ט' תשרי תשפ"א
מתחברים לטבע
מערכת אתר לדעת א' אדר תשע"ז    22:16 ריצוף בדירה - חשבתם על אבן טבעית?

כאשר ניגשים לבנות דירה חדשה או לשפץ דירה קיימת, מחשבה רבה ניתנת לסוג הריצוף שיהיה בדירה. מה אתם אומרים על אבן טבעית?

ריצוף וחיפוי באבן טבעית
כאשר ניגשים לבנות דירה חדשה או לשפץ דירה קיימת, מחשבה רבה ניתנת לסוג הריצוף שיהיה בדירה. ישנם עשרות סוגי ריצוף הקיימים בשוק, כל אחד מהם מתאים למטרות שונות, לסגנונות שונים, לכל אחד מהם יתרונות משלו וחסרונות משלו.

אחד מסוגי הריצוף המוכרים הם ריצוף באבן טבעית. אבן טבעית מהווה ריצוף יוקרתי ומיוחד, והיא אהובה מאד על אנשים רבים. ריצוף באבן טבעית יוצר מראה טבעי ומגוון לדירה, בעיקר משום שהצבע של אבן טבעית אינו אחיד, מה שנותן גיוון מיוחד לרצפה. ניתן גם לחפות קירות באמצעות אבן טבעית, ולהוסיף אווירה מיוחדת עוד יותר לדירה.


ליטוש אבן טבעית
כאשר מרצפים את הדירה באבן טבעית, יוצרים למעשה רצפה בעלת מראה ייחודי, חדש ורענן. האבן הטבעית גם חזקה ועמידה מאד, גם ביחס לסוגי ריצוף אחרים. אולם ככל חומר אחר, גם אבן טבעית נשחקת כעבור תקופה. לאבן טבעית מספר חסרונות אשר עלולים לגרום לה להיות מועדת לפגיעות שונות. כך, לדוגמא, אבן טבעית נוטה לספוח אליה נוזלים. כל נוזל שנשפך על הרצפה נספג באבן ויוצר בה כתם. נוזלים חומציים שנשפכים על הרצפה גורמים לנזק רב אך יותר. אמנם, ברוב המקרים מורחים על האבן הטבעית סילר לאחר הריצוף, אשר נועד למנוע מן האבן לספוג נוזלים, אולם גם הסילר נשחק בשלב כלשהו, והרצפה נעשית מועדת לפגעים שונים. גם שריטות ושחיקה נפוצים מאד באבן טבעית.

כאשר הפגמים הללו מתרבים, רצפת האבן מקבלת מראה זנוח וישן, ובשלב זה כדאי מאד לחדש את הרצפה. החידוש של רצפת אבן טבעית נעשית באמצעות ליטוש. ליטוש אבן טבעית צריך להיעשות באמצעות מכשור מתאים. התהליך של ליטוש אבן טבעית הוא תהליך שבו, באמצעות המכשירים, משייפים ומלטשים את החלק העליון של רצפת האבן, למעשה את השכבה העליונה שלה. כך מסירים את השכבה אשר סובלת מכתמים ומשריטות, ובמקומה חושפים שכבה חדשה, נקייה ומבריקה, ללא פגמים. הליטוש נעשה באמצעות כרית יהלום או דיסק יהלום, בהתאם למצב המרצפות ולעומק הליטוש הדרוש. ניתן לבחור בין ליטוש אבן טבעית בשיטת ליטוש יבש לבין שיטת ליטוש רטוב. ליטוש רטוב פועל בחום נמוך יותר ומקורר על ידי מים. ליטוש יבש פועל בחום גבוה יותר, ושואב במקביל לליטוש את האבק המתפזר על הרצפות כתוצאה מהליטוש. לאחר הליטוש מחדירים אל רצפת האבן חומרי הברקה, מורחים סילר – והרצפה מוכנה לשימוש מחודש.


מור ליטושים
חברת מור ליטושים עוסקת כבר למעלה משבע עשרה שנה בתחום הליטושים, וליטוש אבן טבעית, כמובן, נכלל בתחומי העיסוק הקבועים של החברה. במור ליטושים תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי לגבי בחירת סוג הליטוש המתאים והדרוש לרצפת האבן הטבעית או הקיר, וליהנות מעבודה מקצועית ואיכותית עם המכשור המתקדם ביותר והחומרים האיכותיים ביותר.
·לכניסה לאתר החברה בקרו בכתובת www.morl.co.il
·לספק מומלץ לרכישת אבן טבעית ניתן לבקר באתר astone.co.ilתגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה