י"ח אדר תשפ"א
תם עידן
מערכת אתר לדעת כ"ה שבט תשע"ז    22:39 מה קורה לרכב שלכם לאחר שסיים את תפקידו בכביש

מה עושים עם כל כלי הרכב הישנים? במרבית המקרים מגיעים כלי הרכב הללו אל מגרשי פירוק רכבים בישראל. בואו ללמוד קצת יותר על התופעה שמביאה לא מעט מכוניות מהכביש אל הפירוק.

מגרשי פירוק רכבים בישראל
הכבישים בישראל מלאים בכלי רכב ואמצעי תחבורה שונים, רכבים פרטיים לצד כלי תחבורה ציבורית שונים. על הכביש תפגשו את הרכבים התקינים והשימושיים. ומה בדבר כלי הרכב שיצאו מכלל שימוש? מה עושים עם רכב שעבר תאונה כזו שהפכה אותו לבלתי ראוי לנסיעה עוד? מה עושים עם כל כלי הרכב הישנים? במרבית המקרים מגיעים כלי הרכב הללו אל מגרשי פירוק רכבים בישראל. מגרשים אלו הם למעשה אזורי חניה גדולים שבהם מחנים רכבים שכבר לא פעילים עוד, ולפיכך הם מיועדים לפירוק. יש מגרשים שונים ובעלי מגרשים שונים וכל אחד מפעיל את המגרש ואת העסק שלו בצורה שונה על פי הנהלים הרצויים לו והמשתלמים ביותר עבורו.

מי מעביר כלי רכב למגרשי הפירוק?
כאשר רכב יוצא מכלל שימוש, מכל סיבה שהיא, הוא נעשה מיותר על הכביש ומעמיס על החניה של בעליו, ואז הוא נמכר למגרש פירוק. במקרים רבים הוא נמכר על ידי חברת הביטוח ובמקרים אחרים על ידי אדם פרטי. הרכב נמכר כאשר אין לו עוד רישוי. וזה אומר שהוא לא יכול לשמש עוד ככלי תחבורה ואין לו עוד אפשרות לנוע על הכביש. הוא יכול לשמש רק לצורך שימוש בחלקי החילוף או לצורך מיחזור הברזל. יש מגרשים בהם מתקבלים הרכבים באופן מיידי מבצעים את הפירוק. מזהים את החלקים התקינים שיוכלו לבוא לידי שימוש לצורך תיקון של רכבים דומים, ויש מגרשים בהם הרכבים נותרים שלמים עד שיש דרישה לחלק מסוים שמסתבר שימצא תקין ברכב. החלקים נמכרים למוסכים או לאנשים פרטיים לצורך ביצוע תיקון ברכב.

טיפול יסודי בגרוטאה
כאשר רכב מגיע למגרש גרוטאות זו ההזדמנות האחרונה שלו להועיל לאנושות. לפיכך ינסו להפיק ממנו את המקסימום האפשרי. בשלב הראשון יפרקו אותו ויאתרו את החלקים התקינים. הללו שיוכלו להועיל בתיקון רכבים אחרים ודומים. לאחר שווידאו שאין עוד חלקים בעלי ערך יועברו השרידים של הרכב למיחזור. מה שנשאר מהרכב מיועד כעת למטרת מיחזור של הברזל לצורך תעשייה מחודשת של מוצרי ברזל שונים.

מתי מוכרים רכב למגרש מכוניות?
ככלל, רכב שמצבו תקין והוא כשיר לנסיעות נשאר על הכביש. באם יש לאדם רכב שהוא אינו מעוניין בו עוד הוא ימכור אותו לאדם שמחפש לרכוש רכב יד שניה למטרת כלי רכב, לנסיעות ולהמשך שימוש. רק כאשר הרכב יצא מכלל שימוש ככלי רכב במקרה של תאונה או במקרה של כלי רכב ישן מאוד, הוא יימכר למטרת פירוק. אמנם מקבל בעל הרכב או חברת הביטוח במקרים שונים סכום כסף עבור הרכב, אך מדובר בסכום לא גבוה שכן מדובר ברכב שמטרתו היא פירוק או מיחזור, ולא למטרת כלי רכב שניתן לנסוע בו על הכביש. מעוניינים למכור רכב לפירוק? עליכם לאתר מגרשי פירוק רכבים בישראל למטרת הפירוק.

ספקים מומלצים בנושא קניית רכבים לפירוק או לנסיעה:
1.פירוקמכוניות.Net
2.קונהרכבים.com
3.www.crockcar.com

צפו: גנב הרכבים מטול כרם גונב רכב מתוך חניון א' שבט תשע"ח
חוליגנים ניפצו שמשות של עשרות רכבים בביתר עילית כ"ג טבת תשע"ח
צפו: גניבות רכבים באומן על רקע אנטישמי י"ד טבת תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה