י"ג כסלו תשפ"א
שלא ייסתם
מערכת אתר לדעת ה' שבט תשע"ז    00:09 סתימה בביוב? לא נעים! מה קורה כשהסתימה גדולה?

למי לא היה סתימת ביוב בבית? כמעט לכולנו. הבעיה מתחילה כאשר לא מדובר בסתימה שאינסטלטור יכול לפתור, אלא במשהו שדורש שאיבה מכנית, בשביל זה יש את משאית הביובית.

למה נעזר בשירות ביובית
הביוב מורכב מצינורות הממוקמים מתחת לקרקע, זוהי מערכת שלמה אשר מטרתה לפנות את השפכים בצורה מרוכזת. כבר בימי קדם הבינו את הצורך של הרחקת השפכים המזוהמים מאזורי המחייה ומערכות ראשוניות כאלה מצאו ארכיאולוגים כבר בימי הביניים. בכל עיר או ישוב קיימות מערכות של צינורות תת קרקעיים. האחראים להקמתה ותפעולה של מערכת זו היא הרשות המקומית של אותה העיר או הישוב. מערכות הביוב יכולות להיות מורכבות ומסועפות מאוד לכן לשם תחזוקה וטיפול בבעיות ביוב משתמשים רבות בשירותי הביובית. בהמשך המאמר נדון בנושא של למה נעזר בספקי שירותי ביובית.

מהי ביובית?
השם ביובית בא מהמילה ביוב. למשאית הביובית מיכל ענק ומשאבה המחוברת אליה. המשאבה מסוגלת לשאוב למיכל בצורה חזקה ועוצמתית בעזרת צינור ארוך ועבה מים, לכלוך ושומן שהצטבר בבורות הביוב. את משאית הביובית יכול להפעיל רק מפעיל שהוסמך לכך ושהוא בעל ניסיון.

אם משאית ביובית הוזמנה אזי מדובר בלא סתם סתימה קטנה, אלא סתימה רצינית ומורכבת היכולה להפריע ולשבש את סדירות חיי התושבים באזור בו היא התרחשה. נוכל לראות משאיות כאלה עובדות ומטפלות בביובים בכל מקום בארץ. לאחר השאיבה נוסעת הביובית לרוקן את המכל שהתמלאה. היא מרוקנת אותו במקום המתאים לפי תכולת המכל. מי ביוב יעוברו לאתרים המורשים לכך או לאתרי פסולת שהרשויות המקומיות מפנות לשם. חומרים מסוכנים יטופלו בהתאם.


מתי מזמינים ביובית
למה נעזר בשירות ביובית, התשובה לכך היא כשיש צורך לשאוב בורות ביוב שעלו על גדותיהם או כשיש הצפה של מים במקלטים, חניונים או מחסנים בכמות גדולה. המשאית תתקרב ובעזרת הצינור תשאב את המים לתוך מיכל גדול. הביובית מסוגלת בתוך זמן קצר לשאוב כמות גדולה מאוד.

הביובית תוזמן גם כשיש סתימה קשה הגורמת לרחוב להיות מוצף במי הביוב וכתוצאה מכך ריח חזק נידף לכל כיוון. צינור ארוך מושחל לתוך פתח הביוב ומזרים מים בעוצמה חזקה מאוד וכך כול המערכת נשטפת. אם יש משהו שמפריע (צמחיה שגדלה בתוך הביוב, לכלוך גדול שנתקע, גושי שומן וכדומה) הוא נדחף בזרם המים החזק וכך הסתימה נפתחת.

ביובית מיוחדת תוזמן כשיש צורך לשאוב חומרים מסוכנים. קיימות ביוביות מיוחדת המסוגלות לשאוב חומרים מסוכנים או שומן (באזורי תעשיה ומסעדות). מה שמייחד את הביוביות האלה הן שהמכל וכל המערכת כולה אטומה לחלוטין. במקרים כאלה חשובה ביובית אטומה וזאת מהסיבה שהחומר המסוכן יכול לדלוף לסביבה ולסכן את בריאות הציבור.

לסיכום, חברות המתמחות באינסטלציה מחזיקות משאית ביובית והן מציעות את שירותיהם. חשוב לפנות לחברה שיש לה רישיון ושלביובית שברשותה יש תו תקן. אם התקלה חמורה פוגעת ומשבשת את השגרה של תושבים רבים חשוב שהביובית תגיע במהרה. כשמזמינים שרות ביובית צריך לתאר את מקום המפגע בכדי שביובית המתאימה למשימה תגיע. משאית מורכבת ומשוכללת זו פותרת בצורה נפלאה את נושא הסתימות ומקלה עד מאוד בתחזוקה ותפעול המערכת התת קרקעית.
 

חיפה: שני פועלים נשאבו לבור ביוב - מצבם אנוש ח' אב תשע"ז
נעל ספורט גרמה לחסימת צומת ראשי בבני ברק ז' תמוז תשע"ה
כבישים נחסמו בהצפת ענק של מי ביוב באזור חיפה י"ז אדר תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. זה סתם יקר ואין צורך במשאית
01/02/2017
אבי
אינסטלטור פותח את הסתימה בחצי מחיר ולפעמים אפילו פחות מחצי לעומת עלות של משאית
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה