י"ג כסלו תשפ"א
רחלי לוין י"ב תמוז תשע"ג    19:43 מערכת חדשנית לאבלציה - צריבה כטיפול בפרפור פרוזדורים

ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה, המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי ברזילי הושקה לראשונה בארץ מערכת חדשנית לאבלציה / צריבה כטיפול בפרפור פרוזדורים, מבין 30 מרכזים מובילים בעולם, ברזילי הנו המרכז הראשון בישראל שמבצע טיפול זה.

ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה, המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי ברזילי הושקה לראשונה בארץ מערכת חדשנית לאבלציה / צריבה כטיפול  בפרפור פרוזדורים, מבין 30 מרכזים מובילים בעולם, ברזילי הנו המרכז הראשון בישראל שמבצע טיפול זה.

 

פרפור פרוזדורים הינה הפרעת הקצב השכיחה ביותר במבוגרים. הפרעה זו  גורמת לסבל לחולה, קשורה בעליה משמעותית בתחלואה כגון אירועים מוחיים ובתמותה.

 

בשנים האחרונות אבלציה (צריבה) של מקור פרפור פרוזדורים מסתמנת כשיטה לריפוי פרפור פרוזדורים. קיימות מספר שיטות לבצע אבלציה זו.

 

 השיטה המקובלת  ע"י צנתר (אלקטרודה אחת) אשר באמצעותה מבצעים צריבות מרובות סביב ורידי הריאה. מדובר בפעולה ממושכת ומורכבת.

 

דר' ולדימיר חלמייזר מנהל יחידת לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי ברזילי ודר' אבישג לייש פרקש, רופאה בכירה ביחידה, השיקו לראשונה בישראל שיטה של אבלציה מעגלית באמצעות צנתר רב אלקטרודות המשלב צריבה תחת שטיפה רצופה ומונחה מערכת ניווט תלת מימדית.  

 

מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך, המבשרת על עתיד הטיפול בפרפור פרוזדורים. השיטה בוצעה לראשונה בישראל, במרכז הרפואי ברזילי באשקלון, שנמנה על  30 המרכזים המובילים בעולם שהחלו לעשות שימוש בטכנולוגיה ייחודית זו הקרויה nMARQ  . הטכנולוגיה מתוצרת ביוסנס וובסטר מיוקנעם צפויה לחולל מהפכה בשטח האבלציות לריפוי פרפור פרוזדורים. ביוסנס וובסטר היא חברת בת של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון העולמית. 

 

דר' ולדימיר חלמייזר: "פרפור פרוזדורים - הפרעה בקצב הלב, שמקורה ממוקדים חשמליים לא תקינים בחיבור של ורידי הריאה לפרוזדור השמאלי. הטיפול לריפוי הפרפור מבוסס על בידוד חשמלי של ורידי הריאה.  הטכנולוגיה החדשה בטוחה, מקצרת את משך הפעולה לכדי כשעה בממוצע ומאפשרת ביצועה ללא הרדמה כללית. אנחנו צופים שיעורי הצלחה לפחות כמו בטכנולוגיות האחרות הישנות יותר. מדובר בפריצת דרך חשובה בקנה מידה עולמי ביכולת שלנו לרפא פרפור פרוזדורים".

 

דר' אבישג לייש – פרקש: "הטכנולוגיה החדשה, תאפשר לנו למפות בדיוק ובמהירות, בתלת מימד, את לבו של החולה. היות וישנם הבדלים אנטומיים משמעותיים במבנה הפנימי של הלב, ניכרת חשיבות רבה למיפוי המדויק, ולזיהוי מוקד הבעיה בלבו של החולה, כלומר הווריד שממנו מגיעים האותות היוצרים את הפרעת הקצב. הטכנולוגיה החדשה תאפשר ליחידות נוספות המטפלות בהפרעות קצב לבצע את הפעולה, ותהפוך את פעולת האבלציה מפרוצדורה השמורה ליחידים לפרוצדורה נגישה והמונית, כמענה לכמות ההולכת ועולה של החולים הסובלים מפרפור פרוזדורים."

 

היחידה לאלקטרופיזיולוגיה במערך הקרדיולוגי הייתה הראשונה בארץ להכניס את שיטת האבלציה המעגלית לפרפור פרוזדורים מתוצרת חברה אחרת לפני שנה. השיטה החדשה, ה-nMARQ, משלבת את היתרונות הגלומים בכל אחת מהטכנולוגיות הנמצאות בשימוש כיום: קטטר צריבה מעגלי הצורב בו זמנית את כל היקף הוריד באופן המקצר את משך הפעולה וכן פעולה מונחת מערכת ניווט להתמצאות מרחבית המבוצעת בעזרת Irrigated Tip Ablation Catheter.

 

זהו נדבך נוסף בחדשנות ובהתקדמות בתחום הקרדיולוגי בכלל ובתחום הטיפול בהפרעות הקצב בפרט  במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי ברזילי בניהולו של  פרופ' עמוס כץ. הדבר התאפשר הודות לתמיכתו ועזרתו של  מנהל המרכז הרפואי - ד"ר חזי לוי.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אני לא מאמינה שזה יעזזור(ל"ת)
27/06/2013
חני

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות