי הגורמים הרלוונטיים, קרי, משרד הרווחה ומשרד החוץ, ואולם במטרה לקדם את הידיעה בדבר משמעות הצטרפות לקהילת לב טהור, הנני מתירה פרסום של חלקים של פסק דין זה ללא שמות הצדדים והעדים, כאשר השופטת קבעה כי חלקים שמדברים ספציפית על המשפחות יוסרו מפסק הדין שיפורסם.

צפו: הריקוד הנלהב בשמחת ה'חתן מאהל' בחצה"ק בעלזא ט"ו סיון תשע"ח
האזינו: בריו חקשור שר את 'לב טהור' בסגנון ווקאלי א' אייר תשע"ד
מזעזע: האזינו לראיון כואב עם אב שבנו שבוי בכת לב טהור י"ח כסלו תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ....................................
25/04/2017
...................................
ביבי פעם שלח סוקר שלו שיבדוק כמה קולות הוא מקבל אצל החרדים. הסוקר הלך לשטיבלאך אמרו לו פה לא מדברים פוליטיקה לך למקווה תשאל שם. הסוקר הולך למקווה פוגש את המנקה הערבי ושואל אותו : "תגיד כמה אחוז פה זה ביבי?" עונה הערבי : "שמונים אחוז זה ביבי עשרים אחוז זה מים..."
הגב לתגובה
2. בדיחה טיפשית
26/04/2017
טוביה
סליחה על הרמה...
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה