ה' תמוז תשע"ח
רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר במשא המרכזי צילום: לוי נאזורב
עולם חסד יבנה
צבי גלברד - רוסיה כ"ב אדר תשע"ז    18:28 עולם החסד היהודי במוסקבה חגג את שנתו ה-16

בפעם ה-16 ברציפות, התאספו נגידים ואנשי-שם, תומכים וידידים נאמנים, בשבת אחים גם יחד, לערב הערכה והוקרה על התמיכה הנרחבת עד כה, וגם מתוך מטרה למען קידום והגדלת פעילות החסד המפוארת במוסקבה.

אין זה סוד, שמוסקבה בירת רוסיה נהפכה בשנים האחרונות למעצמה של תורה וחסידות, חינוך וכשרות, מסורת יהודית והתפתחות גדולה בכל תחומי החיים היהודים הקהילתיים למען מאות אלפי היהודים שגרים בעיר הבירה, או מושפעים ממנה בערים אחרות ברחבי רוסיה באמצעות עשרות מוסדות תורה וחסד, אותם הקים רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א.

 

הפעילות המקיפה את כל תחומי החיים, לכל הגילאים ולכל גווני הקשת היהודית הקיימת בעיר הגדולה מוסקבה, לא פסחה על כל סוגי החסד והעזרה, להם נזקקים יהודים באשר הם, כל אחד וסיבותיו, כל אחד וסיפורו.

 

בפעם ה-16 ברציפות, התאספו נגידים ואנשי-שם, תומכים וידידים נאמנים, בשבת אחים גם יחד, לערב הערכה והוקרה על התמיכה הנרחבת עד כה, וגם מתוך מטרה למען קידום והגדלת פעילות החסד המפוארת במוסקבה.

 

היה זה במוצאי שבת קודש פרשת כי-תשא - פרה, באולם "מטרופול" היוקרתי והמפורסם הצמוד לחומות הכיכר האדומה במרכז מוסקבה, היכל מפואר בן למעלה מ-113 שנה שראה כבר אירועים רבים, אך אחדות כזו למען מטרה נעלה כזו, טרם זכה לראות.

 

בזה אחר זה, נכנסו האורחים הקרואים לסעודתא דדוד מלכא משיחא, תחת הכותרת "המלוה מלכה השנתי ה-16 של קופת גמילות חסדים המרכזי במדינות חבר העמים - קרן חיה מושקא", בציון 20 שנה ליארצייט של הילדה השליחה היקרה חיה מושקא ע"ה לאזאר, בתו הבכורה של יבלחט"א רבה הראשי של רוסיה ונשיא הקרן, הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, אשר נשא את המשא המרכזי המרתק בפני ציבור הנאספים הגדול, והפליג בשבח וגודל מעלת הצדקה והחסד, החשיבות והצורך למען קיומה של הקהילה בפרט ולמען עם ישראל בכלל. בדבריו שולבו מדברי חז"ל וסיפורי צדיקים, במעלת גמילות החסדים הגבוהה מכל סוגי הצדקה הקיימים.

 

דברים נרגשים נשאו אף ידידי הקרן: 'הצדיק מלנינגרד' - הרב יצחק קוגן, הנגיד ר' לוי לבייב, הנגיד ר' דוד אמינוב, בעל האולם מר קלאצ'ין, שגריר ישראל ברוסיה מר גרי קורן, ומנהל הג'וינט ברוסיה מר אלעק נדן, כאשר בין הנאומים הושמעו פרקי שירה מרגשים מפי ילד הפלא ארי רייך, בליווי הקלידן ר' יעקב רובין, שהגיעו במיוחד מארץ ישראל והפליאו בביצוע שירים לכבוד דוד המלך ולכבוד עולם החסד, בשילוב חרוזים באידיש וברוסית.

 

אחד משיאי הערב היה, כאשר ילד יהודי מקומי בשם מושיק, עלה על הבמה וסיפר את סיפורו של ילד שקיבל אירוע מוחי, ורק בזכות העזרה הכספית של הגמ"ח והסיוע לטיפול חירום רפואי בבית רפואה בישראל - ניצלו חייו. "בשם אותם ילדים רבים שניצלו, בשמן של המשפחות הרבות שנעזרו, וכנציג האלפים שהסתייעו באמצעות מפעלי החסד בעיר - אני אומר מלה אחת", אמר הילד, "תודה"! ועין אחת לא נשארה יבשה מהתרגשות.

 

במהלך הערב, הוענקו פרסי הוקרה והערכה לתומכים הנכבדים, על חלקם הגדול בהענקת היכולת לארגוני החסד להגדיל ולהגביר את הפעילות בכל תחומי החסד והעזרה במוסקבה.

 


גרג סניף פרדס חנה בכשרות מהדרין במתחם ביג ה' תמוז תשע"ח
תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה ה' תמוז תשע"ח
בשורה חדשה לציבור החרדי בחיפה: ביגה בכשרות מהדרין ד' תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לילה של תקיפות תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה
סיור מסוקים השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית"
קמפיין נגטיבי על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן
יגיעו להסכמה? ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד
צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת השבוע בראי האקטואליה מערכת אתר לדעת
רבבות עולים לציון הקדוש של האדמו"ר מליובואויטש ירוחם שמואלביץ
מועצת גדולי התורה של אגו"י הורו לפרוש אם אין שינויים ירוחם שמואלביץ
מארגני חידון הלכה למעשה הגיעו לבתי גדו"י ירוחם שמואלביץ
כינוס והתוועדות רבתי בלונדון לרגל יומא דהילולא קדישא ג' בתמוז צבי גלברד - רוסיה
למדור חרדים