ט"ו סיון תש"פ
חוק לביתר
ירוחם שמואלביץ כ"ח טבת תשע"ז    19:01 רובינשטיין דורש: להחיל החוק הישראלי גם על ביתר

במכתב חריף ששיגר רה"ע ביתר עילית מאיר רובינשטיין לנציגים החרדים, הוא דורש לכלול בהצעת החוק על מעלה אדומים, גם את ביתר עילית. "ביתר עיר גדולה וצמודה לקו הירוק ולגדר ההפרדה מצד מערב. זהו ביזיון לציבור החרדי אם ביתר לא תיכלל בחוק".

ראשעיריית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין, פנה במכתב דחוף לנציגות החרדית בכנסת,בדרישה להתערבותם לשילובה של ביתר עילית בחוק להחלת הריבונית הישראלית על מעלהאדומים.

במכתב שממוען לראשי הסיעות החרדיות בכנסת - שרהפנים הרב אריה דרעי, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, סגן השר הרב מאיר פרוש ויו"רועדת הכספים הרב משה גפני, כותב רובינשטיין המשמש גם כיו"ר פורום ראשיהרשויות החרדיות, כי "ביתר עילית הינה עיר ואם בישראל, גדולה ומרכזית לציבורהחרדי, עם למעלה מ-50,000 תושבים כ"י, שלל מוסדות ציבור גדולים, ישיבות קדושתובתי מדרשות, והיד עוד נטויה כהנה וכהנה, בעתודות בנייה עתידיות שיספיקובעז"ה לעוד אלפי יח"ד.

"אנימברך על היוזמה להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים. אולם תמה אני תמיהה גדולה –כיצדהעלו על דעתם להציע חוק כזה מבלי לתת מענה לציבור החרדי, ולביתר עילית שהינה עיר גדולהואף כאמור צמודה לקו הירוק.

"בשם יותר מחמישים אלף תושבי ביתר שאני משמשלהם כפה, אני דורש בזאת מהנציגים החרדים בכנסת, להביא באופן מידי להכנסתה של העירביתר עילית לחוק החל הריבונות הישראלית".

החלק המעניין במכתבו הינו ציון העובדה כי "מצידההמערבי של העיר לכיוון בית שמש – נמצאים בתי העיר ביתר עילית במרחק אוירי של מטריםבלבד מהקו הירוק, כאשר שטח השיפוט שלה מגיע עד לקו הירוק".

זאת ועוד, "אזור התעשייה החדש של העיר"היער האנגלי", הנמצא בימים אלו בשלבי אישור מתקדמים, יחבר באופן מוחלטאת גדרות העיר עם גדר ההפרדה על הקו הירוק. היינו – ניתן יהיה להיכנס לביתר מכיווןמערב – ללא מעבר בשטחים".

לדבריו, "לא יעלה על הדעת, כי דווקא בממשלה הזו,בה מהווים הנציגים החרדים ציר מרכזי, ניתןיהיה לאפשר העברת חוק שכזה, תוך התעלמות מצרכי הציבור החרדי ומעיר גדולה ומרכזית כביתרעילית".

הוא מוסיף, כי "החלת החוק הישראלי על העיר,אינה צעד הצהרתי בלבד, אלא צעד בעל משמעות אדירה, שיביא פריחה ושגשוג לעיר מכל בחינהשהיא, למענם ולרווחתם של תושבי העיר".

במכתב גם מוזכר הרקע ההיסטורי העתיק של ביתר,שמתחיל לפני כאלפיים שנה, בתקופת בית שני. "העיר ביתר מוזכרת פעמים אחדותבתלמוד ובמקורות היהודיים, כשהמאפיין שלה היה אז – מספרם הרב של מוסדות החינוך."ארבע מאות בתי כנסיות היו בכרך ביתר, ובכל אחת ואחת היו בה ארבע מאות מלמדיתינוקות, וכל אחד ואחד היו לפניו ארבע מאות תינוקות של בית רבן" (גיטין נח).

"קרוב לאלפיים שנה עמד המקום בשיממונו עדחידוש הישוב היהודי במקום.שרידים ארכיאולוגיים שנתגלו בעיר ובסביבתה הממחישים את אחיזתנו באזור בתקופההקדומה. החלתהריבונות הישראלית על ביתר, תהיה אפוא אירוע בעל משמעות יהודית היסטורית עצומה".

באשר לחלק הפוליטי הוא טוען, כי "המצב כעתעם כניסתו של הנשיא טראמפ לתפקיד, הינו בגדר הזדמנות פז, שספק אם תהיה שוב במהלךעשרות השנים הקרובות. העברת חוק מעלה אדומים ללא ביתר עילית, תהיה בכיה לדורות ובבחינתמעוות לא יוכל לתקון".


ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
שריפה במרכז המסחרי בביתר עילית כ"ט טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אם ככה, אז שככל יהודה ושומרון תהיה ריבונית!
27/01/2017
V

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי