ב' שבט תשפ"א
צילום: דוברות
רכס תורני
ארי שבקס כ"ח ניסן תשע"ז    18:18 בין הזמנים ברכסים: ישיבות בין הזמנים וזיצים מוזיקליים

במהלך בין הזמנים התקיימו ברכסים ישיבות בין הזמנים ו'זיצים' מוזיקאליים לצד שורה של פעילויות מהנות לכלל התושבים – בני ישיבות, אברכים, נשים וילדים. מועצה משקיעה.

ברכסים מסכמים בימים אלו בסיפוק את הפעילות  שנערכה לבני הישיבות ברכסים במהלך ימי בין הזמנים של חודש ניסן, בעידוד ובתמיכת המועצה המקומית ואגף החינוך. לבני הישיבות התקיימו ישיבות בין הזמנים בסיוע המועצה, לצד שורה של פעילויות מהנות שנערכו על טהרת הקודש.

ביוזמת המועצה התאחדו כל ישיבות בין הזמנים ביישוב והוקם איגוד בני הישיבות רכסים, כאשר בראש הארגון עומדים הרבנים הגאונים הרבנים הגאונים הרב אליהו מזוז שליט"א, הרב חיים וינטרוב שליט"א, הרב יוסף צביון שליט"א והרב אהרון בייפוס שליט"א. האיגוד הוקם במטרה שבכל בתי הכנסת יישמע קול התורה בימי בין הזמנים ויתקיימו תכניות המתאימות לתלמידי הישיבות.

כבר בתחילת בין הזמנים, כאשר בני הישיבות שבו לרכסים בתום עמלם ותלמודם בזמן חורף, הם התקבלו על ידי המועצה והתושבים בשמחה ובחיזוק ובשלטי ברכה "ברוכים הבאים לעמלי התורה" שנפרסו בכל רחבי היישוב.

ב'ליל שישי' הראשון של בין הזמנים, קיימה המועצה המקומית אירוע זיץ ישיבתי מיוחד. בפני תלמידי הישיבות נשא דברים מגיד המישרים הרה"ג רבי פנחס ארלנגר שליט"א שבמשך שעה ארוכה ריתק את הנוכחים בנושא גדלות האדם של בני התורה באשר הם. לאחר מכן התקיים 'זיץ' מוזיקלי עם בעל המנגן ר' שמואל גריינמן שסחף את הנוכחים בשירי שמחה ודביקות, כאשר בני הישיבות נהנים מכיבוד עשיר ומיטב מטעמי שבת קודש.

במועצה המקומית השקיעו ממון רב בפעילויות לבני הישיבות ברכסים, ובהם סיוע לכל ישיבות בין הזמנים ביישוב והכנה לוגיסטית מתאימה לשיעורי התורה הרבים. כמו כן, בפעילות המועצה התקיימו שיעורים רבים בבתי הכנסת ביישוב בדגש על שיחות מוסר וחיזוק.

במהלך חול המועד פסח נערך ביוזמת המועצה המקומית אירוע מיוחד לבני הישיבות ברכסים, כאשר הגאון רבי יצחק שכטר שליט"א מסר שיחת חג והפליא בתפקידו המרומם של בן הישיבה בבין הזמנים. לאחר מכן נערך 'זיץ' מוזיקלי עם ר' מושי רוט ותזמורת המנגנים.

כמו כן יזמה המועצה המקומית קאמפ ייחודי לבחורי היש"ק, קאמפ 'אשרינו' שהופעל ע"י ארגון 'תפארת דוד' העושה רבות למען הנוער ביישוב במשך כל השנה, כאשר במשך יומיים תמימים נערכה פעילות חווייתית למשתתפים.

במוצאי שבת רגע לפני חזרתם של בני התורה להיכלי הישיבות הקד' ברחבי הארץ, התקבצו בני הישיבות באחת מבריכות המקום הפתיע ראש המועצה הרב יצחק רייך שהגיע למקום ובירך את המשתתפים. לאחר מכן יישב עם בני הישיבות, שמע מהם סקירה על הפעילות הרבות שעברו, שמע את בקשותיהם לקראת בין הזמנים הבא ובירך אותם שיעשו "שטייגען" במשך כל תקופת זמן קיץ.

עם סיכום הפעילות המרובה מדגיש ראש המועצה המקומית הרב יצחק רייך כי המועצה שמחה לתת מענה חוויתי הולם עבור לכלל תושבי רכסים – תלמידי הישיבות, האברכים, הנשים והילדים. "שורת האירועים לכלל תושבי היישוב במתנ"ס, כמו גם הסיוע ליוזמות התורניות והחינוכיות השונות מהווים עבורנו אתגר בכל שנה מחדש, אך הסיפוק הרב והבעת התודה וההוקרה של התושבים הם שנוסכים בנו את הכוח והרצון להמשיך בפעילות זו גם בימי בין הזמנים והחגים שיבואו עלינו לטובה", מסכם ראש המועצה.

רכסים: מאות אברכים חגגו את מעמד סיום הש''ס בהשתתפות אלפים כ"ב סיון תשע"ח
אסון ברכסים: בן שנתיים נשכח ברכב ומצא את מותו ט' אייר תשע"ח
"הציבור החרדי יידע להוקיר לך טובה" י"ט תשרי תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי