ו' ניסן תש"פ
חסד לאלפים
אבי אפלבוים ד' אדר תשע"ז    12:38 ביתר עילית: מעמד הוקרה למתנדבי 'הנוהג בחסדו'

עבודת קודש שנעשית עשרים וארבע שעות ביממה, בלילות החורף המקפיאים, או בימי הקיץ הלוהטים, והכל לשם שמים ושלא על מנת לקבל פרס. ארגון 'הנוהג בחסדו' הוקם לפני חמש שנים ע"י הרב שמואל רכטשפר ונוו"ב.

ערב מרגש ונעלה בל ישכח נערך בשבוע האחרון בביתר עילית למאות מתנדבי ארגון 'הנוהג בחסדו', ארגון החסד הגדול בעיר ששם לו למטרה עליונה  להיות לעזר לחולים ולתת להם מענה בכל הנושאים הקשורים להגעה לבתי החולים אם בשינוע החולים או בני משפחותיהם לבתי החולים או שינוע תרופות לחולים כמו"כ אספקת ארוחות חמות למשפחות שאין באפשרות בני הבית לבשל עקב המגבלות ועוד מאות רבות של פניות במגוון נושאים אלו.

ארגון 'הנוהג בחסדו' הוקם לפני חמש שנים ע"י הרב שמואל רכטשפר ונוו"ב תחי' שהחלו עם 2 מתנדבים בלבד, וכיום מונה הארגון כמאתיים שמונים מתנדבים בעלי רכבים שמוסרים נפשם מידי יום לשנע עשרות חולים ומשפחותיהם לבתי החולים בירושלים ובכל רחבי הארץ.

עבודת קודש שנעשית  עשרים וארבע שעות ביממה, בלילות החורף המקפיאים, או בימי הקיץ הלוהטים, והכל לשם שמים ושלא על מנת לקבל פרס, כשאת מערך המתנדבים הענק מנווט ביד אמן הרב שמואל רכטשפר שיחד עם נוו"ב העומדת לימינו ונוטלת חלק שווה בפעילותו, אינם רואים שינה בעיניהם במסירות בל תתואר, ועושים גדולות ונצורות למען תושבי העיר.

את אירוע ההוקרה הגדול פיארו בנוכחותם רב השכונה הג"ר אברהם שרגא שטיגליץ שליט"א, ראש העיר מאיר רובינשטיין, חברי המועצה ועסקני העיר.

את המעמד הנחה הרב אבא טורצקי שפתח בדברים נרגשים ודברי תודה למנכ"ל הארגון הרב שמואל רכטשפר ונוו"ב תחי', ותיאר במילים נרגשות את המהפך שהצליחו לחולל בשנים האחרונות בביתר עילית.

לאחמ"כ עלה לנאום ראש העיר מאיר רובינשטיין, שסיפר בהתרגשות שהוא ומשפחתו נעזרו בארגון זה בשנה האחרונה מספר פעמים, ומי שלא נזקק לסיוע שלהם לעולם לאיכול להבין זאת, כשהם מגיעים כקרש הצלה וכמים קרים על נפש העייפה. בדבריו בירך את הרבר כטשפר שיזכה להכפיל את מתנדבי הארגון בשנה הבאה לחמש מאות מתנדבים, אך ורק לבשורות טובות.

לאחמ"כ דיבר המרצה הנודע הרב יעקב זילברמן שליט"א שבמתק שפתיו סיפר סיפורי חסידים ודברי תורה והקשרם לארגון הנוהג בחסדו.

לקראת סיום עלה אחד מתושבי ביתר אברהם דיקמן לספר את סיפורו האישי על ארגון חשוב זה.

לעת סיום הערב הושלך הס בקהל כשמנכ"ל הארגון הרב רכטשפר הביע במילים נרגשות ביותר את רחשי לבו, ובהודיה על העבר ובתפילה על העתיד הודה להשי"ת על הסיעתא דשמיא שמלווה את הארגון לאורך כל הדרך. והודה לכל המתנדבים על מסירותם יום וליל ללא לאות למען הארגון ונאמן ה' לשלם שכרם מן השמים. כמו"כ הודה להעסקן הרב חונא דייטש שעמד מאחורי ארגון הערב ואמר שלולא הוא ערב זה לא היה יוצא לפועל. כמו"כ ליעקב דינין שעזר וסייע למען ערב מוצלח ומושקע למתנדבי הארגון.

לאחמ"כ קיבלו כל המשתתפים שי יוקרתי ומיוחד שנתרם ע"י יהודה פייג, שאף הוא עזר וסייע למען ערב ההוקרה.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי